Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Lajmet Te Reja nga Sporti

Shko poshtė 
3 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyWed Jul 02, 2008 2:44 am

Terim me Turqinė deri nė vitin 2012

Presidenti i Federatės turke tė futbollit, Hasan Dogan, ka bėrė tė ditur se Fatih Teri, do tė mbetet nė krye tė skuadrės kombėtare deri nė vitin 2012. "Ai e pranoi ofertėn tonė, na falėnderoi pėr besimin e dhėnė dhe theksoi se ėshtė i lumtur qė do tė mbetet nė kėtė post", ka pohuar Dogan.
Pas humbjes nga Gjermania nė ēerekfinale tė Kampionatit Evropian, Terim kishte paralajmėruar largimin nga posti i pėrzgjedhėsit, pėr tė vazhduar karrierėn nė ndonjė klub evropian, por presidenti i federatės turke arriti ta bind qė ai jo vetėm tė qėndroj deri nė pėrfundim tė kontratės sė vjetėr qė e lidhte atė deri nė vitin 2010, por edhe tė nėnshkruajė kontratė tė re tė vlefshme deri nė vitin 2012.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyWed Jul 02, 2008 11:52 am

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F.0701234609103_m

Marseille kompleton transferimin e Ben Arfa


Ekipi i Lyonit, ka pohuar mbrėmė se Haten Ben Arfa qė nga sezoni i ardhshėm do tė jetė nė radhėt e ekipit ku aktivizohet edhe shqiptari Lorik Cana, Olimpique Marselle.
Pas disa javėsh mosmarrėveshje me mesfushorin e ri, Lyon mė nė fund vendosi ta lejojė transferimi i tij. Presidenti i Lyonit nė disa raste kishte mohuar se ėshtė arritur marrėveshje pėr largimin e mesfushorit, ndėrsa Marseille, disa herė kishte pohuar se kishte nėnshkruar me tė.

Francezi gjatė tė hėnės refuzoi tė paraqitet nė stėrvitjet e Lyonit, ndėrsa mbrėmė ishte pjesė e stėrvitjeve tė Marseillet.

Kampioni i Francės ka vėrtetuar edhe nė ueb faqen e vet se Ben Arfa nuk do tė jetė mė pjesė e kėtij ekipi, dhe se ėshtė transferuar tek Marseille, pėr njė shumė prej 12 milionė eurosh.

Ekipi i Lyonit do tė fitojė edhe njė milionė euro shtesė, nėse Marseille vitin e ardhshėm siguron vend pėr nė Ligėn e Kampionėve, ndėrsa do tė fitojė edhe 20% tė shitjes sė ardhshme tė Ben Arfas.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyWed Jul 02, 2008 11:52 am

Liverpool dėrgon ofertėn e fundit pėr Barryn

Mediat angleze kanė zbuluar se ekipi i Liverpoolit mbrėmė ka dėrguar ofertė tė re pėr shėrbimet e mesfushorit anglez Gareth Barry, tė vlefshme 17 milionė funte (21.5 milion euro).
The Sun ka shkruar se Benitez mbrėmė ka dėrguar njė ofertė tė re tek Aston Villa tė vlefshme 19 milionė euro plus 2.5 milionė nė varėsi prej paraqitjeve tė Barryt.

Kjo ofertė ėshtė shumė mė e mirė nga ajo fillestare e cila ishte 15 milionė euro, por megjithatė ende nuk i plotėson kėrkesat e Martin O’Neil, i cili ka deklaruar se ēmimi i mesfushorit do tė jetė 23 milionė euro.

Sipas tablloidit anglez, Benitez i ka pėrcjellė O’Neil se kjo ėshtė oferta pėrfundimtare qė Liverpool planifikon ta dėrgojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyWed Jul 02, 2008 5:20 pm

Aragones: Luajtėm si Brazili nė vitin 1970

Pėrzgjedhėsi i kombėtares spanjolle, Luis Aragones, i cili e udhėhoqi Spanjėn deri te titulli i kampionit evropian, e ka krahasuar skuadrėn e tij me Brazilin e vitit 1970. "Ishim shumė tė njėjtė me Brazilin e vitit 1970. Veēmas ishim identik nė mesfushė. Futbollistėt e mi me lojėn dhe stilin e tyre mė pėrngjanin shumė nė Gersonin, Tostaon dhe Rivelinin", ka theksuar Aragones, i cili ka bėrė tė ditur se do tė largohet nga posti i pėrzgjedhėsit. Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_aragonesm_cd4e04d

"Kjo skuadėr mund ta fitojė edhe titullin e kampionit botėror nė vitin 2010. Tė gjithė kėta djelmosha janė tė ri, deri nė 24 vjeē, prandaj pensionimi i tyre ėshtė i largėt. Nėse mė pyesni mund t'iu them se ndoshta nė Kampionatin botėror nė Gjermani kemi luajtur edhe mė mirė, por nė Evropian ishim shumė mė tė aftė nė lojė dhe nė njė moment morėm njė plus tė maadh psikik", ka pohuar Aragones. Ai mė pas e ka zbuluar se kur ka ndodhur ai moment pozitiv. "Fitorja ndaj Italisė me penallti ishte fitorja jonė kryesore nė Evropian. Pas asaj fitoreje lojtarėt tanė e kuptuan se mund tė arrijnė shumė nė kėtė turne. Italianėt na e ndryshuan mentalitetin. Qė nga ai moment ne ishim fitues", ka pėrfunduar Aragones.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyWed Jul 02, 2008 5:22 pm

Shqipėria zbret plotė 18 shkallė nė renditjen e FIFA-s

Kombėtarja e Shqipėrisė ka pėrjetuar njė rėnie tė konsiderueshme nė renditjen mė tė re tė FIFA-s tė muajit korrik. Shqipėria ka zbritur plotė 18 vende nga muaji i kaluar dhe tash zė vendin e 100-tė, me 359 pikė.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_fifam_04cff6c
Ndėrkohė pėr herė tė parė nė renditjen e FIFA-s ėshtė ngjitur Spanja, falė suksesit tė arritur nė Kampionatin evropian nė Austri e Zvicėr. Nė vendin e dytė renditet Italia, derisa skuadra tjetėr finaliste nė Euro 2008, Gjermania zė vendin e tretė.

Renditja e FIFA-s
1.Spanja 1557 pikė
2.Italia 1404
3.Gjermania 1364
4.Brazili 1344
5.Holanda 1299
6.Argjentina 1298
7.Kroacia 1282
8.Ēekia 1146
9.Portugalia 1104
10.Franca 1053
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyWed Jul 02, 2008 5:24 pm

[b]Inzagi: Edicionin e ardhshėm dua kurorėn e dyfishtė

Sulmuesi i Milanit, Filipo Inzagi (34-vjeē), ka folur pėr synimet e tij pėr edicionin e ri. "Synimet e klubit tonė pėr edicionin e ardhshėm janė tė qarta. Dėshirojmė tė fiutojmė trofe. Kjo skuadėr ka fituar dy herė Ligėn e Kampionėve dhe njė titull kampioni nė Serie A.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_inzagim_473604f
Tash do tė ishte mirė qė krahas titullit ta fitojmė edhe Kupėn e UEFA-s", ka theksuar Inzagi, skuadra e tė cilit nė edicionin e ri do tė merr pjesė nė garat e Kupės sė UEFA-s, pasi nuk arriti tė zė njėrin nga katėr vendet e para nė Serie A, i cili ia siguronte kualifikimin nė Ligėn e Kampionėve. "Momentalisht Interi ėshtė mė i miri, por do tė shohim se si do tė pėrfundojė gjithēka. A i frikėsohem ndikimit tė Murinjos nė Inter? Nuk mund tė flas pėr Murinjon, ngase nuk e njoh. Mund tė flas vetėm pėr trajnerin tim Karlo Anēeloti, i cili ėshtė njė trajner dhe njeri i madh. Synim tjetėr imi ėshtė edhe shėnimi i 300 golave nė karrierė. Mė mungojnė vetėm edhe 10 gola pėr ta pėrmbushur kėtė synim. Do tė ishte njė arritje e madhe pėr mua", ka nėnvizuar Inzagi, i cili me 63 gola tė shėnuar ėshtė golashėnuesi mė i mirė nė tė gjitha aktivitetet e UEFA-s.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyWed Jul 02, 2008 5:26 pm

Ēavi: Suksesi ynė pozitivė pėr vetė futbollin

Futbollisti mė i mirė nė Kampionatin evropian 2008 nė Austri dhe Zvicėr, Ēavi Hernandez, mendon se suksesi i Spanjės nė kėtė aktivitet ėshtė njė gjė e shkėlqyeshme edhe pėr vetė futbollin. Madje nėntė futbollistė spanjollė janė pėrfshirė nė mesin e 23 futbollistėve mė tė mirė tė turneut, gjė e cila dėshmon se edhe UEFA-s i ka pėlqyer futbolli sulmues dhe atraktiv i "furisė sė kuqe".


Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_spanje20rusm_bbb48eb
"Futbollistėt spanjollė u shpėrblyen me meritė, kurse unė jam i lumtur qė jam nė mesin e tyre. Ēmimi i futbollistit mė tė mirė ka mundur tė vijė tek secili lojtar i yni, pasi tė gjithė e kanė merituar", ka theksuar Ēavi, duke shtuar: "Meritat pėr kėtė sukses pa dyshim i takojnė trajnerit, Luis Aragones, i cili punojė kohė tė gjatė pėr tė formuar kėtė skuadėr. Mendoj se suksesi ynė ėshtė shumė pozitiv pėr futbollin nė pėrgjithėsi. Nėn drejtimin e Aragonesit kemi prezantuar njė stil tė veēantė tė lojės dhe dėshmuam se me talent dhe lojė tė bukur mund tė arrihet deri te titulli".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyWed Jul 02, 2008 5:28 pm

Galiani: Dėshirojmė ta transferojmė Ronaldinjon

Zėvendėspresidenti i Milanit, Adriano Galiani edhe mė tej nuk heq dorė nga transferimi i mundshėm i Ronaldinjos nė "San Siro". Pengesa kryesore nė realizimin e kėtij transferimi ėshtė shifra e dėmshpėrblimit, tė cilėn e ka caktuar Barcelona. Milani ka ofruar 25 milionė euro, mirėpo drejtuesit e Barcelonės nuk dėshirojnė t'i fillojnė bisedimet nėn shifrėn 40 milionė euro.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_ronaldinjom_f2f3f2a
"Ronaldinjo ėshtė njė futbollist i madh dhe shumė i rėndėsishėm pėr tė ardhmen e klubit tonė. Por, duhet tė presim se ēfarė do tė thonė drejtuesit e Barcelonės. Dėshirojmė ta realizojmė kėtė transfer dhe do tė punojmė nė kėtė drejtim", ka pohuar Galiani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:26 pm

Lampard duket se ka nėnshkruar kontratė me Interin

Futbollisti i kombėtares sė Anglisė dhe anėtari i Ēelzit, Frank Lampard, ka nėnshkruar kontratė katėrvjeēare me Interin, kurse vlera e transferimit kap shifrėn 7 milion funta, ka bėrė tė ditur e pėrditshmja britanike “Mirror”, e cila thirret nė burimet brenda klubit zikaltėr. Nėnshkrimi i kontratės ka ndodhur vetėm 24 orė pasi qė Ēelzi nėnshkroi kontratė me portugezin, Deko, i cili arriti nė Londėr nga Barcelona, pėr 7,9 milionė funta.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_lampardm_663b038
Sipas “Mirror”-it, 30-vjeēari Lampard nė Inter do tė ketė pagė vjetore prej 6 milion euro, kurse trajneri i ri, Hose Murinjo i ka garantuar atij vendin e titullarit. Lampard qė disa ditė ėshtė duke kaluar pushimet nė Sicili, kurse ardhja e tij nė Milano pritet tė ndodh nė javėn e ardhshme, kur edhe do tė bėhet zyrtarizimi i nėnshkrimit tė kontratės dhe prezantimi i lojtarit para tifozėve zikaltėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:28 pm

Del Boske: Do tė jetė vėshtirė tė pėrsėritet suksesi i Aragonesit

Njėri nga kandidatėt kryesor pėr tė marrė drejtimin e kombėtares sė Spanjės, Visente del Boske, ka pohuar se do tė jetė tepėr vėshtirė qė tė pėrsėritet suksesi i arritur nga Luis Aragones. “Ajo qė ka arritur Aragonesi ėshtė sukses i madh pėr tė gjithė trajnerėt spanjollė dhe ne i jemi shumė mirėnjohės pėr kėtė arritje. Ai ka bėrė njė punė tė pėrkryer.
Luisi diti tė zgjedh lojtarėt mė tė mirė dhe t’i rendisė nė mėnyrėn e duhur nė lojė. Spanja ka luajtur nė mėnyrė tė shkėlqyeshme gjatė tėrė turneut dhe ishte superiore madje edhe ndaj kampionėve tė botės. Kjo ėshtė njė skuadėr e re, tė cilėn e pret njė e ardhme e ndritshme”, ka pohuar Del Boske.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:29 pm

Dy ndeshje miqėsore pėr nder tė 4 Korrikut

Organizuar nga Federata e Volejbollit e Kosovės dhe nė mbėshtetje tė Ambasadės amerikane nė Prishtinė dhe Ministrisė pėr Kulturė, Rini e Sport, dje nė kryeqytet pėr nder tė 4 Korrikut - Ditės sė Pavarėsisė sė SHBA-sė, u zhvilluan dy ndeshje miqėsore nė volejboll ndėrmjet Pėrfaqėsueses sė Kosovės dhe Pėrfaqėsueses sė Shqipėrisė.
Nė konkurrencėn e femrave, fitores iu gėzuan vashat nga Shqipėria, me rezultat 3:0, nė sete 21:25, 22:25, 15:25). Ndėrkohė te meshkujt pas njė loje interesante dhe rivalizuese fitore shėnuan volejbollistėt kosovarė, me rezultat 3:2, nė sete 26:24, 23:25, 25:20, 20:25, 15:11). I pranishėm nė kėtė ndeshje ishte edhe presidenti i Federatės botėrore nė beach-volley (volejboll nė rėrė), Zhan Pier. Ai me kėtė rast bėri tė ditur se Kosova ėshtė pranuar anėtare me tė gjitha tė drejtat nė kėtė asociacion ndėrkombėtar, i cili funksionon qė nga viti 2006 dhe nė gjirin e vet ka 65 shtete anėtare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:30 pm

Pėr herė tė para Kupa e Libertadores shkoi nė Ekuador

Falė ekzekutimit mė tė mirė tė penalltive, skuadra LDU nga Kiti, ėshtė bėrė klubi i parė nė historinė e futbollit tė Ekuadorit, i cili ka triumfuar nė Kupėn e Libertadores, garė kjo nė Amerikėn Latine, e ngjashme me Ligėn e Kampionėve nė Evropė.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_kupa20liberm_48c7639
Nė ndeshjen e kthimit finale, LDU pėsoi humbje nė Rio de Zhanieri, nga Fluminense, me rezultat 3:1, mirėpo duke pasur parasysh se ndeshjen e parė e fitoi skuadra ekuadoriane, 4:2, u zhvillua loja shtesė. Nė fakt, sipas rregullores sė garave tė kėsaj kupe, nė finale nuk vlen epėrsia e golave si mysafirė. Pas lojės shtesė prej 30 minutash rezultati mbeti i pandryshuar, kėshtu qė fituesin e pėrcaktuan 11-metėrshat. Portieri i LDU-s, Hose Francisko Sevalos ishte heroi i fitores nė serinė e penalltive, pasi mbrojti madje tri gjuajtje tė futbollistėve brazilian, duke ia sjellė skuadrės sė tij kėtė trofe tė ēmuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:31 pm

Supersoniksėt braktisin Sietėllin

Supersoniksėt e famshėm nuk janė mė banorė tė Sietėllit, ngase pronari i klubit Klej Benet pas pėrfundimit tė kontestit gjyqėsor ka fituar mundėsinė qė ta transferojė skuadrėn nė vendlindjen e tij nė Oklohama Siti. Benet do tė jetė i obliguar t'i paguajė Sietėllit 75 milionė dollarė, kurse mė pas skuadra do tė shkojė nė qytetin e tij tė lindjes, qė vitin e kaluar ishte qytet mikėpritės i skuadrės Nju Orlind Hornets, pėr shkak tė uraganit Katrina.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_supersoniksm_3f53cfb
Soniksėt kanė pasur probleme tė mėdha me palestrėn "Ki Arena" nė Sietėll, tė cilėn e paguajtėn shumė shtrenjtė, prandaj krerėt e klubit vendosėn qė tė shkojnė nė Oklohama Siti, ku qytetarėt nėpėrmjet tatimeve do tė ndajnė 121 milionė dollarė pėr palestrėn e sportit. Ende nuk dihet se ēfarė emri do tė bartė skuadra nė edicionin e ri, megjithėse parashikohet qė mė tė mos quhet Supersoniks. Ndėrkaq drejtuesit e NBA-sė presin qė Sietėlli tė mos mbetet pa skuadėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:32 pm

Portsmouth ofron 12.5 milionė euro pėr Crouch

Trajneri i Portsmouth, Harry Redknapp, ėshtė i gatshėm tė bėjė ofertė prej 12.5 milionė eurosh pėr shėrbimet e sulmuesit tė Liverpoolit, Peter Crouch.
Liverpool gjatė javės sė kaluar refuzoi ofertėn prej 9 milionė eurosh dhe paralajmėroi se vlera e Crouch ėshtė 18 milionė euro. Por, Redknap nuk pajtohet me njė vlerėsim tė tillė, pasi qė sulmuesi ka vetėm edhe 12 muaj marrėveshje me Liverpoolin.

“Harry e dėshiron Crouchin dhe kjo ėshtė e qartė. Crouch i ka tė gjitha kualitetet tė cilat ne i kėrkojmė. Pėr kėtė arsye nuk do tė heqim dorė nga angazhimi i tij”, ka thėnė drejtori sportiv i Portsmouth, Peter Storrie.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:33 pm

Drogba i gatshėm tė kalojė nė Madrid

Agjenti i Didier Drogbas, ka pohuar se nuk do tė ishte befasi nėse klienti i tij kėtė verė do tė transferohej nė Real Madrid.
Sulmuesi i Chelseat ka pėrsėritur vazhdimisht dėshirėn e tij pėr t’u larguar nga Stamford Bridge, ndėrsa duket se kėtė verė njė gjė e tillė do tė realizohet.

Milan qe njė kohė tė gjatė ėshtė duke i kėrkuar shėrbimet e sulmuesit nga Bregu i Fildishtė, ndėrsa fjalėt e agjentit tė tij i kanė komplikuar edhe mė shumė gjėrat.

“Pse jo? Drogba ėshtė i qetė sepse ai gjendet nė njė skuadėr tė madhe siē ėshtė Chelsea, mirėpo Real Madridi ėshtė njė skuadėr gjigante”, i ėshtė pėrgjigjur agjenti i tij, Pierre Frelot, njė gazetari tė gazetės, “Marca”, i cili e ka pyetur pėr mundėsinė e kalimit tė Drogbas te Mbretėrit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:33 pm

Geret Berrit i ndalohet hyrja nė klub

Geret Berri ėshtė duke bėrė pėrpjekje maksimale qė ta realizojė transferimin e tij nga Aston Villa nė Liverpul, mirėpo drejtuesit e klubit ia kanė bėrė tė ditur se ata e kanė fjalėn e fundit pėr kėtė ēėshtje. Nė fakt, ylli tė Aston Villės i ėshtė ndaluar hyrja nė stėrvitje tė skuadrės dhe nė hapėsirat e klubit, kurse njėherėsh ėshtė dėnuar edhe me 100.000 funta.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_berim_b50ecf1
Kjo gjobė Berrit iu shqiptua pėr shkak se javėn e kaluar deklaroi se trajneri i tij, Martin O'Nill "e ēon kohėn kot si komentator televiziv, nė vend se tė mendojė pėr tė ardhmen e futbollistėve tė tij". Kjo deklaratė e ka nervozuar sė tepėrmi O'Nillin, i cili para stėrvitjes sė parė pėr edicionin e ri ka vendosur tė marrė masa drastike ndaj futbollistit. Ai nė marrėveshje me drejtuesit e tjerė tė klubit i ka dėrguar njė letėr Berrit nė shtėpinė e tij, nė tė cilėn shkruante se atij i ndalohet hyrja nė stėrvitje dhe nė objektet e klubit pėr njė kohė tė pacaktuar, si dhe dėnimi nė vlerė prej 100.000 funta (pagė dyjavore e futbollistit). Ndėrkohė, sipas mediave angleze Liverpuli ka rritur ofertėn pėr kėtė futbollist nė 15 milionė funta, kurse kėto para do t'i fitojė nga shitja e Ksabi Alonsos nė Juventus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:33 pm

Tifozėt e Milanit, kėrkojnė ndėrrim tė Berlusconit

Tifozėt e rosonerėve janė tė pakėnaqshėm me mėnyrėn se si udhėhiqet klubi i tyre dhe kanė filluar njė peticion pėr ndryshim tė pronarit aktual, Silvio Berlusconi.
Politika jo e mirė e transferimeve, e aplikuar gjatė sezoneve tė fundit, i ka dėshpėruar tifozėt e rosonerėve, tė cilėt kanė filluar peticion pėr ndėrrimin e pronarit.s

“Klubit i mungojnė mjetet krahasuar me ekipet angleze dhe spanjolle, andaj i ftojmė tifozėt tė protestojnė pėr ndėrrime pėr tė mirėn e klubit. I jemi falėnderues presidentit pėr punėn tė cilėn e ka bėrė deri tani, por dy viteve tė fundit kemi fituar sepse ekipi bėnte mrekulli, dhe jo pėr diēka tjetėr”, thuhet nė publikimin e peticionit pėr Berlusconin.

“Duam ta bėjnė tė ditur qartas se jemi tė zhgėnjyer me gjendjen e tanishme tė klubit. Milani ka merituar respekt dhe pėrkushtim, pėr tė mirėn e klubit kėrkojmė qė presidenti ta shesė klubin, me qėllim qė t’ua kthejė krenarinė tifozėve”, thuhet mė tej nė publikim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:34 pm

Prandelli: Interi dhe Juventusi favoritė pėr skudeton

Trajneri i Fiorentinės, Cesare Prandelli, ka thėnė se Interi dhe Juventusi do tė jenė kandidatėt kryesorė pėr titullin nė Serie A, gjatė sezonit tė ardhshėm.
“Favoritė pėr titullin e sezonit tė ardhshėm do tė jenė Interi dhe Juventusi. Duhet ta pranoj, jam kurioz tė shoh se ēfarė do tė bėjė Mourinho pėr futbollin italian. Pėr bardhezinjtė mund tė them se, ata janė tė etshėm dhe kjo i bėn ata shumė mė tė rrezikshėm. Juventus ėshtė shumė afėr Interit”, ka thėnė Prandelli nė njė intervistė tė dhėnė pėr sportiven Gazzetta dello Sport.

“Pas tyre ėshtė Roma dhe Milani. Ne jemi nuk jemi nė garė pėr skudeton, por jemi nė grupin i cili do tė konkurrojė pėr vendet tė cilat dėrgojnė nė Ligėn e Kampionėve”, ka shtuar trajneri italian
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:34 pm

Monaco ofron 7.5 milionė euro pėr Tiagon

Sipas mediave nė Itali dhe Francė, Monaco i ka bėrė ofertė prej 7.5 milionė eurosh Juventusit, me shpresė pėr t’i dhėnė fund dėshtimit tė portugezit Tiago Mendes nė Serie A.
Tiago nėnshkroi pėr Juventusin gjatė verės sė kaluar pėr njė shumė prej 13 milionė eurosh, sidoqoftė ai ka qenė njė dėshtim i madh i klubit nga Torino, duke bėrė vetėm 10 ndeshje si fillestar nė Serie A dhe duke mos shėnuar asnjė gol.

Bardhezinjtė janė pėrpjekur vazhdimisht ta japin si huazim 27-vjeēarin gjatė muajit janar, dhe madje tė arrijnė marrėveshje me Tottenhamin, por lojtari refuzoi lėvizjen.

Sipas raporteve tė fundit nė Itali, ekipi francez i Monakos i ka ofruar Juventusit 7.5 milionė euro pėr lojtarin. Mbetet tė shihet nėse Juve do ta pranojė njė humbje tė tillė, krahasuar me shumėn qė paguan gjatė verės sė kaluar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:34 pm

Filloi kampi i pėrfaqėsuses sė Kosovės pėr grupmoshat e reja

Dje nė Vushtrri nė mėnyrė solemne u bė hapja e Kampit grumbullues tė Pėrfaqėsueseve tė Kosovės nė tė dy konkurrencat. Pas fjalės pėrshėndetėse tė kryetarit tė FHK-sė Mexhit Devaja, tė pranishmit i pėrshėndeti edhe drejtori i QendrWs per Edukim, Zhvillim dhe Siguri nė Vushtrri, Lulzim Fushtica, i cili ju dėshiroi mirėseardhje shpresave tė ardhshme tė sportit kosovarė, duke ofruar gjithnjė mbėshtetje kur ėshtė fjala pėr sportin dhe rininė tonė i bindur se kjo urė bashkėpunimi do tė vazhdon edhe nė tė ardhmen.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_kampi20hendm_7cd4189
Kampin grumbullues tė Pėrfaqėsueseve tė Kosovės e shpalli tė hapur Bedri Cahani, drejtori Departamentit pėr Sport pranė Ministrisė sė Kulturės, Rinisė dhe Sportit tė cilėt edhe materialisht e kanė mbėshtetur kampin pėr mėse 80 pjesėmarrės dhe 15 trajnerė, tė cilėt gjatė 7-tė ditėve sa do tė zgjasė Kampi (2 - 9 Korrik 2008) do tė punojnė nė ngritjen, pėrsosjen dhe identifikimin e lojtarėve kulminant pėr Pėrfaqėsuesen e Kosovės qė pritet sė shpejti edhe zyrtarisht tė ketė paraqitje nė arenėn nderkombėtare (pas 26/27 Shtatorit 2008, kur ėshtė Kongresi i EHF-it). Duhet falėnderuar edhe Kuvendin Komunal tė Vushtrrisė gjegjėsisht drejtoratin pėr Arsim dhe Kulturė nė krye me Qerim Selimi, tė cilėt po mundėsojnė ushtrimet nė Palestrėn e qyetit duke dhėnė kontributin e tyre nė organizimin sa mė tė mirė tė kėtij kampi.
Pėrveē tė perzgjedhurėve tė cilėt i kanė ftuar pėrzgjedhėsit Alfred Llazari dhe Ismet Jupa, Kampin me mjete vetanake janė duke e vijuar edhe disa hendbollistė dhe hendbolliste, tė cilėt e kanė tretmanin e njėjtė sikur edhe tė pėrzgjedhurit.
Duhet theksuar se pėrveē pėrzgjedhėsit tė femrave prof Ismet Jupa me hendboliste po punojnė edhe prof Zijavere Salihu – Loshi, Lulzim Nagavci dhe Fatmire Basholli, kurse pėr shkaqe tė ndryshme nuk ju pėrgjegjėn ftesės prof Rifat Shabani dhe Agim Shkodra.
Kurse tek hendbollistėt pėrveē pėrzgjedhėsit Alfred Llazari nė punė janė tė kyqur edhe trajnerėt: Taib Kabashi, Verim Zherka, Nexhdet Dobroshi, Benan Brahushi dhe Fatmir Muhaxheri, kurse ftesės nuk ju kanė pėrgjegjur pozitivisht Nevzat Kastrati dhe Veton Hajrizi.
Drejtor i Kampit ėshtė Xhevdet Abazi, i cili do tė koordinon punėn nė mes tė seleksioneve, FHK-sė Qendrės pėr Edukim, Zhvillim dhe Siguri ne Vushtrri dhe Palestrės sė qytetit, ndėrsa pėr pėrgatitjet, veshmbathjet dhe rekuizitat po kujdeset Xhelal Vitaku.

Pjesėmarrėsit:

FEMRAT

Junioret
Florentina Kajtazi - Istogu
Fitore Berisha – Prishtina
Burneta Rama – Shqiponja
Donjeta Juniku – Shqiponja
Edona Rogova - Shqiponja
Shpresa Fazlia – Shqiponja
Albana Haliti – Kastrioti
Yllka Kupina – Kastrioti
Ditmire Basholli – Vicianet
Besa Basholli – Vicianet
Kaltrina Beka - Kosova
Vjollca Popova – Kosova
Jeta Ademi – KEK-u
Bjondina Sylejmani - Drita
Akile Kastrati

Kadetet
Edina Beqiri – Trepēa
Njomza Kelmendi –Trepēa
Marigona Smajli - Trepēa
Burbuqe Sllakovci – Drita
Genta Orana – Drita
Ronita Halimi
Florina Ymeri - Drita
Edona Jonuzi – Kastrioti
Donika Syla – Kastrioti
Gresa Basholli – Vicianet
Rilinda Mulaku – Vicianet
Fatjona Zaberxha – Vicianet
Edona Ermeni – SHH Bashkim Idizi
Nartilla Kusari – SHH Bashkim Idrizi
Anduena Nagavci – SH Bashkim Idrizi


MESHKUJT

Juniorėt

Shkumbin Shoshi – Besa Famiglia
Kastriot Shala – Besa Famiglia
Alban Kastrati – Besa Famiglia
Endrit Peja – Vėllaznimi
Besmir Kusari – Vėllaznimi
Astrit Shala – Trepēa
Enis Presheva – Trepēa
Shkelzen Rama – Trepēa
Enis Kabashi – Trepēa
Petrit Prekazi – Trepēa
Lorik Ramadani – Kastrioti
Jeton Bislimi – Kastrioti
Korab Syla – Kastrioti
Ylber Mjeku – Prishtina
Driton Demiri – Prishtina
Fitim Mustafa – Prishtina
Riad Shabanaj – Kosova
Dardan Shala – Liridoni
Granit Rexhahmetaj - Liridoni


Kadetėt

Jahja Mziu – Trepēa
Kreshnik Krasniqi – Prishtina
Veton Gashi – Prishtina
Butrint Hasi – Vėllaznimi
Zekirja Mikullovci – Kosova
Lorik Haxhaj – Kosova
Berat Neziri – Kosova
Fatlum Ademi – Kastrioti
Vlerson Zherka – Kastrioti
Hamdi Salihu – Kastrioti
Ender Dindari – Drita
Arber Berisha – Drita
Florin Hoxha – Drita
Ēlirim Bunjaku – Drita
Arbnor Muēa – Besa Famiglia
Rilind Gerqari – Bashkim Idrizi
Elmir Kasumaj - Bashkim Idrizi
Vatan Beqrama – Bashkim Idrizi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:36 pm

Arshavin te Ēelzi pėr 12 milionė funta

Skuadra ruse, Zenit nga Sent Peterburgu ka pranuar ofertėn prej 12 milionė funtash tė pronarit tė Ēelzit, Roman Abramoviē, pėr sulmuesin Andri Arshavin. Pritet qė sot futbollisti rus tė udhėtojė nė Londėr, pėr tė biseduar rreth kushteve tė kontratės me klubin londinez. "Menjėherė pasi Ēelzi ka dėrguar ofertėn, Roman Abramoviē ka interevenuar personalisht tek drejtuesit e Zenitit dhe marrėveshja ėshtė arritur.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_arshavinm_0181b2c
Arshavini menjėherė do tė udhėtojė nė Londėr, pėr tė finalizuar gjithēka me Ēelzin", kanė cituar mediat britanike njė burim nga klubi i Zenitit. "Arshavinin e ka tėrhequr shumė futbolli spanjoll dhe ai ėshtė njė tifoz i Barcelonės, por duket se stili i lojės nė Angli i pėrshtatet mė shumė. Pasi qė nė bisedime hyri edhe Roman Abramoviē, gjithēka ishte mė e lehtė qė ky transferim tė realizohet", ka vazhduar burimi i mediave britanike brenda klubit rus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 3:38 pm

Aragones, dy vitet e ardhshme nė drejtim tė Fenerbahēes

Nė kolumnen e tij nė tė pėrditshmen sportive spanjolle "Marca", pėrzgjedhėsi i Spanjės, Luis Aragones ka konfirmuar se nė dy vitet e ardhshme do tė punojė nė klubin turk, Fenerbahēe. "Kėto ditė do tė udhėtojė nė Stamboll, nė mėnyrė qė tė merremi vesh pėr detajet e mbetura tė kontratės. Marrėveshja paraprake ėshtė arritur, tash kanė mbetur vetėm disa detaje tė vogla. Nė dy vitet e ardhshme do ta drejtojė Fenerbahēen, pėr njė shifėr prej 3 milion euro", ka theksuar Aragones.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F_aragonesm_24dbfa2
Ndonėse ėshtė 70-vjeē dhe me me profesionin e trajnerit merret qė nga viti 1974, kjo do tė jetė hera e parė qė Aragones do tė drejtojė njė skuadėr jashtė kufijve tė Spanjės. Ai deri mė tash ka drejtuar Atletiko Madridin, Betisin, Barcelonėn, Espanjollin, Sevilėn, Valencinė, Oviedon, Majorkėn dhe sė fundmi kombėtaren e Spanjės, me tė cilėn arriti tė fitojė titullin e kampionit evropian. Para ndeshjes finale kundėr Gjermanisė, Aragones kishte demantuar marrėveshjen me Fenerbahēen, por megjithatė nė fund shkrimet e mediave dolėn tė ishin tė sakta. Ai nė postin e trajnerit te Fenerbahēe do ta zėvendėsojė brazilianin Ziko.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Roma ofron 15 milionė euro pėr Baptistėn   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 7:21 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F.0703062513745_m
Julio Baptista

Roma ka dėrguar ofertė prej 15 milionė eurosh nė drejtim tė Real Madridit pėr brazilianin Julio Baptista.

Sipas sportives Sport, gjatė disa javėve tė kaluara, pėrfaqėsuesit e Romės kanė negociuar me agjentin e brazilianit Julio Baptista. Kushtet personale janė pėrcaktuar, ndėrsa tash gjithēka varet nga Real Madrid, qė duhet ta pranojnė ofertėn prej 15 milionė eurosh pėr transferimin e tij.

Por, besohet se Real do tė shpresojė ta shesė Baptistan pėr 20 milionė euro, qė ėshtė pesė milion mė e madhe se shuma e ofruar nga Roma.

Julio Baptista ėshtė i gatshėm tė largohet nga Real Madrid, pasi qė gjatė sezonit tė kaluar, mė shpesh u gjend nė stolin e rezervave se sa nė fushėn e gjelbėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Arshavin mund tė kalojė te Chelsea?   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 7:25 pm

Arshavin mund tė kalojė te Chelsea?

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F.0703071720632_m
Andrei Arshavin

Sipas zėdhėnėsit tė skuadrės Zenit St Petersburg, Andrei Arshavin mund tė kalojė nė skuadrėn e Chelseat, e cila ėshtė pronė e bashkatdhetarit tė tij.

Sulmuesi rus ka qenė njėri nga zbulimet mė tė rėndėsishme tė Kampionatit Evropian, duke nxitur interesimin e tė gjitha skuadrave tė mėdha tė ligave mė tė forta evropiane.

“Arshavin dhe agjenti i tij, Pavel Andreev, duhet t’i sqarojnė gjėrat me ne. Ne nuk dėshirojmė ta shesim Arshavin, pėr kėtė arsye ai duhet tė takohet me drejtuesit e klubit dhe tė kuptojė arsyen pse dėshirojmė ta mbajmė”.

“Unė kam kuptuar se ai dėshiron tė luajė diku tjetėr. Mirėpo, ai nuk ėshtė i interesuar vetėm pėr Barcelonėn. Andrei kurrė nuk e ka refuzuar idenė e kalimit te Chelsea. Menaxherėt e Chelseat janė tė njohur me situatėn dhe tanimė kanė biseduar me agjentin e tij”, ka thėnė zėdhėnėsi i Zenitit, Konstantin Sarsania.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Zambrotta: La Liga, Serie A dhe Premier League nuk dallojnė   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 EmptyThu Jul 03, 2008 7:28 pm

Zambrotta: La Liga, Serie A dhe Premier League nuk dallojnė

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 F.0703075736153_m
Gianluca Zambrotta gjatė qėndrimit nė La Liga

Tani-mbrojtėsi i Milanit, Gianluca Zambrotta, mendon se nuk ka dallim tė madh ndėrmjet Serie A, La Ligas dhe Premier Leagues.

“Serie A? La Liga? Premier? Gjithēka varet nga ajo qė dėshiron tė bėjė lojtari dhe ku dėshiron tė luajė. Sido qė tė jetė ėshtė gjithmonė vėshtirė pėr tė vendosur se cila ligė ėshtė mė e fortė”, ka thėnė italiani pėr “Il Corriere Canadese”.

“Kuptohet se ka mėnyra tė ndryshme tė lojės nė tė tre kampionatet, tė cilat janė mė tė fortėt nė botė, mirėpo mendoj se nė bazė janė shumė tė ngjashėm”, ka vazhduar ish-mbrojtėsi i Juventusit dhe Barcelonės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet Te Reja nga Sporti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Sporti-
Kėrce tek: