Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Lajmet Te Reja nga Sporti

Shko poshtė 
3 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptyFri Jun 27, 2008 12:22 pm

Ktu Mundeni me i Postu Lajmet Nga Sporti..Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptyFri Jun 27, 2008 12:36 pm

Ronaldinho e refuzon Cityn

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0627012316347_m

Mediumet angleze kanė shkruar sot se ylli i Barcelonės, Ronaldinho, nuk dėshiron tė kalojė nė radhėt e Manchester Cityt, ashtu qė me siguri do tė mbetet nė Nou Camp.
Pronari i Manchester Cityt, shpreson nė njė transferim sensacional, duke i ofruar Ronaldinhos njė pagė tė majme prej 200 mijė funtesh (250 mijė eurosh) nė javė.

Por, Mirror ka zbuluar se 28-vjeēari brazilian ka zhvilluar njė takim me trajnerin e ri tė Barcelonės, Pep Guardiola, dhe i ka pėrcjellė atij se ėshtė i gatshėm tė luftojė pėr vend nė 11-shen e parė.

Javėn e kaluar Guardiola i tha Ronaldinhos haptas se ai nuk ėshtė pjesė e planeve tė tij, nėse edhe mė tej vazhdon me ndejat e ēmendura tė natės. Vėllai dhe agjenti i Ronaldinhos, Roberto de Asis, ende ėshtė nė kontakt me pėrfaqėsuesit e Cityt, por shansat pėr transferim tė tij janė minimale.

City, tash do tė bėjė pėrpjekje pėr tė transferuar sulmuesin e CSKA Moskės, Jo, si dhe atė tė Zaragozas, Diego Milito.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 1:34 pm

.Lajmet Te Reja nga Sporti F.0627160440501_m


Frank Lampard kalon nė Inter?
Mesfushori i Chelseat, Frank Lampard, ka nėnshkruar kontratė katėrvjeēare me kampionin e Italisė, Interin, ka shkruar magazina franceze France Football.
Kalimi i tij nė Inter do ta bashkojė anglezin me ish-trajnerin e Chelseat, Jose Mourinho, i cili e ka zėvendėsuar Roberto Mancinin nė radhėt e kampionit tė Italisė.

France Football ka shkruar se Lampard, i cili iu bashkua Chelseat nga West Ham pėr njė shumė prej 11 milionė funtesh nė vitin 2001, kur Claudio Ranieri ishte menaxher, do tė fitojė afro 7.3 milionė euro nė vit nė klubin italian.

Marrėveshja pritet tė zyrtarizohet sė shpejti.Lajmet Te Reja nga Sporti F.0627160440501_m


Edituar pėr herė tė fundit nga K|nG iLiriX nė Sat Jun 28, 2008 1:36 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 1:35 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0627152000932_m

Thuram i jep fund karrierės pėr shkak tė problemeve me zemėr
Karriera e Lilian Thuram sipas gjasave ka pėrfunduar, pasi qė pas kontrollit mjekėsor tek PSG, u zbulua se francezi ka probleme me zemrėn.
Mbrojtėsi francez duhej tė prezantohej si pėrforcim i ri i klubit francez PSG, por kjo nuk ndodhi pasi qė mjekėt zbuluan njė anomali serioze tė zemrės tek Thuram, dhe konferenca e shtypit u shndėrrua nė njė lajm tė pakėndshėm pėr tifozėt e francezit.

“Pėr fat tė keq kjo konferencė shtypi nuk do tė jetė prezantim i marrėveshjes time me PSG, por njė lajmėrim se mjekėt kanė zbuluar njė defekt tė lindur tė zemrės tek unė. Kjo ėshtė diēka e ngjashme me atė qė vėllai im kishte para disa vitesh dhe kjo i kushtoi me jetė nė njė ndeshje basketbollistike”, ka thėnė Thuram gjatė daljes sė tij publike.

Kjo me siguri se do tė jetė edhe fundi i karrierės sė Thuram, ndėrsa teste shtesė do tė zhvillohen gjatė ditėve nė vazhdim dhe rezultatet pėrfundimtare do tė zbulohen pas rreth njė muaji.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 1:38 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0627030529873_m

Juve ofron para dhe Tiagon pėr Schweinsteiger
Sipas “Corriere dello Sport”, Juventus ka vendosur t’i ofrojė para dhe Tiago Mendesin, Bayern Munichut, me qėllim qė nė radhėt e veta ta merr mesfushorin gjerman, Bastian Schweinsteiger.
Bianconerėt janė nė tentativa tė vazhdueshme pėr ta gjetur njė mesfushor klasi pėr sezonin e ardhshėm, ndėrsa pas protestės tė tifozėve juventinė kundėr blerjes sė Dejan Stankovicit, Zonja e Vjetėr i ka orientuar fuqitė drejt mesfushorit tė Bayernit, falė formės sė tij tė shkėlqyer nė Kampionatin Evropian.

23-vjeēari ka kaluar njė sezon nėn hijen e Franck Ribery, mirėpo loja e tij nė Euro 2008 u ka lėnė pėrshtypje tė gjitha skuadrave tė mėdha, tė cilat tanimė i kanė pėrgatitur ofertat pėr transferimin e tij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 1:39 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0628004232947_m

Torres i uritur pėr fitore
Sulmuesi spanjoll, Fernando Torres, beson se “uria” e pėrfaqėsueses sė Spanjės pėr t’u stolisur me trofeun e kampionit tė Evropės, do t’i mbajė ata nė njė formė tė mirė gjatė ndeshjes kundėr Gjermanisė.
“Eksperienca e gjermanėve dhe fakti qė ata kanė luajtur nė shumė finale ėshtė diēka qė mund ta ketė rolin kryesor nė pėrballjen tonė. Mirėpo nga ana tjetėr ne jemi tė uritur dhe kemi dėshirė qė mė nė fund tė fitojmė diēka”.

“Ne kemi arritur nė finale dhe dėshirojmė tė bėhemi kampionė. Dėshirojmė qė e gjithė bota tė flasė pėr neve, sė paku deri nė Kampionatin e ardhshėm, pas katėr vitesh”, ka thėnė sulmuesi i Liverpoolit pėr “The Sun”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 1:44 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0627062709972_m

Baptista lavdėron Romėn
Sulmuesi brazilian, Julio Baptista, ka dhėnė vetėm fjalė tė mira pėr ekipin italian Romėn, me tė cilėn i ka nxitur edhe mė shumė spekulimet pėr njė transferim tė tij eventual nė klubin e kryeqytetit italian.
Baptista gjatė sezonit tė kaluar nuk mundi tė luftojė pėr vend standard nė ekipin e parė tė Realit, dhe dėshiron qė tė transferohet nė ndonjė klub tjetėr, ku do tė mund t’i tregojė kualitetet e tij tė vėrteta.

Disa media italiane publikuan dje se ka mundėsi qė Roma tė dėrgojė ofertė nė drejtim tė Realit, pėr tė marrė shėrbimet e Baptistas, ndėrsa sot braziliani ka lavdėruar klubin italian.

“Roma ėshtė klub i madh dhe luan vėrtet futboll tė bukur. Pėr momentin unė jam nė pushim nė Brazil dhe nuk di asgjė pėr transferimin eventual. Mendoj se sezonin e ardhshėm do tė jem lojtar i Real Madridit, por gjithēka mund tė ndodhė nė tė ardhmen”, ka thėnė Baptista.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 3:13 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0628041206321_m

Ancelotti pėrgatitet pėr arritjen e Ronaldinhos
Trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, beson se Ronaldinho do ta veshė fanellėn e Rossonerėve sezonin e ardhshėm. Trajneri ėshtė aq i bindur saqė ėshtė duke planifikuar forma tė reja taktike nė tė cilat pėrfshihet edhe braziliani.
“Jam duke e paramenduar Ronaldinhon duke luajtur krahas me Kaka, Pirlo dhe Seedorf. Ende nuk e kemi blerė, por tė shohim si do tė shkojnė gjėrat”.

“Aktualisht jemi duke e kėrkuar njė lojtar si Ronaldinho, dhe kėtė e kemi diskutuar me klubin disa herė. Nėse ai vjen atėherė duhet ta ndėrrojmė mėnyrėn e lojės dhe tė luajmė me formacionin, 4-3-1-2”

“Ndėrsa, sipas meje, Kaka ėshtė ende lojtari mė i mirė nė botė dhe do tė vazhdojė tė jetė i tillė pėr neve”, ka thėnė Ancelotti pėr La Gazzetta Dello Sport.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 3:13 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0628043502251_m

Diego: Juve dhe Inter janė skuadra ideale
Mesfushori i Werder Bremenit, Diego, e ka shfaqur dėshirėn e tij pėr tė luajtur me Juventusin, mirėpo ai ka pranuar se nuk do t’i pengonte nėse transferohej edhe tek Inter, pasi qė qėllimi i tij ėshtė tė ndėrrojė ambient.
“Juventusi dhe Interi kanė diskutuar me klubin tim dhe asgjė nuk ndodhi, dhe nuk ėshtė diskutuar aspak pėr para. Mua mė pėlqen shumė Juventusi se ėshtė njė skuadėr e madhe, me njė traditė tė pasur dhe me miliona tifozė”.

“Interi po ashtu do tė ishte njė skuadėr ideale pėr mua, sepse atje ėshtė njė grup lojtarėsh nga mė tė mirėt nė botė”.

“Sa i pėrket tė ardhmes sime, do tė shohim se ēka do tė ndodhė. Pėr momentin jam lojtar i Werder Bremenit dhe gjithēka po shkon mirė kėtu”, ka thėnė braziliani pėr “Il Corriere Dello Sport”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 3:14 pm

Ancelotti pėrgatitet pėr arritjen e Ronaldinhos
Trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, beson se Ronaldinho do ta veshė fanellėn e Rossonerėve sezonin e ardhshėm. Trajneri ėshtė aq i bindur saqė ėshtė duke planifikuar forma tė reja taktike nė tė cilat pėrfshihet edhe braziliani.
“Jam duke e paramenduar Ronaldinhon duke luajtur krahas me Kaka, Pirlo dhe Seedorf. Ende nuk e kemi blerė, por tė shohim si do tė shkojnė gjėrat”.

“Aktualisht jemi duke e kėrkuar njė lojtar si Ronaldinho, dhe kėtė e kemi diskutuar me klubin disa herė. Nėse ai vjen atėherė duhet ta ndėrrojmė mėnyrėn e lojės dhe tė luajmė me formacionin, 4-3-1-2”

“Ndėrsa, sipas meje, Kaka ėshtė ende lojtari mė i mirė nė botė dhe do tė vazhdojė tė jetė i tillė pėr neve”, ka thėnė Ancelotti pėr La Gazzetta Dello Sport.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySat Jun 28, 2008 8:20 pm

Güiza dėshiron tė luajė nė finale
Sulmuesi spanjoll, Dani Güiza, ka pranuar se ai ėndėrron qė t’i jepet mundėsia qė tė luajė nė finalen e Kampionatit Evropian tė dielėn, nė ndeshjen tė cilėn Spanja e zhvillon kundėr Gjermanisė.
“Tė gjithė ėndėrrojnė tė luajnė nė kėtė finale. Ndėrsa ėndrra ime gjithmonė ka qenė qė tė luaj nė njė finale me pėrfaqėsuesen kombėtare tė Spanjės”.

“Jam duke u stėrvitur me tė gjitha forcat, ndėrsa i takon trajnerit tė vendosė se kė do ta inkuadrojė nė lojė nė vend tė Villas”.

“Ai ėshtė njė lojtar shumė i rėndėsishėm pėr ne, ka pasur njė formė tė shkėlqyer nė kėtė Evropian dhe nuk e ka merituar tė mungojė nė finale. Mirėpo, ne duhet tė vazhdojmė mė tutje dhe tė pėrqendrohemi nė ndeshjen e tė dielės”, ka thėnė sulmuesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySun Jun 29, 2008 1:08 pm

Mutu kalon te Roma?

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0629004830746_m

Sipas "Il Tempo", Adrian Mutu ėshtė pajtuar qė t’i bashkohet Romės.
Pritej qė Mutu tė nėnshkruante kontratė tė re me Fiorentinėn, mirėpo siē duket rumuni ka ndėrruar mendje.

Paga tė cilėn e kėrkon ai ėshtė e papėrballueshme pėr Violan, ndėrsa kėrcėnimi i tij ka qenė se do tė largohet nėse nuk i plotėsohen kushtet e kėrkuara.

Agjenti i Mutu, ėshtė takuar me shefin e transferimeve te Roma, Daniele Prade, ndėrsa sipas “Il Tempo”, ata tanimė kanė bėrė njė marrėveshje pėr tė kaluar sulmuesi nė Olimpico.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySun Jun 29, 2008 1:09 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0629003936333_m

Ballack mund tė mungojė sonte
Kapiteni i Gjermanisė, Michael Ballack, mund tė mos paraqitet nė finale tė Euro 2008 si pasojė e njė lėndimi tė cilin e pėsoi nė ndeshjen kundėr Turqisė.
Edhe pse mesfushori i Chelseat arriti ta pėrfundonte ndeshjen gjysmėfinale ndaj turqve, pas ndeshjes ka ndier dhimbje nė pulpė, dhe prej tė premtes ka munguar nė stėrvitje.

Mungesa e 31-vjeēarit nė finalen e madhe kundėr Spanjės do tė ishte njė goditje e rėndė pėr pėrfaqėsuesen e Gjermanisė.

Sot pritet qė Ballack ta bėjė pėrgatitjen e fundit pėr tė shikuar nėse ėshtė nė gjendje tė luajė. Nėse mungon kjo nuk do tė jetė hera e parė qė Ballack ėshtė jashtė njė finaleje tė madhe me Gjermaninė.

Ballack ka munguar edhe nė ndeshjen finale tė Kampionatit Botėror tė vitit 2002 si pasojė e suspendimit, ndeshje tė cilėn Gjermania e humbi kundėr Brazilit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySun Jun 29, 2008 1:09 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0629010233765_m


Adebayor: Nėse nuk mė paguajnė sa Henryn do tė largohem
Emmanuel Adebayor i ka vendosur klubit njė ultimatum, sipas tė cilėt: ai do tė qėndrojė tek Arsenal vetėm nėse e paguajnė aq sa e kanė paguar Thierry Henryn.
“Vazhdimisht mė pyesin nėse e kėrkoj pagėn sa tė Henryt. Kjo nuk ėshtė njė pyetje e pėrshtatshme, mirėpo unė kam qenė zėvendėsimi mė i mirė i Henryt dhe pse tė mos e meritoj pagėn qė e ka marrė ai”.

“Nėse Arsenal nuk mė jep ēfarė kėrkoj, atėherė do tė largohem. Duhet tė shfrytėzoj nga rasti. Pse tė mos shkoj te Barcelona kur trajneri i tyre mė ka nė planet e tij?”, ka thėnė sulmuesi shtatlartė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySun Jun 29, 2008 1:10 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0629014954443_mRoma hyn nė garė pėr Guizan
Roma do ta pėrcjellė me shumė vėmendje ndeshjen e sotme finale tė kampionatit evropian, pasi qė ėshtė e gatshme tė ofrojė deri nė 15 milionė euro pėr sulmuesin spanjoll Daniel Guiza.
Edhe pse deri tash gjatė kampionatit evropian, Guiza ėshtė shfrytėzuar vetėm si zėvendėsim, ai ka lėnė mjaft mbresa me dy golat e shėnuar.

Sportivja spanjolle AS, ka shkruar sot se ekipi i Romės i ėshtė bashkuar garės pėr tė fituar shėrbimet e sulmuesit tė Mallorcas.

Fenerbahce pėr momentin ėshtė duke udhėhequr garėn pėr shėrbimet e spanjollit, ndėrsa tė interesuar janė edhe Manchester City, Tottenham, Arsenal si dhe Barcelona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySun Jun 29, 2008 4:32 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0629051829257_m

Wenger: Fabregas futbollisti mė i mirė nė Euro 2008
Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka thėnė se Cesc Fabregas ėshtė futbollisti mė i mirė i kampionatit evropian.
Edhe pse Fabregas futet nė lojė nga stoli, nė disa ndeshje ka treguar se ėshtė njė futbollist i madh, ndėrsa kualitetet e tij i shfaqi veēanėrisht nė ndeshjen e fundit kundėr Rusisė.

“Ndoshta jam tendencioz, por mendoj se Fabregas ėshtė futbollisti mė i mirė i turneut. Mendoj se Fabregas ėshtė njė futbollist i cili ka njė vizion tė thellė, i cili gjithmonė sheh pėrpara dhe ata tė cilėt janė tė aftė ta bėjnė kėtė, tė mundėsojnė tė fitosh”, ka thėnė Wenger.

“Nė ekipin e Spanjės, kur ai luan, gjithmonė e drejton lojėn nė drejtim tė duhur dhe i bėn mė efektiv kolegėt e tij”, ka pėrfunduar trajneri francez.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySun Jun 29, 2008 4:32 pm

Tottenham interesohet Pavlyuchenkon
Klubi anglez, Tottenham, interesohet pėr sulmuesin e Spartak Moskės, Roman Pavlyuchenko.
Trajneri Juande Ramos ėshtė shumė aktiv nė periudhėn e verės, qė kur angazhoi Luka Modric dhe Giovani dos Santos, ndėrsa tash vėmendja e tij ėshtė kthyer kah rusi, Roman Pavlychenko.

Lojėrat e shkėlqyeshme tė Pavlyuchenkos nė kampionatin evropian, e kanė tėrhequr interesin e klubeve tė mėdha.

Sipas “Mail on Sunday”, Tottenham do tė pėrpiqet qė nė radhėt e veta ta sjellė sulmuesin rus, nė tė cilin sheh zėvendėsimin pėr Dimitar Berbatov, i cili sipas gjasave do tė largohet nga klubi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySun Jun 29, 2008 4:33 pm

Tottenham interesohet Pavlyuchenkon
Klubi anglez, Tottenham, interesohet pėr sulmuesin e Spartak Moskės, Roman Pavlyuchenko.
Trajneri Juande Ramos ėshtė shumė aktiv nė periudhėn e verės, qė kur angazhoi Luka Modric dhe Giovani dos Santos, ndėrsa tash vėmendja e tij ėshtė kthyer kah rusi, Roman Pavlychenko.

Lojėrat e shkėlqyeshme tė Pavlyuchenkos nė kampionatin evropian, e kanė tėrhequr interesin e klubeve tė mėdha.

Sipas “Mail on Sunday”, Tottenham do tė pėrpiqet qė nė radhėt e veta ta sjellė sulmuesin rus, nė tė cilin sheh zėvendėsimin pėr Dimitar Berbatov, i cili sipas gjasave do tė largohet nga klubi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptySun Jun 29, 2008 4:34 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0629062526700_m

Vieri do tė luajė pėr Hull Cityn
Sipas tabloidit britanik "The Daily Star", sulmuesi italian, Christian Vieri, ėshtė pajtuar t’i bashkėngjitet skuadrės sė sapoinkuadruar nė Premiership, Hull City.
Vieri mund tė kalojė si transfer i lirė nė cilėndo skuadėr, pasi qė kontrata e tij njėvjeēare me Fiorentinėn i ka skaduar, ndėrsa Viola nuk i ka ofruar kontratė tė re.

Edhe pse pritej qė 34-vjeēari tė kthehet tek Atalanta pėr tė tretėn herė, duket se kjo ka dėshtuar pėr shkak tė pėrfshirjes sė tifozėve tė cilėt nuk e dėshiroj Vierin sėrish nė skuadėr.

Ndėrsa bazuar nė njoftimin e “The Daily Star”, Vieri ka arritur njė marrėveshje me Hull Cityn, skuadėr kjo e cila pėr herė tė parė nė histori do tė jetė pjesė e Premier Leagues.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Spanja kampion i ri evropian   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptyMon Jun 30, 2008 12:58 am

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0629142942217_m

Spanja Kampion i ri Evropian


Fernando Torres ka shėnuar golin e vetėm nė ndeshjen finale tė kampionatit evropian, Euro 2008, tė zhvilluar nė stadiumin Ernst Happel nė Vjenė, gjatė tė cilės ndeshje kombėtarja spanjolle dominoi lojėn pėrballė asaj gjermane, duke u shpallur kampion i ri evropian.
Goli i Fernando Torres erdhi pas 33 minutash lojė, qė ishte i mjaftueshėm t’i sjellė Spanjės trofeun e kampionit tė Evropės, pas plot 44 vitesh.

Sulmuesi i Liverpoolit pranoi njė pasim nga Xavi Hernandez, dhe pasi qė fitoi dyluftimin me Philipp Lahm, dėrgoi topin nė rrjetė prapa portierit gjerman, Jens Lehmann.

Lajmet Te Reja nga Sporti Fernandotorres20

Gjermania u duk mė agresive nė fillim tė ndeshjes, por spanjollėt morėn shpejt kontrollin dhe pas shėnimit tė golit ishin mė tė qetė duke dominuar ndeshjen.

Pėr Spanjėn kjo ishte finalja e parė nė kampionatet evropiane qė nga vitit 1984, kur u mposht 2-0 nga Franca, ndėrsa triumfi i parė qė nga viti 1964, kur mposhti ish-Bashkimin Sovjetik me rezultat 2-1. Spanja po ashtu vazhdon rezultatet e suksesshme, duke shėnuar ndeshjen e 22-tė si e pamposhtur.


Lajmet Te Reja nga Sporti Gjermania(1)
Nė anėn tjetėr, Gjermania, e cila bėri paraqitjen e gjashtė nė finale tė kampionatit evropian, dėshtoi tė ngrejė trofeun e katėrt nė kėtė garė dhe pėr tė parėn herė nuk arriti tė shėnojė nė Euro 2008.

Lajmet Te Reja nga Sporti Euro2008trofeu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptyMon Jun 30, 2008 5:37 pm

Messi: Dėshiroj qė Ronnie tė qėndrojė

Lionel Messi e ka pėrsėritur dėshirėn e tij qė tė vazhdojė tė luajė bashkė me Ronaldinhon te Barcelona, pavarėsisht spekulimeve se braziliani do tė shitet nė verė.
“Personalisht dėshiroj qė Ronnie tė qėndrojė me neve. Gjithmonė e kam thėnė qė ai ėshtė njėri nga lojtarėt mė tė mirė nė botė dhe ende besoj se ai mund tė bėjė shumė pėr Barcėn”.

“Nuk e kam parė atė qe njė kohė tė gjatė dhe mė vjen shumė mirė qė jemi takuar sėrish. Ėshtė gjithmonė ndjenjė e mirė kur kaloj ca kohė me tė”, ka thėnė Messi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptyMon Jun 30, 2008 5:37 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0630025140998_m
Wenger nuk dėshiron tė harxhojė shumė pėr Martins


Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger planifikon ta angazhojė nė radhėt e veta sulmuesin e Newcastlet, Obafemi Martins, por nuk ka synim qė tė paguajė shumėn qė kėrkon klubi.
Sipas The Sun, drejtuesit e Newcastle, i kanė dhėnė sulmuesit nigerian lajmin se ai ėshtė i lirė tė kėrkojė klub tė ri.

Wenger ka qenė njė adhurues i madh i Martins, por siē shkruan tablloidi britanik, ai nuk dėshiron tė paguajė ēmimin prej 19 milionė euros, sa kėrkon klubi i tij.

Edhe nėse Adebayor shitet pėr 38 milionė euro nė Barcelona ose Milan, Wenger nuk do tė ofrojė mė shumė se sa 13.5 milionė euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptyMon Jun 30, 2008 5:38 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0630025617253_m
Pirlo: Lippi ėshtė njeriu i duhur


Mesfushori i Milanit, Andrea Pirlo, e ka mirėpritur rikthimin e Marcello Lippit nė bankinėn e Azzurėve.
“E kemi pasur fatin ta fitojmė Kupėn e Botės me tė. Ai ėshtė njeriu i duhur pėr tė na drejtuar sėrish”, ka thėnė Pirlo pėr “Sky”.

Megjithatė mesfushori italian i ka dalė nė mbrojtje edhe trajnerit tė shkarkuar, Roberto Donadoni, i cili dėshtoi nė Euro 2008 nė postin e trajnerit tė Italisė.

“Ndoshta nuk ėshtė dashur tė diskutohej aq shumė nė lidhje me atė ēka ndodhi. Ai ka bėrė njė punė tė mirė si trajner”, ka thėnė mesfushori.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptyMon Jun 30, 2008 5:39 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0630063655895_m
Juve e "vjedh" knezevicin


Sipas La Stampa, Juventus ka arritur njė marrėveshje pėr nėnshkrimin me mbrojtėsin e Livornos, Dario Knezevic.
Kroati ka impresionuar me Livornon qė nga transferimi prej NK Rijekas nė vitin 2006, ndėrsa pas kalimit tė skuadrės sė tij nė Serie B, ai ka qenė nė qendėr tė njė lufte tė rivalėve nga qyteti i Torinos, skuadrės sė Juventusit dhe skuadrės sė Torinos.

Granata kishte njoftuar se ka arritur njė parakontratė me 26-vjeēarin, mirėpo, siē duket Zonja e Vjetėr ia ka kidnapuar transferimin nė minutėn e fundit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti EmptyMon Jun 30, 2008 5:40 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti F.0630050804610_m

Xavi lojtari mė i mirė i Euro 2008

Bordi teknik i UEFA-sė pėr EURO 2008, sot e ka bėrė publike skuadrėn e 23 lojtarėve mė tė mirė nė turne, ndėrsa Xavi Hernandez ėshtė zgjedhur lojtari mė i mirė nė Euro 2008.
Xavi ėshtė zgjedhur nga nėntė grupe tė ekspertėve tė futbollit, tė cilėt i kanė ndjekur tė gjitha ndeshjet e Euro 2008, ndėrsa votat e tyre e kanė pėrcaktuar skuadrėn dhe lojtarin mė tė mirė.

Skuadra zyrtare prej 23 lojtarėve mė tė mirė nė Kampionatin Evropian:

Portierė
Gianluigi Buffon (Itali)
Iker Casillas (Spanjė)
Edwin van der Sar (Holandė)

Mbrojtės
Jose Bosinga (Portugali)
Philipp Lahm (Gjermani)
Carlos Marchena (Spanjė)
Pepe (Portugali)
Carles Puyol (Spanjė)
Yury Zhirkov (Rusi)

Mesfushorėt defansivė

Hamit Altintop (Turqi)
Luka Modrić (Kroaci)
Marcos Senna (Spanjė)
Xavi Hernįndez (Spanjė)
Konstantin Zyryanov (Rusi)

Mesfushorėt ofansivė
Michael Ballack (Gjermani)
Cesc Fabregas (Spanjė)
Andres Iniesta (Spanjė)
Lukas Podolski (Gjermani)
Wesley Sneijder (Holandė)

Sulmuesit
Andrey Arshavin (Rusi)
Roman Pavlyuchenko (Rusi)
Fernando Torres (Spanjė)
David Villa (Spanjė)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
Sponsored content

Lajmet Te Reja nga Sporti Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet Te Reja nga Sporti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 5Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Sporti-
Kėrce tek: