Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Lajmet Te Reja nga Sporti

Shko poshtė 
3 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptySun Jul 06, 2008 10:01 pm

Hamilton: Fitorja mė e madhe nė karrierė

Ngasėsi i Meklarenit nė Formula 1, Luis Hamilton, me fitoren e realizuar nė garėn pėr Ēmimin e Madh tė Britanisė sė Madhe, ėshtė bėrė ngasėsi i parė britanik, i cili ka triumfuar nė shtėpi, pas Dejvid Kultardit, nė vitin 2000. "Pėrfundimisht kjo ėshtė fitorja ime mė e madhe nė karrierė.

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 F_lewishamiltm_68f5200
Ishte kjo njėra nga garat mė tė vėshtira, nė tė cilat kam marrė pjesė. Pak para pėrfundimit tė garės pashė se si tifozėt filluan tė ngritėn dhe u luta qė gjithēka tė jetė nė rregull dhe ta mbyll garėn nė mėnyrėn mė tė mirė. Nuk mund ta pėrshkruaj se si jam ndjerė nė momentin kur pėrfundoi gara", ka pohuar Hamilton. "Dėshiroj qė kėtė fitore t'ia dedikoj familjes sime. I falėnderoj pėr pėrkrahjen e madhe qė mė japin ēdo herė. Nė pistė mbretėruan kushte ekstreme pėr garė. Vazhdimisht isha i detyruar ta pastroja xhamin e kaskės, ngase nuk mund tė shihja mirė. Nė sektorin e parė nuk ka qenė aq vėshtirė, por nė pjesėn e dytė tė shtegut kishte rėnie tė madhe tė shiut. Skuadra mori vendimin e duhur kur zgjodhi gomat dhe dua t'i falėnderoj pėr kryerjen e shkėlqyer tė punės", ka pėrfunduar Hamilton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyMon Jul 07, 2008 6:42 pm

Nadal triumfoi nė Uimbėldon

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal pėr herė tė parė nė karrierėn e tij ka fituar nė turneun e Uimbėldonit dhe nė kėtė mėnyrė i dha fund mbizotėrimit tė Roxher Federerit, i cili fitoi nė pesė vitet e fundit nė Gren Slem turneun e Uimbėldonit. Nė njė duel tejet interesant, pas 288 minutash lojė dhe dy ndėrprerjeve pėr shkak tė shiut, me rezultat 3:2, nė sete 6:4, 6:4, 6:7, 6:7, 9:7.


Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 F_nadalm_f2ce61f
Pas fitores tenisti spanjoll ishte tejet i emocionuar dhe nuk arriti tė pėrmbahet nga lotėt e gėzimit. "Nuk mund ta pėrshkruaj se si jam ndjerė nė momentin kur fitova pikėt e fundit. Tė fitosh njė turne siē ėshtė Uimbėldoni, ėshtė sikur tė realizohet njė ėndėrr. Federeri si kampion i pesėfishtė nė kėtė turne, mbetet numri njė. Ai ende ėshtė mė i miri, por tash edhe unė kam trofe", ka theksuar Nadal. Nė fakt, Federer pėsoi humbjen e parė nė fushėn e gjelbėr, pas 65 ndeshjeve. "U pėrpoqa nė mėnyra tė ndryshme pėr tė bėrė kthesė tė plotė nė lojė, por nuk pata sukses. Rafa me plotė meritė e fitoi kėtė trofe. Edhe pse humba ishte kėnaqėsi qė luajta nė finale. Do tė vijė kėtu vitin e ardhshėm pėr ta rikthyer titullin", ka theksuar Federer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyMon Jul 07, 2008 6:44 pm

Kalderoni heq dorė nga blerja e Ronaldos

Presidenti i Realit tė Madridit, Ramon Kalderon, ka pohuar se mė nuk ėshtė i interesuar pėr tė transferuar portugezin, Kristiano Ronaldo. Kalderon, tė dielėn ishte i pranishėm nė ndeshjen finale tė Uimbėldonit ndėrmjet Rafael Nadalit dhe Roxher Federerit dhe me kėtė rast para gazetarėve ka folur edhe pėr transferimin e mundshėm tė Ronaldos.


Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 F_kristiano20m_cb8cb8d
"Siē qėndrojnė gjėrat pėr momentin, Ronaldo edhe nė edicionin e ri do tė luajė pėr Manēester Junajtedin. Teorikish kemi ende kohė tė mjaftueshme pėr tė realizuar kėtė transfer, nė rast se Manēesteri vihet nė kontakt me ne", ka pohuar Kalderon. Megjithatė, drejtuesit e "djajve tė kuq" ka kohė qė kanė bėrė tė ditur se Ronaldo nuk ėshtė nė shitje, derisa operimi i tij nė kėmbė, duket se ka 'frikėsuar' edhe drejtuesit e Realit, tė cilėt sikur kanė filluar tė heqin dorė nga blerja e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyMon Jul 07, 2008 6:46 pm

Dunga: Dida ėshtė portieri mė i mirė nė botė!

Pėrzgjedhėsi i Brazilit, Karlos Dunga, ka pohuar nė njė bisedė pėr tė pėrditshmen sportive italiane "Gazzetta dello sport" se Nelson Dida ėshtė portieri mė i mirė nė botė. Kjo deklaratė e pėrzgjedhėsit brazilian mė tepėr ėshtė pėrkrahje pėr portierin brazilian, se sa realitet, pasi drejtuesit e Milanit janė tė gatshėm tė shesin portierin e tyre pikėrisht pėr shkak tė paraqitjeve tė tij tė dobėta.


Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 F_dunga20ronam_925cc3a
Nė fakt, tashmė askush nuk e ka vėmendjen te portieri 34-vjeēar, prandaj kjo deklaratė mbėshtetėse e Dungės ėshtė tejet e mirėseardhur pėr portierin brazilian. "Nelsoni ėshtė kampion dhe kur ndjehet mirė ai ėshtė portieri mė i mirė nė botė, por pėr momentin ka pak probleme me pėrgatitjen fizike", ka theksuar Dunga. Ish-futbollisi i Pizės, Fiorentinės dhe Peskarės, mė pas ka lavdėruar edhe sulmuesin brazilian, Adriano, i cili duket ngadalė po i lė pas shpinės problemet e shumta. "Ai ka ndryshuar shumė gjatė kėtyre muajve dhe mendoj se nė edicionin e ri do tė ketė ēfarė tė tregojė nė fushėn e gjelbėr nė Itali. Ai tashmė ėshtė sėrish 'Perandori' i vjetėr", ėshtė shprehur Dunga.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyMon Jul 07, 2008 6:47 pm

Ballak: Nuk ngutem tė nėnshkruaj kontratėn e re

Futbollisti i Ēelzit, Mihael Ballak, ka pohuar tė hėnėn se nuk dėshiron tė ngutet pėr tė nėnshkruar kontratėn e re me klubin londinez, edhe pse e ka ndėrmend tė qėndrojė nė kėtė skuadėr. "Kam kontratė tė vlefshme me klubin deri nė vitin 2009 dhe ekziston klauzola pėr vazhdimin e bashkėpunimit. Nuk kam arsye tė ngutem, do tė pres pėr tė parė se ēfarė do tė ndodh nė tė ardhmen", ka pohuar kapiteni i kombėtares gjermane.


Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 F_ballakm_1829cca
Ballak ka thėnė gjithashtu se nuk mendon tė kthehet nė Bundesligė, edhe pse edicionin e kaluar nuk arriti tė fitojė asnjė trofe me Ēelzin. "Luaj nė ligėn mė tė fortė nė botė dhe nė njėrėn prej skuadrave mė tė forta. Pėr kėtė arsye nė kėtė moment nuk ėshtė aspak aktual rikthimi im nė Bundesligė", ka pohuar Ballak. Ndonėse futbollistėt e Ēelzit tashmė kanė filluar pėrgatitjet pėr edicionin e ri, Ballaku ka marrė lejen nga drejtuesit e klubit pėr njė pushim dyjavor nė Sardina tė Italisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyMon Jul 07, 2008 6:49 pm

Markez, specialisti i gjuajtjeve tė lira

Mbrojtėsi i Barcelonės Rafael Markez fitoi ēmimin e parė nė turneun pėr ekzekutim e saktė tė goditjeve tė lira qė u zhvillua nė Hjuston. Futbollisti meksikan ishte mė i mirė edhe se Lionel Mesi dhe Ronaldinjon, tė cilėt u fishkėlluan nga tifozėt e pranishėm.
Konkurrenti mė i fortė pėr Markezin ishte bashkėlojtari i tij nė kombėtaren e Meksikės, Xhared Borgeti. Me goditjen e saktė nė serinė e fundit Markez siguroi vendin e parė dhe shpėrblimin nė vlerė prej 1 milion dollarė. "Duhet tė pranojė se nga Hjustoni po largohem me shpėrblimin tė cilin nuk e kam pritur. Nuk jam futbollist i specializuar pėr gjuajtjet e lira, pasi zakonisht kjo nuk ėshtė njė detyrė pėr mbrojtėsit. E vetmja gjė tė cilėn e shpresoja nė kėtė turne ishte argėtimi", ka theksuar Rafael Markez. Turneu "Free Kick Masters 2008" u zhvillua nė stadiumin "Reliant" me bari artificial, ku ekzekutuan gjuajtjet e lira nė distancė prej 18, 21, 25, dhe 30 metra, kurse nė portė ishin portierėt e spikatur si Franēesko Toldo (Inter), Dejvid Xhejms (Portsmouth) dhe Kejsi Keler (ish portier i kombėtares sė SHBA-sė). Ėshtė interesant fakti, se Ronaldinjo dhe Mesi u eliminuan qė nė rrethin e parė, pasi secili prej tyre humbi nga 8 gjuajtje tė lira.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyMon Jul 07, 2008 6:51 pm

Njukasėlli ka demantuar lajmin pėr blerjen e klubit nga ana e vėllait tė Osama Bin Ladenit

Zėdhėnėsi i klubit anglez, Njukasėll kanė demantuar sot pohimet e mediave kinse kompania tė cilėn e drejton vėllai i Osama Bin Ladenit, ka shprehur dėshirė qė tė blejė klubin anglez.
Tė premten Njukasėlli kishte marrė njė ofertė nga kompania "Inter Media Partners"nga Nju Jorku, e cila ka ofruar 420 milion funta, mirėpo mė pas kjo ofertė ėshtė demantuar nga ana e zėdhėnėsit tė kėsaj kompanie, e cila ka bėtė tė ditur qė njė gjė e tillė nuk ėshtė zyrtare dhe se ajo ofertė nuk ka qenė nė interes tė drejtuesve tė saj. Vetėm 24 orė mė pas nė adresė tė klubit ka arritur njė ofertė nga kompania "Saudi Bin Laden Group (SBG)" qė ka ofruar afėr 300 milion funta. Kjo kompani drejtohet nga vėllai i Bin Ladenit, Bakr Bin Laden, por ai dhe familjarėt e tjerė tė Bin Ladenit janė distancuar nga Osama nga 11 shtatori, kur edhe sulmuan dy kullat binjake nė Nju Jork, dhe me siguri se hyrja e kėsaj kompanie nė skuadrėn angleze nuk do tė kishte qenė problem. Deri mė tani nuk ka asgjė tė saktė lidhur me shitjen e skuadrės nga “Sent Xhejms Park” dhe opinioni anglez pret nga drejtori i skuadrės Majk Eshlli tė del zyrtarisht me deklaratė lidhur me kompanitė e interesuara pėr blerjen e skuadrės.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyTue Jul 08, 2008 1:46 pm

Ronaldinjo, Pato dhe Robinjo udhėheqin Brazilin nė Pekin

Derisa Argjentina llogaritet favoritja kryesore pėr medalje tė artė nė Lojėrat Olimpike nė Pekin, qė mbahen muajin e ardhshėm, atėherė konkurrenti mė i madh i saj pa dyshim do tė jetė Brazili.


Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 F_brazilim_a87c568
Pėrzgjedhėsi i Brazilit, Karlos Dunga ka vendosur qė nė mesin e 23 futbollistėve pėr Olimpiadė tė pėrfshijė edhe ish-futbollistin mė tė mirė nė botė, Ronaldinjon, pastaj organizatorin e lojės te Real Madridi, Robinjon, talentin e madh tė Milanit, Aleksandre Pato, mesfushorin e Verderit, Diego dhe atė tė Manēester Junajtedit, Andereson.
Brazili udhėton nė Pekin me synim qė pėr herė tė parė nė histori ta fitojė medaljen e artė nė Olimpiadė, pasi deri mė tash brazilianėt kanė fituar dy medalje tė argjendta dhe njė tė bronztė.
Nė emėroren e Dungės janė pėrfshirė kėta futbollistė:
Portierė: Diego Alvesh (Almeria), Renan (Internacional).
Mbrojtės: Ilsinjo (Shahtjor), Rafinja (Shalke), Marselo (Real Madrid), Aleks Silva (Sao Paulo), Breno (Bajern), Tiago Silva (Fluminense).
Mesfushorė: Anderson (Manēester Junajted), Diego (Verder), Ernanes (Sao Paulo), Lucash (Liverpul), Ronaldinjo (Barcelona), Tiago Nevesh (Fluminense).
Sulmues: Aleksandre Pato (Milan), Zho (Manēester Siti), Rafael Sobish (Real Betis), Robinjo (Real Madrid).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyThu Jul 10, 2008 2:51 pm

Blater: Fergusoni e trajton Ronaldon si rob tė tij

Presidenti i FIFA-s, Sep Blater ka akuzuar trajnerin e Manēester Junajtedit, Aleks Ferguson se po e trajton Kristiano Ronaldon si rob tė tij. Ai ka thėnė se Fergusoni duhet ta lėrė tė lirė Ronaldon pėr tė kaluar nė Real Madrid, edhe pse mesfushori portugez ka kontratė me kampionin nė fuqi tė Evropės.
"Nė futboll ka skllavėri tė tepėruar. Nėse Ronaldo nuk shkon atje ku dėshiron, atėherė kjo nuk ėshtė mirė as pėr klubin as pėr futbollistin. Ne duam t'i mbrojmė futbollistėt", ka theksuar Blater. Numri njė i FIFA-s mendon se Manēester Junajtedi me futbollistin portugez ka njė marrdhėnie robėrie, por ky nuk ėshtė rasti i vetėm nė futbollin e sotėm. Sipas Blaterit, skllavėria tek ky rast shihet qartė, pasi Ronaldo dėshiron tė kalojė nė Real, kurse klubi nuk e lejon dhe kėshtu e bėnė lojtarin tė pakėnaqur. "Skllavėria po shihet tek blerja dhe shitja e futbollistėve. Ne dėshirojmė tė intervenojmė nė raste tė tilla", ka shtuar Blater. Zvicerani mendon se zgjidhja e duhur ėshtė qė Ronaldo tė blejė kontratėn e tij nga Manēesteri dhe mė pas t'i afrohet Realit. "Nėse dėshiron tė largohet ekziston vetėm njė zgjidhje - Le ta blejė kontratėn e tij", ka pėrfunduar Blater.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyThu Jul 10, 2008 2:52 pm

Behrami mund tė nėnshkruajė pėr Verderin

Futbollisti kosovar me pasaportė zvicerane, Valon Behrami, dėshiron tė braktis radhėt e Lacios dhe kampionatin italian, kurse pas refuzimit tė ofertės sė skuadrės angleze Uest Hem, duket se do tė nėnshkruajė pėr skuadrėn e Bundesligės, Verder Bremen. Njė gjė tė tillė e kanė bėrė tė ditur mediat gjermane. Skuadrės gjermane i nevojitet njė lojtar i tipit tė Behramit, pas largimit tė kroatit Ivan Klasniq, kurse drejtuesit e klubit janė tė bindur se futbollisti kosovar ėshtė zgjidhja e duhur.
"Zėrat pėr kalimin e Valonit nė Uest Hem janė tė pavėrtet. Dėshira e tij ėshtė qė karrierėn ta vazhdojė nė Bundesligė, kurse vendimin pėrfundimtar do ta merr nė fund tė kėsaj jave. Kemi disa oferta nga Spanja, Anglia dhe Gjermania, por tash pėr tash nuk kemi biseduar me askė", ka theksuar agjenti i futbollistit kosovar, Alesandro Beltrami. Ndėrkohė mediat gjermane kanė bėrė tė ditur se Behrami ėshtė i pari nė listėn e futbollistėve qė dėshiron t'i transferojė nė skuadėr gjatė kėsaj vere.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyThu Jul 10, 2008 2:52 pm

Trezege pėrfundimisht i thotė "Jo" Barcelonės

Barcelona dhe trajneri i saj i ri, Josep Guardiola, njė kohė tė gjatė janė pėrpjekur qė tė angazhojnė sulmuesin francez nė radhėt e Juventusit, David Trezege. Fillimisht kanė ofruar shkėmbimin Trezege-Eto, pastaj u pėrpoqėn qė me para tė bindin Juventusin dhe ish-futbollistin e kombėtares franceze, por nuk ia arritėn qėllimit.
"Kur tė kesh ofertė nga Barcelona, ajo sigurisht se tė bėnė tė ndihesh mirė. Ėshtė nder kur njė klub me traditė tė madhe interesohet pėr shėrbimet e juaja, por unė jam me fat qė jam nė njė klub tė tillė. Juventusi, nėse asgjė tjetėr ka traditė dhe vlerė", ka theksuar Trezege, duke shtuar: "Mė duhet ta refuzoj Barcelonėn, sepse dua tė qėndroj te Juventus". Ndėrkohė njė ditė mė herėt Trezege ka bėrė tė ditur se i jep fund karrierės nė kombėtare, pėr shkak tė mbetjes sė Domenekut nė krye tė kombėtares.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 EmptyTue Aug 12, 2008 3:49 pm

Trezege: Nuk i frikėsohem konkurrencės

Sulmuesi francez i Juventusit, David Trezege gjatė kėsaj vere ka ‘fituar’ njė konkurrencė tė madhe nė repartin e sulmit te klubi bardhezi, pas ardhjes sė brazilianit tė Palermos, Amauri. Megjithatė sulmuesi francez ka pohuar se konkurrenca nuk e frikėson.
“Duke pasur parasysh se na presin ndeshjet nė kampionat, pėr kupė dhe nė Ligėn e Kampionėve, nė klub e kanė kuptuar se na duhet edhe njė sulmues i spikatur. Amauri ėshtė njė futbollist i shkėlqyeshėm dhe qė nga tash ne tė katėrtit do tė luftojnė pėr dy vende nė pėrbėrjen e parė. Na mbetet neve qė tė jemi tė gatshėm atėherė kur trajneri do tė na vendos nė fushė. Por, mua asnjėherė konkurrenca nuk mė ka frikėsuar. Qė kur kam ardhur te Juventusi gjithmonė ka pasur konkurrencė tė fortė”, ka pohuar Trezege.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 5 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet Te Reja nga Sporti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Sporti-
Kėrce tek: