Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Lajmet Te Reja nga Sporti

Shko poshtė 
3 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyMon Jun 30, 2008 5:40 pm

Barcelona fillon bisedimet me Arshavin

Mediumet spanjolle kanė shkruar sot se presidenti i Barcelonės, Juan Laporta, shumė shpejt do t’i fillojė negociatat pėr angazhim tė sulmuesit rus Andrei Arshavin.
Lojtari i Zenit St. Petersbourg haptas ka deklaruar se dėshiron tė luajė pėr klubin katalanas, dhe palėt tashmė kanė filluar pėrgatitjet pėr realizimin e transferimit.

Marca ka shkruar se presidenti i Barcelonės, Laporta, tashmė ka dhėnė urdhėr qė Arshavin tė jetė njė prej tre lojtarėve tė cilėt sė shpejti duhet tė angazhohen.

Laporta ishte i pranishėm edhe nė finalen e mbrėmshme tė Vienės, dhe pas ndeshjes, temė kryesore ka qenė pikėrisht sulmuesi rus.

Krahas Arshavin, Laporta dėshiron edhe dyshen e Arsenalit, Alexandr Hleb dhe Emmanuel Adebayor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 11:57 am

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 F.0630133150129_m

Chelsea nėnshkruan me Decon


Mesfushori i Barcelonės, Deco, nė sezonin e ardhshėm do tė mbrojė ngjyrat blu tė Chelseat, pasi qė portugezi tashmė ka nėnshkruar me klubin anglez, ku do tė jetė sėrish nėn urdhrat e trajnerit Luiz Felipe Scolari.
30-vjeēari ėshtė mjaft i afėrt me trajnerin Scolari, me tė cilin punoi edhe nė kombėtaren e Portugalisė.

E rėndėsishme pėr Chelsean, qė u mposht kėtė sezon nė finalen e Ligės sė Kampionėve nga Manchester United, ėshtė pėrvoja e portugezit nė garėn evropiane. Deco e fitoi Ligėn e Kampionėve me Porton nė vitin 2004 nėn urdhrat e Jose Mourinhos, dhe me Barcelonėn nė vitin 2006 nėn urdhrat e Frank Rijkaard.

“Jam i sigurt se vij nė kohėn e duhur pėr tė arritur shumė gjėra dhe pėr tė ndihmuar Chelsean tė kthehet nė formėn nė tė cilėn ishte dhe tė jetė numėr njė, jo vetėm nė Angli por edhe nė Ligėn e Kampionėve, qė ka qenė ėndėrr njė kohė tė gjatė”, citohet tė ketė thėnė portugezin pėr faqen zyrtare tė klubit.

Vlera e Decos thuhet tė ketė arritur shumėn prej 10 milionė eurosh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 11:57 am

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 F.0701005155800_m

Valencia refuzon ofertėn e Barcelonės pėr Villan


Klubi spanjoll Valencia, ka refuzuar njė shumė tė madhe parash tė ofruar nga Barcelona, pėr sulmuesin David Villa.
Siē ka shkruar “AS”, Barcelona ka bėrė ofertė prej 30 milionė eurosh pėr spanjollin dy javė mė parė, qė menjėherė ėshtė refuzuar. Kjo sigurisht se do tė detyrojė Barcelonėn t’i nxisė pėrpjekjet pėr tė sjellė nga Arsenali sulmuesin Emmanuel Adebayor.

Valencia nuk do tė pranojė asnjė ofertė nėn 38 milionė euro pėr Villan, pas paraqitjes sė shkėlqyeshme tė tij nė Euro 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 4:14 pm

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 F.0701024955148_m
Sulmuesi brazilian Ronaldinho, e ka mirėpritur interesimin e menaxherit tė ri tė Chelseat, Luiz Felipe Scolarit, pėr tė nėnshkruar me tė.
“Unė jam lojtar i Barcelonės. Jam i fokusuar vetėm nė stėrvitje. Me respekt pėr vendin ku do tė luaj, qoftė nėse qėndroj ose nėse largohem, e gjitha ėshtė nė duart e vėllait tim”, ka thėnė Ronaldinho.

“Ėshtė e pabesueshme qė Felipao (Scolari) ėshtė interesuar tė nėnshkruaj me mua, pasi qė ai ėshtė trajner i shkėlqyeshėm. Kam shumė respekt pėr tė, pasi qė e kam njohur atė qė kur isha shumė i ri dhe ai ishte trajner nė Gremio”, ka shtuar braziliani.

“Nėse mė vjen rasti tė punoj sėrish me tė, do tė ishte shumė mirė. Ne kemi njė histori tė pėrbashkėt nė ndeshje, e fituam Kupėn Botėrore dhe kjo ėshtė diēka tė cilėn kurrė nuk do ta harroj”, ka pėrfunduar superylli i Barcelonės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 4:14 pm

Tottenham kėrkon 25 milionė euro pėr Keane

Tottenham, do tė kėrkojė nga rivali tjetėr i Premierligės, Liverpooli, 25 milionė euro, pėr tė lejuar sulmuesin Robbie Keane tė transferohet nė Anfield.
Sipas “The Sun”, menaxheri i tė kuqve, Rafa Benitez, ėshtė duke u pėrgatitur ta ofrojė sulmuesin shtatlartė Peter Crouch si dhe 7.5 milionė euro kesh pėr tė marrė shėrbimet e irlandezit.

Spekulimet e fundit se Keane dėshiron tė kalojė nė Anfield, do tė zemėrojnė ca menaxherin e Tottenhamit, Juande Ramos, por spanjolli pritet tė luftojė deri nė fund pėr tė mbajtur sulmuesin.

Nė tentim pėr mbajtur atė nė Londėr, Tottenham do tė kėrkojė 25 milionė euro pėr 27-vjeēarin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 4:15 pm

Ferguson rikthehet kah Berbatov

Mediat angleze kanė shkruar sot se trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, dėshiron ta angazhojė nė radhėt e veta sulmuesin e Tottenhamit, Dimitar Berbatov.
Mirror shkruan se bullgari ėshtė cak primar i Manchester United, derisa Ferguson ishte pėrpjekur ta sjellė atė nė Old Trafford edhe nė verėn e kaluar.

Tottenham nuk dėshiron tė heqė dorė nga shėrbimet e Berbatov, dhe tashmė ka vendosur njė shumė tė lartė prej 38 milionė eurosh pėr shėrbimet e tij.

Gazeta shkruan se Ferguson sėrish do tė dėrgojė njė ofertė tė re prej 23 milionė funtesh, pasi qė beson se Berbatov ėshtė partner ideal pėr Rooneyn nė sulmin e djajve tė kuq.

Skocezi kėtė verė do tė ketė nė shėrbim njė buxhet prej rreth 61 milionė funtesh por nuk ka nė plan tė paguajė shumėn qė kėrkohet nga Tottenham.

Krahas njė sulmuesi, Ferguson planifikon ta forcojė edhe mbrojtjen e United, dhe ka nė plan tė angazhojė zėvendėsime tė qėlluar pėr Patrice Evra dhe Wes Brown.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:33 pm

Ferguson: Ronaldo mbetet nė Manēester

Trajneri i Manēester Junajtedit, Aleks Ferguson, ka pohuar se ylli portugez, Kristiano Ronaldo do tė mbetet pjesė e skuadrės sė "djajve tė kuq" edhe nė edicionin e ardhshėm. "Ronaldo do tė qėndrojė me ne. Jam i sigurt se suksesi ynė nė Ligėn e Kampionėve do tė jetė motiv shtesė pėr futbollistėt siē janė Ronaldo, Anderson, Nani dhe Uejn Runi qė edhe mė tej ta shohin tė ardhmen e tyre nė kėtė klub", ka theksuar Ferguson.
Trajneri i "djajve tė kuq" ka thėnė se edicioni i ri do tė jetė tepėr i vėshtirė. "Nuk do tė jetė aspak lehtė, por jam optimist, sepse kemi njė skuadėr shumė tė mirė, ku ka hapėsirė tė mjaftueshme pėr tė pėrparuar ende", ka nėnvizuar Ferguson.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:34 pm

Hamilton: Dua tė fitoj para publikut tim

Ngasėsi i Meklarenit, Luis Hamilton ka njė objektiv tė vetėm: tė jetė fituesi i Ēmimit tė Madh tė Britanisė sė Madhe tė dielėn e ardhshme. “Fakti qė do tė garoj para publikut tim, sigurisht qė influencon. Ndjesia dhe emocionet qė tė pėrcjell publiku i shtėpisė nuk i gjen askund tjetėr, prandaj edhe tė shtohet dėshira pėr tė arritur rezultate sa mė tė mira.
Tė gjithė ngasėsit do tė dėshironin tė dilnin fitues para publikut tė vet. Shpesh garat nė pistat si Silverston, Monako, Monza dhe Spa konsiderohen si mė tė bukurat. Pėr mua ėshtė akoma mė e thjeshtė. Doja tė fitoja nė garėn e parė sezonale, tė fitoja nė Monako dhe ia arrita. Tani dėshiroj tė fitoj edhe nė Silverston. Ky ėshtė objektivi im dhe jam gati tė sfidoj kėdo kėtė fundjavė”, u shpreh Luis Hamilton.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:35 pm

Ronaldinjo: Ditėt e mira do tė vijnė

Ylli brazilian, Ronaldinjo ka theksuar se oferta e Ēelzit e ka bėrė tė lumtur, ngase i pėlqen ideja qė tė bashkėpunojė sėrish me Skolarin dhe me Dekon, prandaj ai mendon se ditėt e tij mė tė mira do tė vijnė nė tė ardhmen. Nė njė intervistė pėr televizionin e njohur brazilian "Tv Globo", Ronaldinjo ka theksuar se Ēelzi ėshtė njėri nga opsionet pėr vazhdimin e karrierės.
"Unė jam futbollist i Barcelonės. Jam i fokusuar vetėm nė stėrvitje, kurse pėr tė ardhmen time nė futboll pėrkujdeset vėllai im, prandaj ende nuk e di nėse do tė largohem nga Barcelona dhe ku do tė shkoj nėse largohem nga kėtu", ka theksuar Ronaldinjo. "Mė vjen mirė qė Skolari ka treguar interesim pėr mua. Ai ėshtė njė trajner i shkėlqyeshėm tė cilin e ēmoj shumė dhe e njoh qė nga koha kur ai e drejtonte Gremion. Nėse do tė kisha rastin tė bashkėpunoj sėrish me tė, do tė ishte njė gjė e shkėlqyer. Sė bashku e kemi fituar Kupėn e Botės nė vitin 2002, gjė tė cilėn nuk do tė harroj kurrė".

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:37 pm

Dinamo e Tiranės kundėr kampionit tė Bosnjė e Hercegovinės

Sot nė mesditė nė Nion tė Zvicrės ėshtė hedhur shorti pėr rrethin e parė dhe tė dytė kualifikues pėr Ligėn e Kampionėve. Skuadra kampione e Shqipėrisė, Dinamo e Tiranės nė rrethin e parė do tė ballafaqohet me skuadrėn kampione tė Bosnjė e Hercegovinės, Modriqa. Nė rast se kalon kėtė pengesė, atėherė nė rrethin e dytė skuadra shqiptare do tė ballafaqohet me skuadrėn daneze, AaB Alborg.
Ēiftet e rrethit tė parė
1.Lindield - Dinamo Zagreb
2.Valleta - Artmedia
3.Dinamo Tbilisi - NSI
4.Santa Koloma - Kaunas
5.Murata - Geteborg
6.Llanelli - Ventspils
7.Anorthosis - Piunik
8.Inter Baki - Rabotniēki
9.Tampere Junajted - Buduēnosti
10.Dudelang - Domzhale
11.Dinamo Tiranė - Modriqa
12.Aktobe - Sherif
13.Drogheda - Levadia
14.Bate Borisov - Valur

Ēiftet e rrethi tė dytė
Gllazgou Renxhers - Fituesi i ndeshjes 4
Bran - Fituesi i ndeshjes 6
Fituesi i ndeshjes 8 - Partizan
Fituesi i ndeshjes 9 - Fituesi i ndeshjes 2
Fituesi i ndeshjes 7 - Rapidi Vjenė
Fituesi i ndeshjes 10 - Fituesi i ndeshjes 1
Panathinaikos - Fituesi i ndeshjes 3
Fituesi i ndeshjes 5 - Bazeli
Fituesi i ndeshjes 12 - Sparta
Fituesi i ndeshjes 13 - Dinamo Kiev
Anderleht - Fituesi i ndeshjes 14
Beitar Jerusalem - Visla Krakov
Fenerbahēe - MTK
AaB Alborg - Fituesi i ndeshjes 11

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:38 pm

Deko nėnshkroi pėr Ēelzin

Futbollisti i kombėtares sė Portugalisė dhe anėtari i deritashėm i Barcelonės, Deko, ka nėnshkruar kontratė me skuadrėn londineze, Ēelzi. Klubi londinez pėr 30-vjeēarin portugez i ka paguar Barcelonės rreth 8 milionė funta.
"Jam i bindur se kam bėrė zgjedhjen e duhur, ngase kam ardhur nė njė klub i cili ka ambicie pėr tė fituar trofe nė tė gjitha garat ku merr pjesė. Liga Premiere ėshtė liga mė e fortė dhe pėr mua kjo do tė jetė njė sfidė e madhe, nė mėnyrė qė tė dėshmojmė se sa vlejė", ka theksuar Deko, i cili kishte ofertė edhe nga Interi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:39 pm

Dihen ēiftet ēerekfinaliste nė Uimbėlldon

Janė mėsuar tė gjitha ēiftet ēerekfinaliste nė tė dyja konkurrencat nė Gren Slem turneut e tenisit nė Uimbėldon. Pėrkundėr befasive tė shumta nė finalen e konkurrencės sė meshkujve pritet tė ballafaqohen dy tenistėt mė tė mirė nė botė, Roxher Federer dhe Rafael Nadal. Tenisti zviceran nė ēerekfinale do tė pėrballet me Mario Anēiqin, kurse spanjolli Nadal do tė sfidohet nga Endi Marej.
Nė dy takimet tjera ēerekfinale do tė ballafaqohen Marat Safin-Felisiano Lopez dhe Rainer Shitler - Arno Kleman. Ndėrkohė nė konkurrencėn e femrave dy kandidatet kryesore pėr trofeun e Uimbėldonit janė motrat Venus dhe Serena Uilliams. Venus nė ēerekfinale do tė pėrballet me Tamarin Tanasugarn, derisa Serena do tė sfidohet nga Agnjeshka Radvanska. Nė dy duelet tjera ēerekfinale do tė takohen Nikol Vajdishova-Ji Zheng dhe Jelena Dementieva-Naxha Petrova.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:40 pm

Ēavi mė i miri nė Euro 2008

Futbollisti i kombėtares spanjolle, Ēavi Hernandez ėshtė shpallur futbollisti mė i mirė nė Kampionatin Evropian nė Austri dhe Zvicėr. Futbollisti 28-vjeēar i Barcelonės ka luajtur pesė ndeshje pėr "furinė e kuqe" nė kėtė kampionat dhe ka shėnuar njė gol. UEFA ka shpallur edhe 23 emrat e futbollistėve qė janė zgjedhur nė skuadrėn mė tė mirė tė Euro 2008-s.
Nė kėtė skuadėr dominojnė spanjollėt, me 9 futbollistė tė pėrfshirė nė skuadrėn ideale, kurse pas tyre vijnė katėr rus, derisa Gjermaninė e prezantojnė tre futbollistė. Nė skuadrėn mė tė mirė nė Euro 2008 janė pėrfshirė kėta futbollistė:

Portierė:
Xhanluixhi Bufon (Itali)
Iker Kasilas (Spanjė)
Edvin van der Sar (Holandė);

Mbrojtės:
Bosingua (Portugali)
Filip Lahm (Gjermani)
Karlos Marēena (Spanjė)
Pepe (Portugali)
Karles Pujol (Spanjė)
Juri Zhirkov (Rusi)

Mesfushorė:
Hamit Altintop (Turqi)
Luka Modriq (Kroaci)
Markos Sena (Spanjė)
Ēavi Hernandez (Spanjė)
Ēesk Fabregas (Spanjė)
Andres Iniesta (Spanjė)
Konstantin Zirianov (Rusi)
Mihael Ballak (Gjermani)
Lukas Podolski (Gjermani)
Uesli Shnajder (Holandė)

Sulmues: Andrei Arshavin (Rusi)
Roman Pavliuēenko (Rusi)
Fernando Torres (Spanjė)
David Vila (Spanjė)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:42 pm

Del Piero nuk e pėrfilli kėrkesėn e Donadonit

Sipas gazetės italiane “El Journale”, Roberto Donadoni ka mundur t’i shmangej shkarkimit nga posti i pėrzgjedhėsit, nėse Alesandro del Piero do tė pranonte kėrkesėn e tij qė ta gjuajė i pari penalltinė nė ndeshjen ēerekfinale ndaj Spanjės. Sipas “El Journale” Donadoni kėrkoi nga Del Piero qė tė gjuajė i pari, por “Pinturikio” refuzoi njė kėrkesė tė tillė, duke thėnė se do ta gjuajė penalltinė e pestė.
Kėsisoj, sulmuesit tė Juventusit as qė iu dha rasti tė gjuajė penalltinė, pasi Ēesk Fabregas e mbylli serinė e penalltive para kohe, me shėnimin e tij, pėr rezultatin 4:2. Njė gjė e tillė iu kishte ndodhur italianėve edhe nė vitin 1994 nė ndeshje me Brazilin. Aso kohe Roberto Baxho refuzoi tė gjuante penalltinė i pari, kurse nė serinė e pestė ai e huqi portėn, duke ia mundėsuar Brazilit tė fitojė titullin e kampionit botėror.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:43 pm

Dy medalje tė bronzta dhe dy palė dyshekė tė xhudos pėr Kosovėn nė Izrael

Izraeli ose mė konkretisht qyteti i bukur Haifa, doli tė jetė pika mė e shndritshme e pėrpjekjeve pėr pranim tė xhudos kosovare nė garat zyrtare dhe pėr anėtarėsim tė plotė nė EJU (Federata Evropiane e Xhudos). Nė fakt, nė Izrael pėr herė tė parė valojė flamuri shtetėror i Kosovės, nė njė garė ku organizator ishte EJU nė bashkėpunim me Federatėn e xhudos izraelite.
Drejtori i Departamentit tė Sportit, Bedri Cahani ishte i mirėpritur nga drejtuesit e EJU-s dhe i cili sė bashku me Agron Kukėn realizuan takim me kryetarin e Federatės Evropiane tė Xhudos, rusin Sergei Soloveēnik. Ky takim kaloi nė atmosferė tė mirė dhe delegacioni kosovarė mori premtim pėr anėtarėsim tė shpejtė nė EJU. Rusi Soloveēnik tha se EJU ka bėrė njė hap nė kėtė drejtim me ftesėn e Kosovės nė kėtė turne si dhe vetė kryetari i EJU-s i dha delegacionit kosovarė donacion 2 palė dyshekė tė xhudos nė vlerė prej 12.000 euro. Soloveēnik tha se EJU e ka nė statutin e saj qė Kosova sė pari duhet tė jetė anėtare e Komitetit Ndėrkombėtar Olimpik, por sigurisht se sė shpejti do tė gjendet nė EJU. Ndėrkohė, Cahani nė emėr tė Qeverisė sė Kosovės dhe ministrisė pėr kulturė dhe sport dhuroi plaketa me stemėn e shtetit tonė pėr kryetarin e EJU-s si dhe zyrtarėt tjerė, tė cilėt me kėnaqėsi tė madhe i pranuan dhuratat. Ndėrkohė festivali 'xhudo pėr paqe' kaloi me aktivitete tė shumta pėr tė bashkuar me xhudo tė rinjtė
nga 12 shtete pjesėmarrėse. Garuesit tonė Nora Gjakova dhe Besfort Nallbani fituan dy medalje tė bronzta. Nora shėnoi
dy fitore dhe pėsoi njė humbje dhe nė fund u detyrua tė kėnaqej me medaljen e bronztė nė kategorinė deri 52 kg. Besfort Nallbani nė kategorinė 73 kg shėnoi tri fitore pėsoi njė humbje dhe u stolis me medalje bronztė qė ėshtė sukses pėr pėrfaqėsuesen tonė.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:44 pm

Manēester Siti bleu brazilianin Zho

Sulmuesi i deritashėm i CSKA-s sė Moskės, 21-vjeēari brazilian, Zho, do ta vazhdojė karrierėn nė skuadrėn angleze, Manēester Siti, e cila ka paguar madje 24 milionė euro dėmshpėrblim pėr transferimin e tij tek klubi moskovit, qė njėherėsh ėshtė shifėr rekorde nė historinė e klubit.
Braziliani Zho ėshtė pėrforcimi i parė i Sitit gjatė kėsaj vere. Braziliani i ri nė skuadrėn e CSKA-s ka luajtur dy edicione dhe gjatė kėsaj kohe ka lėnė njė pėrshtypje tė shkėlqyeshme, pasi nė 77 ndeshje tė zhvilluara ka shėnuar 44 gola.

[/i]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:45 pm

Venger llogarit nė shėrbimet e Adebajorit

Trajneri i Arsenalit, Arsen Venger ėshtė i bindur se Emanuel Adebajor do tė mbetet pjesė e "topēinjve" pėrkundėr faktit se ai ėshtė duke u kėrkuar me ngulm nga Milani dhe disa klube tjera evropiane. Venger ėshtė i qetė pėr shkak se sulmuesi i Togos ėshtė i lidhur me kontratė me klubin londinez edhe pėr dy vjet e gjysmė. "Llogarisė nė Adebajorin edhe pėr edicionin e ri.
Ai ka kontratė valide me Arsenalin dhe kjo mė mjafton qė tė qėndroj i qetė. Nuk kam dashur ta thėrras nė telefon derisa ėshtė nė pushime, pėr ta pyetur pėr planet e tij nė tė ardhmen", ka theksuar Venger.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyTue Jul 01, 2008 5:47 pm

Anri: Ndoshta njė ditė do tė luaj nė Amerikė

Sulmuesi i Barcelonės, Tieri Anri, ka pohuar se nuk e hedh poshtė mundėsinė qė tė luajė nė ligėn amerikane, MLS. “Pse jo? E dua Amerikėn dhe kurdo qė shkoj atje, ndjehem i lirė. Kurrė nuk i dihet, njė ditė mbase do tė shkoj nė Amerikė pėr tė luajtur. Megjithatė nė kėtė moment jam futbollist i Barcelonės”, ka theksuar futbollisti i kombėtares franceze.
Anri momentalisht gjendet nė Nju Jork, ku ka luajtur nė njė ndeshje humanitare, nė tė cilėn janė paraqitur edhe kapiteni i kombėtares sė SHBA-sė, Klaudio Reina dhe basketbollisti i Feniksit, Stiv Nesh, qė njėherėsh ėshtė tifoz i flaktė i Totenhemit. Krahas tyre nė fushėn e lojės ishin edhe Salomon Kalu, Robi Fauler, Stiven Mekmanaman, si dhe basketbollistėt Leandro Barbosa dhe Beron Dejvis.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 12:46 am

Alves i thotė lamtumirė Sevillas

Mbrojtėsi brazilian Daniel Alves, ėshtė larguar nga Sevilla me lotė nė sy, duke i thėnė lamtumirėn e fundit klubit edhe para mediave, gjatė ditės sė sotme, para se tė fluturojė pėr nė Barcelonė pėr tė pėrfunduar transferimin.
Alves ishte shumė emocional gjatė konferencės sė shtypit dhe shpjegoi se, pasi qė i ishte bashkuar klubit si djalosh, po largohet si burrė.

“Dua ta falėnderoj presidentin qė i hapi dyert e klubit pėr mua, dhe mė dha shansin tė rritem kėtu. Unė jam ky qė jam, falė Sevillas. Iu bashkova si djalosh dhe po largohem si burrė, si baba i familjes”, ka thėnė Alves, derisa lotėt kanė rrėshqitur nė fytyrėn e tij.

Pas pesė vitesh e gjysmė tė suksesshme me Sevillan, Alves do tė largohet nė drejtim tė Barcelonės pėr njė shumė e cila raportohet tė jetė afro 30 milionė euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 12:46 am

Wimbledon: Motrat Williams kualifikohen nė gjysmėfinale

Kampioni aktual, Venus Williams, i ka dhėnė fund suksesit tė tajlandezes Tamarine Tanasugarn nė Wimbledon duke e mposhtur me rezultat 6-4, 6-3, nė ēerekfinale tė kėtij turneu tė famshėm britanik.
E shtata e radhitur nė listėn e tenisteve mė tė mira tė botės, ėshtė duke kėrkuar titullin e pestė nė Wimbledon, ndėrsa ekziston mundėsia e pėrballjes sė dy motrave Williams nė finalen e tė shtunės, pasi qė edhe Serena arriti tė kualifikohet pėr nė gjysmėfinale.

Serena fitoi bindshėm ndaj polakes Agnieszka Radwanska, tė cilėn e fitoi me rezultat 6-4, 6-0, ndėrsa nė rundin e dytė amerikania kishte mposhtur edhe motrėn e vogėl tė saj, Urszula Radwanska.

Venus do tė takohet nė gjysmėfinale tė Wimbledonit me rusen Elena Dementieva, e cila mposhti bashkėvendėsen e vet Nadia Petrova me rezultat 6-1, 6-7, 6-3.

Serena, e cila ėshtė kampione e dyfishtė e kėtij turneu, do tė takohet nė gjysmėfinale me kinezen Jie Zheng, e cila mposhti ēeken Nicole Vaidisova me rezultat 6-2, 5-7, 6-1.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 12:47 am

Top 10 golat e Euro 2008

Nė ndeshjet e kampionatit Euro 2008, qė pėrfundoi mbrėmė me fitoren e Spanjės, janė shėnuar mesatarisht dy gola e gjysmė pėr ndeshje. Pėrfshirė edhe golin e vetėm tė finales, atė tė Fernando Torres qė i solli fitoren Spanjės pėrballė Gjermanisė janė realizuar 77 gola, qė ėshtė shifėr e njėjtė me garėn e katėr viteve mė parė dhe kualiteti ka qenė i tė njėjtės shkallė me kuantitetin. Uebfaqja zyrtare e Euro 2008 (euro2008. com) ka zgjedhur 10 golat mė tė mira tė realizuara deri nė finalen e mbrėmshme.
Philipp Lahm

Gjermania-Turqia 3:2, gjysmėfinale, 25 qershor Goli i barazimit nga Semih Senturk nė minutėn e 86-tė mund tė kishte rrėzuar ndonjė ekip tjetėr, por jo Gjermaninė. Ata u ngritėn shpejt dhe brenda katėr minutave arritėn tė fitojnė takimin. Shėrbimi i Thomas Hitzlsperger ndau mbrojtjen e Turqisė, ndėrsa Lahm mposhti Rustu Reēberin pėr tė dėrguar Gjermaninė nė finalen e gjashtė.

Roman Pavlyuchenko

Holanda-Rusia 1:3, ēerekfinale, 21 qershor Pavlychenko ka shfrytėzuar maksimalisht rastin qė i ėshtė ofruar pas lėndimit tė Pavel Pogrebnyak dhe nuk gaboi kur Sergei Semak e shėrbeu me njė krosim, 11 minuta pas fillimit tė pjesės sė dytė tė ndeshjes nė Basel. Sulmuesi i Spartak Moskės goditi me volej dhe mposhti Edwin van der Sarin.

Bastian Schweinsteiger

Portugalia-Gjermania 2:3, ēerekfinale, 19 qershor Selektori i Gjermanisė, Joachim Loew, kishte thėnė se Schweinsteiger i ka “borxh” bashkėlojtarėve tė tij pas pėrjashtimit nė ndeshjen kundėr Kroacisė. Mesfushori shpagoi besimin dhe arriti tė realizojė pas asistimit nga Lukas Podolski.

Michael Ballack

Austria-Gjermani,Grupi B, 16 qershor Pas humbjes nga Kroacia, presioni ishte mbi Gjermaninė dhe me gjithė faktin se ata nuk bindėn me lojė kundėr Austrisė, njė moment
magjik erdhi nga kapiteni Ballack. Katėr minuta pas fillimit tė pjesės sė dytė, Ballack ekzekutoi me fuqi njė goditje tė lirė dhe mposhti Jurgen Machon nė golin e Austrisė.

Nihat Kahveci

Turqia-Republika ēeke 3:2, Grupi A, 15 qershor Turqia shėnoi njė seri tė golave nė ēastet e fundit tė ndeshjeve, por ky ishte ai mė i miri prej tyre. I liruar nga shėrbimi i saktė nga
Hamit Altintop, Nihat u gjend pėrballė Petr Cechut dhe dėrgoi topin nė kėndin e epėrm tė portės pėr tė kompletuar njė rikthim sensacional qė e kaloi Turqinė nė ēerekfinale.

Wesley Sneijder

Holanda-Franca 4:1, Grupi C 13, qershor Goli i tretė nga Arjen Robben meriton tė veēohet, por ai mė i miri ishte i katėrti. Sneijder mori topin jashtė zonės dhe kaloi Jeremy Toulalan, para se tė godet topin mbi Gregory Coupet.

Robin van Persie

Holanda-Franca 4:1, Grupi C 13 qershor Njė tjetėr aksion i shkėlqyeshėm kundėrsulmues nga Holanda, qė u nis nga Ruud van Nistelrooy, i cili dėrgoi tė lirė Robbenin nė krahun e majtė. Ai krosoi pėr Van Persien, i cili goditi menjėherė. Coupet arriti ta prekė topin, por goditja ishte shumė e fuqishme.

Zlatan Ibrahimoviē

Greqia-Suedia 0:2,Grupi D, 10 qershor Ndeshja u duk se ėshtė duke shkuar drejt njė barazimi pa gola deri nė momentin kur u shfaq Ibrahimoviē. Pasi shkėmbeu pasime me Henrik Larssonin nė zonėn e grekėve, sulmuesi i Interit lansoi njė goditje tė fortė, qė pėrfundoi nė kėndin e epėrm tė portės sė Antonis Nikopolidis.

David Villa

Spanja-Rusia 4:1,Grupi D, 10 qershor David Silva mori njė top tė humbur nė zonėn e ekipit tė tij dhe lansoi njė kundėrsulm tė shpejtė, qė u finalizua nga Villa, i cili mposhti zhargas Igor Akinfeevin.

Wesley Sneijder

Holanda-Italia 3:0,Grupi A 9 qershor Giovanni van Bronckhorst filloi aksionin duke larguar topin nga zona e ekipit tė tij, pas njė goditjeje nga kėndi tė Italisė. Ai shėrbeu pėr
Dirk Kuyt, i cili dėrgoi topin nė krahun e djathtė ku u gjend Sneijder, i cili mposhti Gianluigi Buffonin./Express/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 12:47 am

Euro 2008: Turqia, ekipi mė argėtues

Edhe pse filloi me njė rritėm tė ngadaltė, Euro 2008 u shndėrrua nė njė turne tė mrekullueshėm me shumė ndeshje sensacionale.
Vende si Kroacia, Holanda, Rusia, Turqia, Ēekia, Spanja, Portugalia dhuruan emocione tė mėdha mė shumė se katėr vite mė parė nė Euro 2004, tė fituar nga Greqia, qė triumfoi falė njė formacioni revolucionar 9-1-1. Gazeta e njohur angleze “The Guardian” i ka kushtuar njė shkrim tė gjatė pėrmbyllės Evropianit, duke nxjerrė sipas saj edhe ekipin mė eksitus, lojtarin mė tė mirė.

EKIPI MĖ ARGĖTUES

Spanja fitoi turneun, por ishte Turqia qė ofroi mė shumė argėtim. 15 minutat e tyre kundėr Ēekisė do tė kujtohen si reklama mė e jashtėzakonshme qė futbolli ka parė.

LOJTARI MĖ I MIRĖ

Nė njė turne ka shumė individualitete qė mund ta meritojnė kėtė. Mbrojtėsi i majtė i Italisė, Fabio Grosso e meriton kėtė pasi qindra krosime tė tij u hodhėn para kokės sė Luka Tonit, i cili i shpėrdoroi nė mėnyrė komike.

LOJTARI MĖ I KEQ

Mario Gomez, njė nga sulmuesit mė tė mirė tė Bundesligės, gėzoi njė publicitet tė jashtėzakonshėm para turneut, madje u kuotua si njė nga kandidatėt mė tė mundshėm pėr “Kėpucėn e artė”, por dėshmoi se nuk ishte i denjė pėr futbollin e madh.

NDESHJA MĖ E KEQE

Franca-Rumania 0-0
. Njė ndėr ndeshjet mė tė zbehta, e cila nuk meriton as tė rishikohet kurrė. Nėntėdhjetė e tri minuta e 24 sekonda tė gjitha tė shkuara kot.

TIFOZĖT MĖ TĖ MIRĖ

Kroatėt. Tė armatosur me njė repertor tė pasur kėngėsh, mė shumė se 200 mijė kroatė tė mbledhur nė qendėr tė Vjenės pėr ndeshjen kundėr Turqisė, panė se ekipi i tyre u shkatėrrua nė sekondėn e fundit tė minutave shtesė tė shtesės./albaniasport/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 12:48 am

Surprizat dhe zhgėnjimet e Euro 2008

Surpriza, konfirmime, zhgėnjime. Kampionati Evropian i pati tė gjitha gjatė 31 ndeshjeve tė zhvilluara nė harkun e 22 ditėve, qė kulmuan me fitimin e titullit nga Spanja, i dyti nė historinė e saj, pas atij tė vitit 1964.
SURPRIZAT
Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Andreiarshavin
Por, edhe pse mesfushori spanjoll Xavi Hernandez u zgjodh tė hėnėn si lojtari mė i mirė i Euro 2008-s, padyshim qė Evropiani pati njė numėr tė madh lojtarėsh qė mund ta meritonin atė ēmim. Njė nga kėta mund tė ishte edhe rusi Andrei Arshavin.

Me aftėsinė e tij tė jashtėzakonshme nė pėrkėdheljen e topit, por i larguar nga Europiani vetėm pas dy ndeshjesh, kur Rusia u eliminua nė gjysmėfinale nga Spanja, ai mundi tė jetė nė vėmendjen e gjithė botės sportive me vetėm 180 minuta tė luajtura. Ylli i Zenit St. Petersburgut e vendosi nėn kėmbėt e tij Evropėn falė sensit tė tij tė driblimeve dhe shpejtėsisė. E njėjta gjė mund tė thuhet edhe pėr mesfushorin e majtė rus Yuri Zhirkov, mė i mirė i turneut nė rolin e tij.

“Unė kam katėrfishuar vlerėn time nė merkato”, tha Luka Modric, i mbiquajturi “Cruijff kroat’, i blerė nga Tottenhemi. Njė artist i vėrtetė me topin, por qė nuk mundi tė shmangė eliminimin e ekipit tė tij nė ēerekfinale kundėr Turqisė.

KONFIRMIMET
Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Ikercasillas(1)
Janė tė shumta. Mė tė famshmit janė dy holandezėt e Realit tė Madridit, Arjen Robben e Wesley Sneijder, autorė tė dy golave tė jashtėzakonshėm kundėr Francės. Edhe skuadra turke pati konfirmimet e saj: Hamit Altintop dhe sulmuesi i Fenerbahēes, Semih Senturk, golashėnuesi mė i mirė i Turqisė nė kampionat.

Vlerat e tij i dėshmoi edhe gjermani Bastian Schweinsteiger, autor i dy golave, por qė u shfaq edhe si njė lider teknik nė njė skuadėr totalisht tė dominuar nga Michael Ballack.

Njė tjetėr konfirmim i madh ėshtė edhe Iker Casillas, pa dyshim portieri mė i mirė nė botė, i cili tani ka marrė rolin e padronit tė pėrfaqėsueses sė tij, deri atėherė tė mbajtur nga Raul. Madrileni arriti tė presė dy penallti kundėr Italisė. I vetmi qė mund ta ndajė titullin e portierit mė tė mirė ėshtė holandezi Edvin van der Sar. Influencėn e tyre nė ekip e konfirmuan edhe dy spanjollėt Senna, njė lojtar shumė inteligjent nė mesfushė, por dhe David Villa, njė vrasės i pamėshirshėm para portės.

ZHGĖNJIMET
Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Cristianoronaldo
“Les Flops” (zhgėnjimet) ėshtė njė term qė ka hyrė gjerėsisht nė terminologjinė e futbollit, pėr tė pėrkufizuar me njė fjalė tė vetme, tė gjithė ata yje qė nuk shkėlqejnė, qė mbeten te njė performancė tė varfėr dhe nuk lėnė gjurmė, edhe pse fillimisht etiketohen si lojtarėt qė mund tė vendosin edhe vetėm fatin e njė ndeshje.

Pirlo, Benzema, Toni, Ibrahimovic, Chivu, por edhe Cristiano Ronaldo mund tė pėrfshihen nė kėtė grup. I paralajmėruar si njė nga yjet e Euro 2008-s, sulmuesi i Manēester United u duk se bėri diēka nė fazėn e grupeve, por ishte nė hije nė ēerekfinale kundėr Gjermanisė. Rezultati Cristiano Ronaldo nuk figuron nė listėn e 23-lojtarėve, apo ekipit ideal tė UEFA-s./albaniasport/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 2:43 am

Ujfalushi nėnshkroi me Atletiko Madridin

Kapiteni i kombėtares sė Ēekisė, Tomas Ujfalushi (30-vjeē) ka braktisur radhėt e Fiorentinės dhe karrierėn do ta vazhdojė nė Atletiko Madrid. Ujfalushi kaloi nė radhėt e klubit madrilen si lojtar me status tė lirė, ngase nė fund tė muajit tė kaluar i skadoi kontrata katėrvjeēare. "Tomasi ėshtė i lumtur qė karrierėn do ta vazhdojė nė Atletiko", ka theksuar menaxheri i lojtari ēek, Dalibor Lacina.
Ujfalushi e nisi karrierėn nė Sigma, kurse para transferimit nė Fiorentinė, ai luajti edhe nė skuadrėn e Hamburgut. Mbrojtėsi ēek ėshtė pėrforcimi i dytė i Atletiko Madridit gjatė kėsaj vere, pasi mė parė pėr kėtė klub nėnshkroi edhe mbrojtėsi i Ajaksit, Jon Heitinga.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 2:43 am

Patrik Doēi transferohet te Sarajeva

Futbollisti kosovar, Patrik Doēi, i cili nė edicionin e kaluar luajti nė skuadrėn e Vėllaznimit tė Gjakovės, tė hėnėn ka nėnshkruar kontratė dyvjeēare me skuadrėn e njohur boshnjake, Sarajeva. Krahas futbollistit kosovar skuadra sarajevase ėshtė pėrforcuar edhe me futbollistin e spikatur boshnjak, Edin Dudo qė deri mė tash i ka bartur ngjyrat e Zhelezniēarit, kanė bėrė tė ditur mediat boshnjake.
Doēi edhe mė parė ka pasur rastin tė luajė nė Bosnjė e Hercegovinė, nė skuadrat Zhepēe dhe Shiroki Brijeg. “Edhe mė parė kam pasur ofertė nga Sarajeva, por kėsaj radhe vendosa tė bashkohem me kėtė skuadėr tė madhe. Mendoj se nė kėtė klub do tė kem perspektivė mė tė madhe, sepse synimi im ėshtė tė luaj nė ndonjė klub evropian”, ka theksuar 27-vjeēari Doēi, duke shtuar: “Synimet e Sarajevės nė ēdo edicion janė tė qarta, pasi ēdo herė kjo skuadėr lufton pėr titullin e kampionit dhe pėr kupė, prandaj shpresoj tė jap kontributin e duhur pėr realizimin e synimeve tė klubit tim tė ri”.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet Te Reja nga Sporti   Lajmet Te Reja nga Sporti - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet Te Reja nga Sporti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Sporti-
Kėrce tek: