Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale Empty
MesazhTitulli: Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale   Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale EmptyWed Aug 20, 2008 12:35 pm

Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale F.0819063451435_m


Kompania elektronike japoneze Canon, prodhuesi mė i madh i fotoaparateve digjitale nė botė, ka njoftuar sot se pėr 12 vjet ka shitur mbi 100 milionė pajisje tė tilla nė mbarė botėn.

Kjo shitje e madhe para sė gjithash ėshtė pasojė e popullaritetit tė jashtėzakonshėm tė serisė IXY, por edhe modeleve tė tjera, si nė tregun vendas ashtu dhe tė huaj, e posaēėrisht nė tregjet me zhvillim tė pėrnjėhershėm, siē ai ėshtė rus dhe kinez, ka njoftuar agjencia Kyodo.

Canon ka hedhur nė treg aparatin e parė kompakt digjital Powershot nė muajin korrik tė vitit 1996, derisa rritjen mė gjigante e ka shėnuar nė vitin 2000, kur ka filluar tė shitet modeli i parė i serisė sė fototoparateve IXY, me shtėpizė kompakte dhe dizajn modern.

Falė shitjes sė shkėlqyeshme tė aparateve kompakte digjitale, por edhe aparateve reflekse digjitale me njė thjerrėz, kompania Canon – e cila prodhon edhe fotokopje e printerė, ka shėnuar neto profit rekord nė vitin fiskal 2007, pėr tė tetin vit radhazi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Canon ka shitur 100 milionė fotoaparate digjitale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» T-Mobile ka shitur mbi 120.000 iPhone 3G
» Lajmet Te Reja nga Sporti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: