Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Audi paraqet modelin A6 tė ridizajnuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Audi paraqet modelin A6 tė ridizajnuar Empty
MesazhTitulli: Audi paraqet modelin A6 tė ridizajnuar   Audi paraqet modelin A6 tė ridizajnuar EmptyThu Aug 14, 2008 11:34 am

Audi paraqet modelin A6 tė ridizajnuar F.0813024804225_m


Nė fillim tė muajit tetor, nė Paris, Audi do tė na e paraqes A6-shin e avancuar. Modeli i ri ka pėrfituar me integrimin e motorėve mė efektiv, njė seri tė elementeve tė sigurisė dhe sistemin e ri kontrollues multimedial – MMI.

Edhe pse dimensionet nuk kanė ndryshuar nė mėnyrė theksuar, limuzina nga Ingolstadti ka kaluar nėpėr njė lloj rrafshimi tė rrudhave. Risi ėshtė mbrojtėsi i prapmė, rrjeta e pėrpunuar e ftohėsit dhe janė shtuar thithėsit e ajrit. Nga pas janė veēanėrisht tė dukshme dritat e reja LED nė stilin e modelin mė tė vogėl A4 si dhe mbrojtėsi i ridizajnuar dhe kapaku i motorit.

Ndryshimet mė tė mėdha megjithatė janė rezervuar pėr pjesėn nėn kapakun e motorit. Modelin fillestar me benzinė e fut nė lėvizje dylitėrshi TFSI me fuqi prej 170 KF, i pėrcjellė nga dy njėsi 2.8 FSI me 190 dhe 220 KF, derisa nė maje gjendet 4.2 litėrshi V8 FSI me 350 KF. Risi ėshtė trelitėrsh V6 TFSI i cili zhvillon 290 KF dhe 420 Nm tė momentit tė lėvizjes. Falė tij A6-shi i ri arrin shpejtėsinė prej 100 kilometrash nė orė pėr 5.9 dhe nė cikėl tė kombinuar shpenzon 9.5 litra pėr njėqind kilometra.

Audi paraqet modelin A6 tė ridizajnuar Audia62a


Nga motorėt me naftė, janė dylitėrshat me katėr cilindra me nga 136 e 170 KF, 2.7-litėrshi V6 TDI me 190 KS dhe trelitėrshi V6 TDI me 240 KF.

A6-shi i ri do tė duhej tė gjendej nė shitje qysh nė mesin e muajit tetor tė kėtij viti, respektivisht menjėherė pas pėrfundimit tė panairit parisien tė automjeteve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Audi paraqet modelin A6 tė ridizajnuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Audi avancon modelin A5 bazik me motor fillestar
» Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: