Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Audi avancon modelin A5 bazik me motor fillestar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Audi avancon modelin A5 bazik me motor fillestar Empty
MesazhTitulli: Audi avancon modelin A5 bazik me motor fillestar   Audi avancon modelin A5 bazik me motor fillestar EmptyFri Aug 01, 2008 9:03 pm

Audi avancon modelin A5 bazik me motor fillestar F.0801015137598_m


Nuk ka kaluar as gjysmė viti pas paraqitjes sė A5, Audi ka vendosur tė avancoj modelin fillestar dhe njėsinė motorike 1.8 litėrshe me benzinė ta zėvendėsojė me 2.0.

Falė volumit mė tė madh dhe teknologjisė valve-lift nga Audi, motori i ri 2.0 TFSI zhvillon 10 KF mė shumė nga motori tė cilin e zėvendėson, respektivisht 180 KF. Momenti i nisjes gjithashtu ėshtė rritur nė dobi tė motorit mė tė madh pėr madje 70 Nm dhe si rrjedhojė ka 320 Nm nė mes 1.500 deri nė 3.900 rrotullime pėr minutė.

Me kėtė motor, pohojnė nė Audi, A5 e arrin shpejtėsinė deri nė 100 kilometra nė orė pėr 7.8 sekonda dhe atė maksimale prej 238 km/h. 1.8 TFSI e ka bėrė tė njėjtėn pėr 8.4 sekonda dhe shpejtėsinė maksimale prej 230 km/h.

Si rrjedhojė, motori i ri ėshtė dukshėm mė ekonomik, Audi pohon se nė ciklin e kombinuar do tė shpenzojė pothuajse dy litra mė pak karburant, pėrkatėsisht 6.6 litra nė njėqind kilometra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Audi avancon modelin A5 bazik me motor fillestar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: