Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar Empty
MesazhTitulli: Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar   Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar EmptyMon Jul 28, 2008 6:18 pm

Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar F.0728043322570_m


Audi nė bashkėpunim me Porsche dhe Volkswagen qė njė kohė tė gjatė ėshtė duke punuar nė zhvillimin e sistemeve hibride motorike - tė cilat do tė fusin nė lėvizje automjetet e tri markave tė njohura.Njė nga modelet hibride tė paralajmėruara ka qenė edhe Audi Q7 Hybrid, por lajmet e fundit thonė se ėshtė hequr dorė nga ky projekt.

Atė ėshtė dashur ta fus nė lėvizje motori me benzinė V6 prej 3.6-litrash me 206 kW (280 KF) nė bashkėpunim me elektromotorin prej 34 kW (46 KF). Arritja e parashikuar e shpejtėsisė prej 100 kilometrash ka qenė 7.6 sekonda, me shpenzim mesatar tė karburantit prej vetėm 10 l/100 kilometra, edhe pse ėshtė i rėndė mbi tonė e gjysmė.

Analizat e tregut kanė dėshmuar se nė mesin e blerėsve potencialė nuk ka mjaft interesim pėr njė automjet SUV tė kėtij lloji me motor hibrid, dhe si rrjedhojė investimi nuk mund tė arsyetohet nga pikėpamja ekonomike. Q7 aktualisht ėshtė nė shitje me motor 3.0 TDI i cili mund tė lavdėrohet pėr shpenzimet relativisht tė ulėta, qė me gjasė ka ndikuar mė sė shumti nė mosinteresimin e tregjeve pėr versionin elektro-benzinės.

Audi megjithatė edhe mė tutje vazhdon me zhvillimin e teknologjisė hibride pėr tė gjitha modelet tjera tė saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Audi avancon modelin A5 bazik me motor fillestar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: