Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD Empty
MesazhTitulli: Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD   Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD EmptyFri Jul 04, 2008 10:08 pm

Se pari shkojm keshtu:
E hapim NOTEPAD dhe i shkruajm keto te dhena:
Kodi:
shutdown -s -t 3600 -c "komenti"
te 3600 mundeni me shkru sa te doni sekonda, p.sh une e kum lon 3600 do te thot se kur ta hapi file pas 3600 sekondave shkymet Kompjuteri, tek "komenti" lerni komentin tuaj qfare te deshironi mos harroni gjithmone komenti duhet te jet ne thojza "komenti".


Pastaj shkojm:
File - Save As - dhe e ruajm me qfare te dush emri veq ne fund e shkruan .bat p.sh.
Kodi:
Shkyme.bat
dhe caktoni vendin se ku deshironi ta ruani.

Dhe kur ti beni keto dy hapa me sukses shkoni te vendi qe e keni ruajtur ket FILE, hapeni dhe prej ketij momenti edhe 3600 Sekonda PC-ja do te shkymet ose fiket.


Ja Si Veprohet me foto:

Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD Adfcopylp3

Nese e hapni File qe e krijuat dhe nuk deshironi te shkymni apo fikni kompjuterin tuaj vetem shko keshtu:
START - Run dhe shkruaje kete kod:
Kodi:
shutdown -a
dhe veprimi do te anulohet.


KY TUTORIAL FUNKSIONON 100% NE WINDOWS XP sp2, KURSE NE VISTA NUK FUNKSION
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
TrImChe-3Nt
V.I.P
V.I.P
TrImChe-3Nt


Male Numri i postimeve : 64
Age : 30
Registration date : 07/08/2008

Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD Empty
MesazhTitulli: Re: Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD   Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD EmptyThu Aug 07, 2008 6:21 pm

huauhahuuhauhauha 1 or me ja lan vjerr pc aa a me ju shkym a me punu huahuahuauhauhauhahuuhahua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.TrImChe-3Nt.Co.Cc
Prestige
Moderator
ModeratorNumri i postimeve : 9
Registration date : 25/06/2008

Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD Empty
MesazhTitulli: Re: Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD   Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD EmptySat Aug 16, 2008 11:37 pm

mundesh edhe me..
creating new shortcut
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD Empty
MesazhTitulli: Re: Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD   Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Krijo Pop Up Message me NOTEPAD
» si te bejm upload file me te medha se 100 mb ne rapidshare
» Nese doni me ja shkym najkujt pc permes msn
» Perdore Notepad Si Ditar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Kacaniku ToolBox :: Tutorials-
Kėrce tek: