Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 si te bejm upload file me te medha se 100 mb ne rapidshare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TrImChe-3Nt
V.I.P
V.I.P
TrImChe-3Nt


Male Numri i postimeve : 64
Age : 30
Registration date : 07/08/2008

si te bejm upload file me te medha se 100 mb ne rapidshare Empty
MesazhTitulli: si te bejm upload file me te medha se 100 mb ne rapidshare   si te bejm upload file me te medha se 100 mb ne rapidshare EmptySat Aug 30, 2008 4:23 pm

Ka shume raste kur duam te bejme dicka upload ne rapidshare por dime qe rapidi nuk lejon qe nje fajl te jete me i madh se njeqind mega.
Por nese fajli eshte 150mb , si te veprojme?
Per kete na duhet programi WinRAR qe mund ta gjejme kudo ne net
Pasi shkarkojme programin dhe e instalojme ne pc , shkojme tek fajli i sopozuar 150 mb dhe klikojme me te djathten e mausit mbi te. zgjedhim ADD TO ARCHIVE..
Tani nahapet nje dritare tek e cila kemi ARCHIVE NAME ku mund te vendosim emrin e arkives dhe poshte
COMPRESSION METHOD (Bejeni Best sepse e ul madhesine e fajlit)
Poshte kesaj kemi SPLIT TO VOLUMES
Aty klikojme dhe zgjedhim ZIP100 :98078kb
Presim sa te mbaroje procesi dhe do shohim rezultatin.
Do kemi nje fajl 100MB dhe nje afersisht 45Mb
Sic e shihni te dy pjeset mund te behen Upload ne Rapidshare.Com

--

Per te nxjerre flet nga RAR ehste shume e lehte.
Shkojme tek partet dhe zgjedhim ate qe mbaron me ..part1
Tek ai klikojme me te djathten e mausit dhe klikojme Extrct Files
Presim sa te mbaroje procesi dhe fajli eshte i ekstraktuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.TrImChe-3Nt.Co.Cc
 
si te bejm upload file me te medha se 100 mb ne rapidshare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si Ta Bejm Videon Se Eshte 1 G Ta Kthejm Ne 20 Mb
» Krijo File per me e shkym PC automatikisht me NOTEPAD

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Kacaniku ToolBox :: Tutorials-
Kėrce tek: