Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 ERMAL FEJZULLAHU, blen njė vilė 300 mijė euro

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

ERMAL FEJZULLAHU, blen njė vilė 300 mijė euro Empty
MesazhTitulli: Re: ERMAL FEJZULLAHU, blen njė vilė 300 mijė euro   ERMAL FEJZULLAHU, blen njė vilė 300 mijė euro EmptyWed Jul 02, 2008 12:20 pm

ERMAL FEJZULLAHU, blen njė vilė 300 mijė euro


Tani qė edhe kanė nisur tė dėgjohen tė parat thashetheme pėr njė lidhje dashurore, Ermal Fejzullahu ka vendosur qė tė jetojė i pavarur. Miq tė tij tė afėrt kanė konfirmuar se nga kursimet e tij, tė mbledhura nga koncertet, ai ka blerė njė shtėpi tė re, nė zonėn mė tė pasur tė Prishtinės.Por kjo nuk ėshtė aspak pėr t’u marrė nė konsideratė, pasi vlera e shtėpisė ėshtė marramendėse. Plot 300 mijė euro pėr njė apartament qė duket se ėshtė edhe shtėpia e ėndrrave tė Ermalit, pėr tė jetuar i pavarur dhe larg familjes sė tij, e cila deri mė tash ėshtė kujdesur kaq shumė pėr Ermalin. Shtėpia e re e Ermalit ndodhet nė fshatin Ndėrkombėtar nė Prishtinė, i cili po ndėrtohet nė Veternik, njė zonė ku prej kohėsh kanė prenotuar banesat e tyre, disa nga njerėzit mė tė pasur tė Kosovės.

Shtėpia ėshtė njė vilė e vėrtetė, por duke iu referuar ēmimit, nuk ka pikė dyshimi qė pėr blerjen e pronės sė re tė Ermalit ka kontribuar edhe i ati, kėngėtari Sabri Fejzullahu. Blerja e shtėpisė vjen menjėherė pas xhirimeve tė fundit pėr videoklipin e tij mė tė ri, i cili u realizua nė Maqedoni dhe pritet qė tė shfaqet kėto ditė fillimisht nė televizionet kosovare dhe mė pas nė Shqipėri. Miqtė e tij tė afėrt konfirmojnė se kėto tė ardhura kanė ardhur nga njė pjesė e fitimeve qė ka siguruar nga shitja e kėngės dhe klipit tė tij tė fundit.
Pas suksesit tė albumit tė vitit tė shkuar i cili solli tė ardhura tė mjaftueshme pėr kėngėtarin, ky i fundit duket se kėtė verė ka vendosur qė tė menaxhojė veten akoma mė mirė, duke shitur tė drejtat e kėngės sė re, me shifra disa herė mė tė larta se kėngėt e mėparshme. Vetėm para pak ditėsh Ermali u pėrfol nė shtypin rozė pėr njė histori tė re dashurie mes tij dhe njė vajze bukuroshe nga Prishtina, e cila quhet Adriana. Ndoshta me blerjen e shtėpisė sė re, Ermali ka vendosur tė realizojė atė qė gjithmonė e ka thėnė nėpėr intervista, qė sapo tė njohė vajzėn e jetės, do e prezantojė me familjen dhe do fejohet menjėherė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
ERMAL FEJZULLAHU, blen njė vilė 300 mijė euro
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Euro 2008..
» Lajmet Te Reja nga Sporti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: