Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Firefox pėr Guinness

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Firefox pėr Guinness Empty
MesazhTitulli: Firefox pėr Guinness   Firefox pėr Guinness EmptyThu Jul 03, 2008 3:31 pm

Firefox pėr Guinness F.0703043950185_m

Mozilla u pat bėrė thirrje shfrytėzuesve qė nė ditėn e lansimit tė Firefox 3 tė shkarkojnė shfletuesin nga faqja e tyre dhe kėshtu tė tentojnė tė vendosin rekord nė numrin e shkarkimeve brenda njė dite tė vetme. Komisioni i librit tė rekordeve Guinness ka njoftuar se ata edhe kanė arritur tė korrin sukses, qė nuk ėshtė pėr tu ēuditur, sepse kjo ėshtė hera e parė qė dikush ka tentuar tė thyej kėtė rekord.
Firefox 3 ėshtė lėshuar pėr shpėrndarje mė 17 qershor dhe atė ditė ėshtė shkarkuar nga mė shumė se tetė milionė shfrytėzues. Komisioni i Guinness nuk ka mundur tė marrė kėtė tė dhėnė si punė tė kryer dhe ėshtė dashur tė kontrollojė tė gjitha regjistrat nė server dhe tė largojė shkarkimet e dyfishta si dhe ata qė nuk kanė arritur ta shkarkojnė deri nė fund, e tė tillė nė orėt e para kanė qenė tė shumtė, sepse serveri ka qenė nėn ngarkesė tė jashtėzakonshme.

Njė ditė para fillimit tė shpėrndarjes serveri ka rėnė sepse ka qenė i madh numri i shfrytėzuesve tė flaktė tė cilėt kanė ardhur tė shikojnė nėse Firefox 3 ishte nė dispozicion pėr tu shkarkuar. Nė momentin kur ka filluar tė shkarkohet serveri ka pėrpunuar 9.000 shkarkime nė minutė, e vetėm gjatė pesė orėve tė para ėshtė thyer rekordi i Firefox 2 prej 1.6 milionė shkarkimeve nė ditė.

Pas dy javėsh kontrollimesh numri zyrtar i shkarkimeve ėshtė 8.002.530 dhe ai ėshtė i mjaftueshėm qė Firefox tė hyj nė 'Librin e Rekordeve Guinness’.

Paul Kim, shef i marketingut nė Mozilla, u ka thėnė tė gjithė tė punėsuarve se tani mund tė shkojnė tė pushojnė lirshėm dhe tė pėrgatiten pėr ndejėn tė cilėn planifikojnė ta organizojnė me rastin e dorėzimin tė certifikatės nga ana e Komisionit tė Guinness.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Firefox pėr Guinness
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» nje mesim ne mozilla firefox
» triku per mozilla firefox qe shpejtson kerkimin e faqeve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: