Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 triku per mozilla firefox qe shpejtson kerkimin e faqeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TrImChe-3Nt
V.I.P
V.I.P
TrImChe-3Nt


Male Numri i postimeve : 64
Age : 31
Registration date : 07/08/2008

triku per mozilla firefox qe shpejtson kerkimin e faqeve Empty
MesazhTitulli: triku per mozilla firefox qe shpejtson kerkimin e faqeve   triku per mozilla firefox qe shpejtson kerkimin e faqeve EmptySat Aug 30, 2008 4:19 pm

Triku i Firefox-it

me pare ishte tuto anglisht por gjeta kohen dhe e perktheva ne gjuhen shqipe dhe jam munduar qe ta sqaroj sa me kjart:

1)se pari aty ku ne shkruajm faqen per ta qelur p.sh google ne shkrujam "about:config" pa thojza
pastal e gjejm kete:

a)network.http.pipelining-----------klikojm 2 here pra behet true

b)network.http.proxy.pipelining-------klikojm edhe ktu 2 here dhe e bejme true

c)network.http.pipelining.maxrequests--------kurse ktu klikojm 2 here dhe ja bejme aty te value(vlera) 30 dhe kjo do te thote se do te kerkoj 30 here ne njėherė

3) ne fund kliko kudo dhe kliko me tastin e djatht ne maus New-> Integer dhe e emertojm ate: "nglayout.initialpaint.delay"-pa thojza dhe klikojm 2 here dhe aty tek value(vlera) ne e bejme "0"
kjo vlere eshte sasia
e kohes qe shfletuesi pret para se vepron ne imformatat qe ai merr...

Nese ju perdorni konektimin broadband
faqet e juaja qe ju do kerkoni do te hapen shum me shpejt...Shpresoj qe kuptuat dhe ju pelqej

JA vlen ta Provoni...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.TrImChe-3Nt.Co.Cc
 
triku per mozilla firefox qe shpejtson kerkimin e faqeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» nje mesim ne mozilla firefox

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Kacaniku ToolBox :: Tutorials-
Kėrce tek: