Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell Empty
MesazhTitulli: Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell   Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell EmptyThu Jul 03, 2008 1:36 am

Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell Google1Gazetat belge, Le Soir e La Libre Bélgique, kanė vendosur tė padisin Googlen dhe tė kėrkojnė nga gjiganti i internetit dėmshpėrblim financiar me vlerė prej 49 milionė eurosh.Derisa shumica e hapėsirave tjera tė uebit nė mbarė botėn mbėshteten pikėrisht nė Google, i cili nėpėrmjet makinės sė tij tė kėrkimit sjellė pjesė tė konsiderueshme tė vizitorėve, disa botues tė caktuar belgė, mu pėr kėtė fakt, kanė vendosur tė padisin sėrish kompaninė Google.

Gazetat belge, Le Soir e La Libre Bélgique, kanė vendosur tė padisin Googlen dhe tė kėrkojnė nga gjiganti i internetit dėmshpėrblim financiar me vlerė prej 49 milionė eurosh, dhe kėtė mu pėr arsyen se ai publikon dhe furnizon tė tjerėt me pėrmbajtje pa lejen e tyre.

Kėtė padi mė tė re tė ēuditshme e ka nisur nė emėr tė publikimeve tė caktuara, Copiepresse, organizata e cila pėrfaqėson njė pjesė tė caktuar tė botuesve belgė nga rajoni i cili mbulon lajme nė gjuhėn frėnge dhe atė gjermane.

Edhe tingėllon befasuese - Google vitin e kaluar ka humbur njė padi tė ngjashme nga disa publikime belge, tė cilat publikojnė pėrmbajtje nė internet dhe pėr kėtė ėshtė dashur tė largojė lajmet e tyre nga Google News.

Pėrveē vet largimit, gjykata belge i ka caktuar dėnimin me vlerė prej katėr milionė eurosh, mirėpo pasi qė pėrfaqėsuesit e gjigantit tė internetit janė ankuar, ata ende presin vendimin e gjyqit pėr kėtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Google Tricks & Tips
» Si mund ta qesim web faqen ne google
» Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome
» Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajme nga Interneti-
Kėrce tek: