Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome Empty
MesazhTitulli: Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome   Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome EmptyFri Sep 05, 2008 9:22 pm

Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome F.0902025455462_m


Google, "sunduesi i internetit", ka nisur shfletuesin e vet tė internetit Chrome pėr t’iu bėrė konkurrent Internet Explorerit dhe shfletuesit tjetėr alternativ Firefox.

Shfletuesi i ri nga Google ėshtė dizajnuar ashtu qė tė jetė mė i lehtė dhe mė i shpejt nė mėnyrė qė tė mund tė pėrballet sa mė mirė me aplikacionet e ardhshme tė uebit tė cilat mė sė shumti do tė mbėshteten nė video dhe multimedia, shkruan BBC.

Hapi i parė ėshtė lansimi i versionit eksperimental (BETA) pėr Windows i cili do tė jetė i pranishėm nė rreth njėqind shtete, derisa versionet pėr sistemet operative Linux e Macintosh do tė janė nė dispozicion diē mė vonė.

Google edhe mė tutje vazhdon mė zhvillimin e aplikacioneve tė internetit tė cilat po bėhen ēdo ditė e mė tė pranishme, siē janė Google Maps apo Picasa nė tė cilėn mund tė shfletohen fotografitė.

Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome Google_chrome


"Pėr ne mė shumti ka qenė e nevojshme tė prodhojmė jo vetėm shfletuesin, por platformėn moderne pėr faqet e internetit dhe aplikacionet", ka deklaruar Sundar Pichai, zėvendėskryetar i Njėsisė pėr produkte, nė blogun zyrtar tė Google.

Chrome versioni eksperimental fillon sot me shpėrndarje nė mėnyrė qė Google sa mė parė tė zvogėloj dominimin e Microsoftit nė tregun kompjuterik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: