Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer Empty
MesazhTitulli: Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer   Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer EmptyThu Sep 11, 2008 8:41 pm

Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer F.0910005406434_m
Qėkur ėshtė paraqitur para njė jave, shfletuesi i ri i internetit nga Google, Chrome, me sukses po grabit pjesėn e vet tė tregut, e si raportojnė analistėt, mė sė shumti nė llogari tė Internet Explorer nga Microsoft.Sipas tė dhėnave tė kompanisė Net Applications, Chrome vetėm gjatė 24 orėve ka arritur tė grabis njė pėr qind tė tregut tė shfletuesve tė uebit qė ėshtė njė e dhėnė bukur interesante. Megjithatė, gjatė javės pjesėmarrja e tij ėshtė ndalur nė shifrėn prej 0.7 pėr qind.

Humbėsi mė i madh gjatė javės sė kaluar Microsofti, dhe shfletuesi i tij Internet Explorer, i cili ka humbur 1.4 pėr qind tė pjesėmarrjes dhe aktualisht sipas tė dhėnave tė Net Aplications mban 71 pėr qind tė tregjeve.

Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer Chrome1
Sa i pėrket lojtarėve tjerė, pjesėmarrja e Firefoxit ėshtė rritur pėr 0.3 pėr qind dhe aktualisht pėrbėn 19.8 %, ajo e Safarit nga Apple pėrbėn 6.7 %, derisa Opera 0.75 %.

Qė tė tre shfletuesit kanė shėnuar rritje tė pjesėmarrjes nė treg, mirėpo sipas tė dhėnave tė Net Aplications, nė kurriz tė Internet Explorerit mė sė shumti ka pėrfituar Chrome./
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Chrome 'vjedh' shfrytėzuesit e Internet Explorer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome
» Krijimi i Nje indexi qe ta Vjedh Ip-ne
» Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: