Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Hibrid i ri Insight nė Paris

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Hibrid i ri Insight nė Paris Empty
MesazhTitulli: Hibrid i ri Insight nė Paris   Hibrid i ri Insight nė Paris EmptyFri Sep 05, 2008 9:47 pm

Hibrid i ri Insight nė Paris F.0905073227197_m


Honda nė panairin e sivjetmė Paris Motor Show do tė paraqes modelin e saj hibrid me emrin Insight.

Modeli i ri hibrid nga Honda nė Paris do tė paraqitet sė bashku mė Hondan FCX Clarity, automjetin e motorizuar me qelia tė ujit si dhe Hondan CR-Z, qė ėshtė njė koncept hibrid sportiv.

Koncepti Honda Insight ėshtė njė stil inspirues stili pėr modelet tė cilat do tė fillojnė shitjen nė pjesėn e parė tė vitit tė ardhshėm, me tė cilat Honda dėshiron t’u ofrojė teknologjinė hibride gjeneratės sė re tė blerėsve.

Honda Insight ėshtė njė model pesė-dyersh hatchback i cili ėshtė krijuar nė platformė tė re, derisa ai do tė futet nė lėvizje nga motori hibrid Integrated Motor Assist (IMA), i cili do tė vendoset nėn hapėsirėn e bagazhit pėr tė bėrė sa mė tė madhe hapėsirėn pėr enterier.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Hibrid i ri Insight nė Paris
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Audi Q7 hibrid mbetet i parealizuar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: