Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Televizorė me ekran prej 2.3 centimetrash trashėsi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Televizorė me ekran prej 2.3 centimetrash trashėsi Empty
MesazhTitulli: Televizorė me ekran prej 2.3 centimetrash trashėsi   Televizorė me ekran prej 2.3 centimetrash trashėsi EmptyFri Sep 05, 2008 9:20 pm

Televizorė me ekran prej 2.3 centimetrash trashėsi F.0901054031752_m


Kompania japoneze pėr prodhimin e pajisjeve elektronike, Sharp, ka njoftuar se nė muajin tetor nė tregun evropian do tė lansojė televizorė me ekran tė kristalit tė lėngėt, me trashėsi prej gjithsej 2. 3 centimetra.

Televizorėt, tė cilėt do tė quhen "Akwos", do tė prodhohen nė dy madhėsi, me diagonale 52 e 65 inēėsh (132 e 165 centimetra), dhe do tė mund tė ngjiten nė mur, thuhet nė njoftimin e lėshuar nga kompania.

Gjithashtu edhe kompania japoneze, Matsushita Electric Industrial e njohur pėr brendin e saj Panasonic, pak kohė mė parė ka shfaqur prototipin e televizorit plazma prej 65 inēėsh, ekrani i tė cilit ėshtė gjithsej 2.5 centimetra i gjerė, pėrkujton agjencia e lajmeve Kyodo.

Matsushita ka njoftuar se ka pėr qėllim tė filloj shitjen masive tė kėtij televizori deri nė fund tė vitit fiskal tė vitit 2009.

Dy kompanitė pritet tė paraqesin televizorėt e tyre ultra tė hollė nė panairin e elektronikės i cili ėshtė hapur tė premten nė qytetin gjerman Berlin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Televizorė me ekran prej 2.3 centimetrash trashėsi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nese doni me u liru prej Thirrjeve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: