Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Vėrtetohet zyrtarisht Porsche me naftė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Vėrtetohet zyrtarisht Porsche me naftė Empty
MesazhTitulli: Vėrtetohet zyrtarisht Porsche me naftė   Vėrtetohet zyrtarisht Porsche me naftė EmptyThu Aug 14, 2008 11:35 am

Vėrtetohet zyrtarisht Porsche me naftė F.0813062319663_m


Qe disa muaj nė kuluaret e internetit po sillen fjalė pėr modelin e parė Cayenne me naftė, mirėpo deri mė tani ato janė marrė si thashetheme dhe pa mbulesė dhe Porsche vazhdimisht kanė mohuar kėto pohime.

Gjykuar sipas shkrimeve tė kolegėve gjermanė, mė nė fund ka arritur edhe vėrtetimi zyrtar nga Porsche, edhe atė hiq mė pak e as mė shumė sesa nga vet drejtori ekzekutiv Wendelin Wiedeking.

Sipas mediumit automobilistik AutoBild, nė vend tė motorit V6 tė fuqishėm me naftė 290 KF siē ėshtė spekuluar, Cayenne do tė pajiset me motorin standard me naftė V6 prej 240 KF tė modelit Touareg i cili dallon nga shpenzimi nė ciklin e kombinuar me krejtėsisht 9.6 litra.

Versionin hibrid megjithatė do ta fus nė lėvizje motori i pajisur me baterinė litium-jon dhe elektromotorin pėr shkak tė cilave automjeti njėkohėsisht do tė duhej tė jetė mė ekonomik dhe jashtėzakonisht i shtrenjtė. Gjermanėt madje pėrmendin autonominė e elektromotorit prej 250 kilometrash.

Porsche me naftė do tė duhej tė paraqitej gjatė vitit tė ardhshėm, derisa pėr hibrid do duhet tė presim vitin 2010, kur edhe pritet gjenerata e re automjeteve sportive nga Porsche.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vėrtetohet zyrtarisht Porsche me naftė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zyrtarisht: Chevrolet Cruze

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: