Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Zyrtarisht: Chevrolet Cruze

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Zyrtarisht: Chevrolet Cruze Empty
MesazhTitulli: Zyrtarisht: Chevrolet Cruze   Zyrtarisht: Chevrolet Cruze EmptyFri Aug 22, 2008 1:47 pm

Zyrtarisht: Chevrolet Cruze F.0822022640219_m


Pas paralajmėrimeve tė shumta, mė nė fund kanė arritur edhe fotografitė zyrtare tė automjetit nga i cili General Motors pret me tė vėrtetė shumė – Chevrolet Cruze.

Me tė vėrtetė ėshtė mirė tė kuptojmė qė edhe nė GM e kanė marr vesh se rruga deri tek zemra e blerėsve kalohet nė masė tė madhe edhe me anė tė dizajnit, sepse tė qenit konservativ dhe tė pėrmbajtur moti nuk janė nė trend.

Zyrtarisht: Chevrolet Cruze Chevrolet_cruze_1


Konstruktorėt pohojnė se Cruze sa i pėrket kualitetit tė pėrpunimit ėshtė nė mesin e tė parėve nė klasėn e tij, si dhe sipas ndjenjės subjektive tė kualitetit tė materialit nė enterier.

Chevrolet Cruze ėshtė model global, qė do tė thotė se do tė gjendet nė shitje nė disa kontinente. Evropianėt tė parėt do ta kenė rastin ta blejnė, derisa njė vit apo dy mė vonė do tė paraqitet edhe nėpėr rrugėt amerikane. Premiera zyrtare ėshtė caktuar pėr panairin e automjeteve nė Paris i cili mbahet gjatė muajit tetor tė kėtij viti.

Zyrtarisht: Chevrolet Cruze Chevrolet_cruze_2


Sa i pėrket motorizimit, nė fillim automjeti do tė ketė nė dispozicion motorėt me benzinė prej 1.6 litrash me 112 KF dhe 1.8 litrash me 140 KF, si dhe njė me naftė prej 2.0 litrash dhe 150 KF.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Zyrtarisht: Chevrolet Cruze
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: