Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Pensionistėt i frikėsohen teknologjive tė reja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Pensionistėt i frikėsohen teknologjive tė reja Empty
MesazhTitulli: Pensionistėt i frikėsohen teknologjive tė reja   Pensionistėt i frikėsohen teknologjive tė reja EmptyThu Aug 14, 2008 11:11 am

Pensionistėt i frikėsohen teknologjive tė reja F.0811012801438_m


Dallimet nė mes tė popullatės sė re dhe tė vjetėr nė Gjermani ēdo ditė e mė shumė janė tė qarta nė fushėn e pėrdorimit tė lehtėsirave teknologjike, ka dėshmuar hulumtimi tė cilėn e ka kryer kompania Aris pėr njė shoqatė joqeveritare.

Hulumtimi ėshtė kryer me 1.001 tė anketuar mbi moshėn 16 vjeēare. Ėshtė dėshmuar se 58 pėr qind e tė anketuarve tė moshės mbi 65 vjeēare nuk pėrdorin as telefon celular e as kompjuter, derisa nė grupin nė mes moshave 14 e 29 kjo pėrqindje ėshtė gjithsejtė pesė pėr qind.

Pėr shkak tė frikės nga teknologjitė e reja, shumica e popullatės sė moshuar lėshon rastin e shfrytėzimit tė shėrbimeve tė dobishme tė cilat mund tė merren nėpėrmes internetit apo celularit. Nė mėnyrė qė njerėzve tė moshuar t’u ndihmojė nė mundjen e frikės nga teknologjitė BITKOM ka filluar tė organizojė kurse tė veēanta.

Shumė prodhues nė sektorin teknologjik gjithashtu kanė filluar tė pėrshtatin produktet e tyre pėr personat e moshuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pensionistėt i frikėsohen teknologjive tė reja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajmet Te Reja nga Sporti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: