Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Siemens pėrgatitet tė braktis kompaninė Fujitsu-Siemens

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Siemens pėrgatitet tė braktis kompaninė Fujitsu-Siemens Empty
MesazhTitulli: Siemens pėrgatitet tė braktis kompaninė Fujitsu-Siemens   Siemens pėrgatitet tė braktis kompaninė Fujitsu-Siemens EmptyWed Aug 06, 2008 11:18 pm

Siemens pėrgatitet tė braktis kompaninė Fujitsu-Siemens F.0806055653485_m


Kompania elektronike gjermane Siemens ėshtė duke u pėrgatitur pėr tė braktisur kompaninė e pėrbashkėt me prodhuesin japonez Fujitsu e cila merret me prodhimin e kompjuterėve, shkruan gazeta amerikane, Wall Street Journal - WSJ.

Fujitsu-Siemens, i cili ėshtė bėrė prodhuesi mė i madh evropian i kompjuterėve, ėshtė themeluar nga gjermanėt dhe japonezėt para nėntė vitesh dhe secili prej tyre ėshtė pronar i 50 pėr qind tė kompanisė.

Kompania, megjithatė, e pėrballur me rritjen e egėr tė ēmimeve nė sektorin e vet, ėshtė dashur qė nė mars tė heq dorė nga qėllimet financiare pėr kėtė vit.

Kryetari i Siemens Peter Löscher, i cili ėshtė ngarkuar me kėtė pozitė diē mė shumė se njė vit, asnjėherė nuk i ka fshehur pakėnaqėsitė me rezultatet afariste tė Fujitsu-Siemens.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Siemens pėrgatitet tė braktis kompaninė Fujitsu-Siemens
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» BLERO: Braktis muziken e Suedine

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: