Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 BLERO: Braktis muziken e Suedine

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

BLERO: Braktis muziken e Suedine Empty
MesazhTitulli: BLERO: Braktis muziken e Suedine   BLERO: Braktis muziken e Suedine EmptyFri Jul 04, 2008 8:19 pm

BLERO: Braktis muziken e Suedine F_blerogentam_ec1f8f6
Kėngėtari ėshtė vendosur pėrfundimisht nė Prishtinė nė pritje tė dashurisė sė re
Do tė zbuloj diēka pėr fansat e mi, ata shumicėn e gjėrave i dinė, por unė po ju them pėr herė tė parė, qė unė do tė braktis muzikėnPlot njė vit mė parė Blero, do t’i jepte fund lidhjes dashurore me Norėn, vetėm pak ditė para dasmės. Por duket se nė mė pak se 365 ditė, kur kanė lėvizur shumė gjėra nė jetėn e tij, Blero ka preferuar tė vendoset pėrkohėsisht nė Prishtinė, madje ai ka pohuar njė sekret pėr fansat e tij, se do tė braktisė muzikėn, por nuk ka pėrcaktuar nėse me kėtė hap do t’i japė fund karrierės. “Do tė zbuloj diēka pėr fansat e mi, ata shumicėn e gjėrave i dinė, por unė po ju them pėr herė tė parė, qė unė do tė braktis muzikėn”, ka thėnė Blero nė njė intervistė, qė duket paksa e pakėndshme pėr tė gjithė fansat e tij.

Por lajmi qė po qarkullon mėsė shumti nė media nė formė thashethemi, ėshtė njė lidhje e re dashurie qė ka zėnė vend nė jetėn e kėngėtarit shqiptar, qė prej vitesh jeton edhe nė Suedi, ku edhe startoi vrullshėm karrierėn e tij. Hera e fundit qė ai u shfaq nė ekran ishte publikimi i dy kėngėve dhe klipeve njėkohėsisht, njė prej tė cilėve ishte bashkėpunim me Leonora Poloskėn, e cila kishte shkruar tekstin e kėngės “Crazy”, ndėrsa Blero ishte autor i kompozimit tė kėngės, njė sukses qė duket se i bėri tė dy tė ndihen shumė mirė.

JETA NĖ PRISHTINĖ
Blero ėshtė njė ndėr artistėt e rrallė shumė tė dhėnė pas jetės sė natės, madje hyn edhe nė listėn e atyre qė e pranon me gojėn plot se i pėlqen qė shpesh edhe tė dehet. Dhe kur vjen puna pėr tė shijuar nė maksimum jetėn e natės qė ofron Prishtina, ai gjithmonė mbetet nė radhėn e parė, pėrkrah miqve tė tij mė tė ngushtė tė cilėt janė Getoar Selimi apo Genta Ismaili, me tė cilėt shpesh ėshtė parė nė lokalet e natės.

Duket se pėrfshirja e tij nė jetėn e natės e ka bėrė qė tė vendosė pėr t’u kthyer pėrfundimisht nė Prishtinė dhe tė lėrė pas dore projektet qė kishte nisur nė Suedi. Miqtė e tij pohojnė se njė tjetėr arsye pėr tė cilėn ai ka vendosur qė tė qėndrojė nė vendlindje ėshtė pikėrisht edhe Tirana, pasi ai ka marrėdhėnie shumė tė mira me kėtė qytet. Kujtojmė qė herėn e fundit qė Blero ishte nė Tiranė, teksa ishte duke u argėtuar nė njė pub tė kryeqytetit, atij i grabitėn celularin, ngjarje e cila nuk i la atij shije tė mirė, por kjo nuk e pengon tė vijė mė shpesh nė Tiranė.

DASHURIA E RE
Mbi tapetin e kuq tė “Video Fest” dhe mė pas nė netėt e ēmendura tė Prishtinės, Blero ėshtė shfaqur herė pas herė nė krah tė njė bukurosheje, qė po pėrflitet se ajo ėshtė e dashura e tij e re. Por nėse para tri vitesh kėngėtari bėri njė gabim duke ekspozuar fejesėn e tij nė publik, kėtė herė ka menduar qė ta mbajė sa mė larg vėmendjes mediatike historinė e re. Kjo ka qenė edhe arsyeja qė ai nuk do asnjėherė tė rrėfejė pėr jetėn sentimentale, pėr mė tepėr qė vajza me tė cilėn po pėrjeton aktualisht zjarrin e dashurisė, nuk ėshtė ende njė person publik. Megjithatė, nuk dihet nėse fakti qė ai po largohet nga muzika, mund tė jetė njė mėnyrė pėr tė fituar qetėsinė e humbur tė jetės sentimentale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
BLERO: Braktis muziken e Suedine
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Disa Kenge Nga Blero..!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: