Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Games for Windows Live prej tani pa pagesė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Games for Windows Live prej tani pa pagesė Empty
MesazhTitulli: Games for Windows Live prej tani pa pagesė   Games for Windows Live prej tani pa pagesė EmptyThu Jul 24, 2008 11:52 am

Games for Windows Live prej tani pa pagesė F.0723043326121_m

Microsoft ka vendosur qė shėrbimin e vet pėr lojėra online, Games for Windows Live, ta bėjė pa pagesė, si dhe nė tė njėjtėn kohė ta pasurojė me pėrmbajtje tė reja.

Pas daljes sė sistemit operativ Windows Vista, Microsoft ka nisur shėrbimin Games for Windows Live, e cila ėshtė diē e ngjashme ne shėrbimin e popullarizuar dhe tė suksesshėm Xbox Live pėr lojėra online dhe lidhje tė lojtarėve. Sikur edhe tek Xbox Live Microsoft ka krijuar dy lloje tė anėtarėsimit nga tė cilat njėra duhet tė paguhet.

Kėshtu lojtarėt e lojėrave kompjuterike, tė cilėt ėshtė dashur tė paguajnė pėr tė luajtur me lojtarėt tjerė tė Xbox, kanė mund tė paraqesin arritjet e lojtarėve, dhe tė komunikojnė me zė dhe tė shfrytėzojnė shėrbimin e ndėrlidhjes sipas aftėsive tė tyre. Problemi ishte se lojtarėt e lojėrave kompjuterike nuk kanė dashur tė paguajnė pėr kėto shėrbime sepse shumicėn e tyre kanė mundur t’i marrin pa pagesė, e pėr tė tjerat kanė alternativė.

Pėr kėtė Games for Windows Live edhe nuk ka qenė aq shumė i popullarizuar, prandaj Microsoft ka vendosur tė ndėrmerr diēka nė lidhje me kėtė. Hapi i parė ėshtė heqja e pagesės, derisa hapi i dytė do tė jetė shtimi i Marketplace-it, vendit ku mund tė blihen lojėra, filma dhe pa pagesė tė merren versionet demonstruese tė lojėrave dhe filmave tė rinj. Paralelisht me kėtė do tė ndryshohet edhe pamja e shėrbimit Games for Windows Live i cili duket mė bukur.

www.gamesforwindows.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Games for Windows Live prej tani pa pagesė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nese doni me u liru prej Thirrjeve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: