Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 "Skėnderbeu" i katėrti nė Kampionatin Evropian tė Futbollit me Robotė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

"Skėnderbeu" i katėrti nė Kampionatin Evropian tė Futbollit me Robotė Empty
MesazhTitulli: "Skėnderbeu" i katėrti nė Kampionatin Evropian tė Futbollit me Robotė   "Skėnderbeu" i katėrti nė Kampionatin Evropian tė Futbollit me Robotė EmptySat Jun 28, 2008 1:32 pm

"Skėnderbeu" i katėrti nė Kampionatin Evropian tė Futbollit me Robotė F.0627091821750_m


Ekipi "Skėnderbeu" i Universitetit pėr Biznes dhe Teknologji ėshtė renditur i katėrti nė Kampionatin Evropian tė Futbollit me Robotė, qė u zhvillua nė Zvicėr dhe Austri prej 15 deri me 22 qershor tė kėtij viti.
Pas kthimit nga Linzi, profesor Edmond Hajrizi, njėherėsh edhe trajner i “Skėnderbeut” tha se, “duke pasur parasysh se ne jemi njė ekip relativisht rishtas i formuar, ishte konstatim i tė gjithė pjesėmarrėsve se ishim njė befasi e kėndshme dhe jemi mirėpritur shumė nga ekipe tė cilat kanė pėrvojė disa vjeēare nė zhvillimin e shkencės sė robotikės”.

“Si debutues nė kėtė kampionat mendoj se kemi arritur rezultate pėr t’u admiruar. Studentėt me ndihmėn e profesorėve tė tyre tanė kanė punuar me pėrkushtim nė krijimin e strategjive tė lojės. Vendi i katėrt ėshtė mjaft mirė pėr fillim”, u shpreh Hajrizi.

Ndėrkaq Artan Dėrmaku, bashkėudhėheqės i Degės sė Shkencave Kompjuterike nė UBT dhe njėri nga ata qė ka punuar pėr sė afėrmi me studentėt u shpreh se “ky ishte njė debutim mjaft i suksesshėm”. “Puna e kryer nga studentėt rezultoi e kėnaqshme dhe ne fituam vendin e katėrt. Besoj se do tė kemi pėrkrahje edhe nga universitetet partnere, pas kėtij debutimi nė kampionatin evropian qė ta zhvillojmė edhe mė tutje degėn e mekatronikės dhe robotikės”.

Fitues i kėtij kampionati doli ekipi i Sllovakisė, nė vendin e dytė ai i Sllovenisė ndėrsa vendi i tretė i takoi nikoqirit, Austrisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
"Skėnderbeu" i katėrti nė Kampionatin Evropian tė Futbollit me Robotė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Klubi Futbollistik "LEPENCI"
» Martohet Nazi i "Arurores"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: