Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi. Empty
MesazhTitulli: Re: Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi.   Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi. EmptyWed Jul 02, 2008 12:21 pm

Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi. 250px-soni_malajInterneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi. Kėshtu ka rezultuar tė paktėn pėr Soni Malaj. Nė njė anketim nė Internet pėr femrat beqare mė tė bukura, kėngėtarja Malaj ėshtė klasifikuar e para. Titulli i madh ka tėrhequr jo pak meshkuj. Kaq ka mjaftuar qė nė fotot e kėngėtares tė klikojnė pa fund.
E mes tyre edhe njė biznesmen amerikan, i cili ėshtė tronditur nga bukuria e Sonit. Ai ėshtė marrosur kaq shumė sa pasi pa fotot e saj, shkarkoi kėngėt e saj dhe nuk e bėri tė gjatė por u nis nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pėr nė Shqipėri nė kėrkim tė ėndrrės. E ka ndjekur nėpėr koncerte dhe konkluzioni ishte “Soni ėshtė e mrekullueshme”. Jo vetėm e bukur por edhe profesioniste nė muzikė.

Amerikani i dashuruar
Ėshtė kthyer nė njė obsesion pėr tė dhe ka gjetur tė gjitha mundėsitė qė tė lidhet me kėngėtaren. Deri mė tani kjo ėshtė bėrė pėrmes telefonit thonė miqtė e kėngėtares. Amerikani ėshtė ēmendur totalisht pas Sonit. Nga ajo ēfarė tregojnė miqtė e saj, amerikani tė cilit nuk i bėhet i ditur emri ėshtė pronar nė Amerikė i njė kompanie hekuri. “E ka parė pėr herė tė parė nė internet, ka shfaqur interes tė madh pėr tė dhe ka ardhur e ka parė nė koncert. E di qė ėshtė beqare dhe Soni ėshtė e njoftuar pėr kėtė gjė”, tregojnė miq konfidencial tė Sonit, tė cilėve artistja u ka mirėbesuar kėtė komunikim me fansin e saj.
Pas kėsaj kemi komunikuar me kėngėtaren, e cila nuk e ka mohuar njė fakt tė tillė, por edhe ėshtė pėrpjekur tė mos e bėjė tė madh, pasi pėr tė ėshtė thjesht njė fans. “Pas daljes sė klasifikimit nė internet si “Beqarja mė e bukur” kanė qenė tė shumtė njerėzit qė marrin nė telefon, qė kėrkojnė tė kenė njė pikė kontakti por mendoj se kjo ėshtė normale. Nuk ėshtė mė shumė se njė fans pėr mua, pavarėsisht se ēfarė mund tė ėndėrrojė ēdokush”.

Sukses dhe bukuri

Nė fakt kėngėtarja Malaj pėrveē se ėshtė e suksesshme nė muzikė ėshtė edhe njė vajzė mjaft bukuroshe. Madje ajo ėshtė ndėr ata persona qė e vlerėson kujdesin pėr veten dhe e shpenzon kohėn pėr tė. Nuk abuzon asnjėherė me veten, qėndron larg alkoolit apo cigareve, ndjek palestrėn rregullisht… Pėrfundimi, njė fizik dhe bukuri qė u ka marrė mendjen jo pakėve. Mes tyre edhe amerikanit, qė nėse vazhdon me kėtė ritėm shumė shpejt ka pėr t’u bėrė pre e gazetave rozė nė Shqipėri.

Lidhja me Florin

Prej pak muajsh kėngėtarja ka dalė nga njė lidhje dashurore me kantautorin Florian Mumajesi. Askush prej tyre nuk e tha shkakun e vėrtetė tė ndarjes dhe miqtė e tyre u treguan mėse besnik duke mos thėnė asgjė pėr kėtė histori. Gjithsesi aktualisht tė dy ish tė dashuruarit janė beqarė dhe po i pėrkushtohen krijimtarisė sė tyre. Madje shumė shpejt Soni do tė na servirė njė surprizė tė re pėr tė gjithė. Nė kohėn e duhur “Bluetooth” do t’ua rrėfejė atė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» a Eshte Qik a Djal
» Si Ta Bejm Videon Se Eshte 1 G Ta Kthejm Ne 20 Mb

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: