Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Linux Ubuntu nė ekranet e celularėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Linux Ubuntu nė ekranet e celularėve Empty
MesazhTitulli: Linux Ubuntu nė ekranet e celularėve   Linux Ubuntu nė ekranet e celularėve EmptyThu Jun 26, 2008 1:39 pm

Linux Ubuntu nė ekranet e celularėve Linuxqw5

Falė kompanive Cononical, Intel dhe komunitetit open source sistemi operativ Linux Ubuntu do tė mund tė gjendet edhe nė pajisjet mobile.
Versioni mė i ri i sistemit operativ tė njohur edhe nėn emrin Hardy Heron prej tani do t’i pėrshtatet edhe pėr Mobile Internet Device (MID). Varianti MID bazohet pikėrisht nė versionin e fundit 8.04 (Hardy Heron) me tė cilin ndanė shumicėn e mundėsive tė pėrbashkėta siē janė mbėshtetjet pėr multimedial, grafikė, Web 2.0 mbėshtetje, Flash, Java e tė tjera.

Tė gjitha aplikacionet e Ubuntus, natyrisht, janė pėrshtatur pėr pajisjet MID. Versioni i ri i Ubuntus pėr sistemin operativ MID do tė mund tė gjendet nė platformat e Intelit - Menlow e McCasin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Linux Ubuntu nė ekranet e celularėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: