Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Volkswagen paraqet hibridin e parė tė tij

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Volkswagen paraqet hibridin e parė tė tij Empty
MesazhTitulli: Volkswagen paraqet hibridin e parė tė tij   Volkswagen paraqet hibridin e parė tė tij EmptyTue Jul 01, 2008 4:11 pm

Volkswagen paraqet hibridin e parė tė tij Twin_driveVolkswagen paraqet hibridin e parė tė tij F.0701043826101_m

Golf Twin Drive shfrytėzon dy motorė – atė elektrik prej 82 KF dhe turbo-dizelin me naftė dhe fuqi prej 122 KF. Elektromotori mbushet nga bateria litium-jon e kapacitetit tė lartė, ėshtė i aftė qė nė mėnyrė autonome tė shpejtėsojė automjetin deri nė 120 km/h, e me bateri tė plotė ofron mundėsi tė vozitjes pa ndėrprerje prej 50 kilometrash. Kur harxhohet energjia elektrike atėherė aktivizohet motori me naftė i cili pėrveē se fut nė lėvizje automjetin ai po ashtu mbush baterinė.

Bateria gjithashtu mbushet nėpėrmes secilės prizė standarde tė shtėpisė, derisa Volkswagen e ka pajisur Golfin konceptual me teknologjitė start-stop dhe frenimin rigjenerativ nė mėnyrė qė kursimi tė jetė sa mė i madh i mundur.

20 modele prototipe tė Golf Twin Drive veēmė kanė nisur tė pėrpunohen nė dhjetėra mijėra kilometra pėr tė pėrcaktuar mangėsitė dhe problematikat e mundshme tė motorit tė ri. Nė Volkswagen shpresojnė se plug-in hibridi i tyre i parė do tė paraqitet nė treg deri nė vitin 2010.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Volkswagen paraqet hibridin e parė tė tij
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: