Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin Empty
MesazhTitulli: AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin   AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin EmptyTue Jul 01, 2008 4:09 pm

AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin F.0701022121692_mAMD ka paraqitur dy procesorė nga seria Phenom: X4 9950 BE i X4 9350e. Bėhet fjalė pėr procesorėt katėrbėrthamėsh prej tė cilėve ky i pari ėshtė mė i shpejti qė AMD aktualisht mund tė ofrojė.
Sipas recensionit tė parė nga faqja Hot Hardware, bėhet fjalė pėr procesorėt tė cilėt, pėr fat tė keq, nuk ofrojnė diēka veēanėrisht tė re.

Phenom X4 9950 BE aktualisht ėshtė procesori mė i shpejtė nga oferta e AMD-sė. Punon nė 2.6 GHz, dhe ėshtė rreth 4% mė i shpejtė se procesorit tė dytė mė tė shpejtė tė AMD-sė, X4 9850, mirėpo njėkohėsisht edhe shumė mė i ngadalshėm se procesori mė i shpejtė i Intelit, Core 2 Extreme QX9650. Nuk ėshtė i shtrenjtė: gjithsej 245 dollarė, mirėpo shpenzon mė shumė rrymė sesa procesori i Intelit, Intel Q6600 i cili pėrafėrsisht i njėjtė sipas performansave qė ofrojnė.

X4 9350e punon nė 2 GHz dhe arrinė rezultate mė tė dobėta, por pėr shkak tė ēmimit tė tij prej 195 dollarėsh do tė jetė tėrheqės pėr shfrytėzuesit qė kėrkojnė mė pak tė cilėt megjithatė dėshirojnė tė kanė procesor me katėr bėrthama.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
AMD-ja mė e shpejtė ende tepėr e ngadalshme pėr Intelin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: