Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Intel anashkalon Vistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Intel anashkalon Vistan Empty
MesazhTitulli: Intel anashkalon Vistan   Intel anashkalon Vistan EmptyMon Jun 30, 2008 5:46 pm

Intel anashkalon Vistan F.0630045156324_m

Intel anashkalon Vistan


Inteli nė zyrat e veta nuk planifikon tė shfrytėzojė sistemin operativ Windows Vista, por do tė mbetet nė XP derisa nuk tė del trashėguesi i Vistas. Ky veprim nuk ėshtė njė goditje e madhe financiare pėr Microsoftin, por reputacioni i Vistas ėshtė shkatėrruar edhe mė shumė.
Sipas lajmėrimit tė brendshėm, tek i cili kanė arritur gazetarėt e portalit The Inquirer, Intel nuk planifikon tė pėrdorė Windows Vistan nė zyrat e tij.

Nė rast se ky informacion del tė jetė tėrėsisht i saktė, ai do tė mund tė ishte njė nga goditjet e mėdha pėr Vistan - e cila prej daljes sė saj nė shitje mė shumė po pėrballet me kritika sesa me lavdėrime.

Intel ėshtė kompania me qasje nė kodin e sistemeve tė Windows dhe ka marrė pjesė nė pėrpunimin e njė pjesė tė caktuar tė kėtij sistemi operativ, dhe si rrjedhojė ata dinė mė shumė se shfrytėzuesi mesatar afarist, prandaj mund tė konkludojmė se vendimin e kanė bazuar edhe nė ato informata.

Tani pėr tani Intel do tė mbajė tė vėrtetuarin Windows XP, derisa planifikon tė kalojė nė trashėguesin e Vistas, i cili tani pėr tani njihet me emrin Windows 7.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Intel anashkalon Vistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: