Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia Empty
MesazhTitulli: Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia   Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia EmptyMon Jun 30, 2008 12:35 pm

Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia Nokia7610
Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia

Nokia ka paralajmėruar katėr celularė tė ri nė serinė 7, tė njohur edhe pėr emėrtimin 'fashion'. Modelet e reja janė emėruar Supernova, derisa dallohen pėr ngjyrat e gjalla dhe dizajnin modern.
Prodhuesi finlandez serinė Supernova e ka menduar mė shumė si dekor mode sesa si njė pajisje tė avancuar e telekomunikacionit pėr tė cilėn gjė dėshmon edhe fakti se bėhet fjalė pėr telefona tė gjeneratės sė dytė (2G) tė cilėt janė nė gjendje tė bartin dhėna vetėm me protokollin EDGE.
Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia Nokia7310

Paraqitjen e katėr modeleve do ta fillojmė me 7210 i cili nė shtėpizėn e tij me ngjyra tė gjalla ofron komunikim GSM nė tri frekuenca (900/1.800/1.900), kamerė me rezolucion prej dy megapikselash dhe radio FM. Nė veēanti ėshtė theksuar mundėsia e pėrdorimit tė telefonit pėr dėgjim tė muzikės, prandaj i ėshtė shtuar edhe qasja me kartela microSD nė tė cilat do tė duhej tė ruhej muzika. Celulari do tė duhej tė gjendej nė shitje nė tremujorin e tretė tė vitit 2008 me ēmim prej 120 eurosh.
Modeli i radhės i paraqitur, 7310, ėshtė shumė i ngjashėm me paraardhėsin e tij. Dallimet e vetme janė mbėshtetjet pėr shtėpizat Xpress On dhe dalja TV me anė tė sė cilės mund tė shfaqen fotografitė dhe videoklipet e shkurtra edhe nė televizorė. Ēmimi i kėtij modeli do tė jetė 155 euro.

Nokia 7510 ėshtė model me kapak dhe tani pėr tani ėshtė i vetmi i kėtij lloji nė serinė Supernova. Kjo njėkohėsisht edhe gjėja e vetme qė e dallon nga modeli 7310 me tė cilin ndanė absolutisht tė gjitha specifikat. Edhe ky telefon pritet tė dal nė shitje pėr disa muaj me ēmim prej 180 eurosh.

Nė fund kemi edhe Nokian 7610 e cila emrin e ka huazuar nga njė model i vjetėr dhe shumė i popullarizuar rrėshqitės. Nokia e re 7610 mu pėr kėtė duhet tė shkruhet me prapashtesėn Supernova pėr shkak tė veēimit sepse edhe 7610 Supernova ėshtė celular rrėshqitės. Pėr dallim nga modelet 7510 e 7310 ai ka kamerė mė tė fuqishme, me rezolucion prej 3.2 megapikselash. Dalja e tij nė treg pritet tė jetė nė fund nė tremujorin e tretė tė kėtij viti me ēmim prej 225 eurosh.

Tė gjithė celularėt e Supernovas kanė rezolucion tė ekranit prej 240 x 320 pikselash dhe shumica e tyre shfaqin 16 milionė ngjyra.
www.nokia.com
Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia Nokia7210
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Supernova – seri e re e celularėve nga Nokia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: