Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Peugeot zbaton taktikėn “Dacia"?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Peugeot zbaton taktikėn “Dacia"? Empty
MesazhTitulli: Peugeot zbaton taktikėn “Dacia"?   Peugeot zbaton taktikėn “Dacia"? EmptySat Sep 06, 2008 2:40 pm

Peugeot zbaton taktikėn “Dacia"? F.0905121549353_m


Peugeot ėshtė duke marrė parasysh lansimin e brendit me buxhet tė ulėt, siē e ka bėrė prodhuesi tjetėr francez, Renault, kohė mė parė.

Renault qė moti e ka dėshmuar se lansimi i brendit me buxhet tė ulėt mund tė jetė njė pėrpjekje jashtėzakonisht profitabile, e tani edhe grupimi Peugeot Citroen ėshtė duke vlerėsuar idenė e njėjtė.

Pėrparėsitė e kėtij parimi janė tė shumta. Nėse nėn tė njėjtėn markė shitni automjete me buxhet tė ulėt si dhe ato prestigjioze, prestigjiozėt do tė humbin nė imazh, qė direkt ndikon nė kėrkesa.

Prandaj ėshtė mė mirė qė tė ndahen dhe ato me buxhet tė ulėt tė ofrohen me markė tjetėr.

Ekziston mundėsia reale qė Peugeot tė shfrytėzojė emrin Talbot pėr automjetet e saja tė reja e tė lira. Nė fakt, francezėt qysh nė vitin 1978 kanė blerė Talbotin nga grupimi Chrysler, por nė vitin 1992 e kanė shuar pėr shkak tė shitjes sė dobėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Peugeot zbaton taktikėn “Dacia"?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: