Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu Empty
MesazhTitulli: Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu   Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu EmptySat Sep 06, 2008 2:39 pm

Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu F.0905063411572_m


Na duket pak e pabesueshme qė kohė pas kohė ndonjė prodhues pėrkundėr faktit qė investon miliarda nė prodhimin e pajisjeve tė tyre ka probleme me to. I fundit me radhė ėshtė gjiganti i industrisė elektronike Sony.

Nėse rastėsisht jeni pronar i ndonjėrit prej laptopėve tė Sonyt tė serisė Vaio TZ, tė prodhuar nė mes muajit maj 2007 dhe korrik 2008, dijeni se jeni njė ndėr “fatlumėt” tė cilėve Sony do t’ua zėvendėsojė laptopin pėr njė tjetėr tė ri.

Nė fakt, pas 209 padive tė pronarėve tė modeleve tė laptopit tė pėrmendur se nxehen aq shumė sa qė kanė shkaktuar djegie te njė numėr i caktuar, Sony ka vendosur tė tėrheq nga tregu 440.000 laptopė.

Siē lajmėrojnė nė taborin zyrtar tė prodhuesit, lidhjet kabllore nė mėnyrė jokualitative nė mes shtėpizės dhe ekranit tė pajisjes mund tė sjellin deri tek nxehja e tyre, e lėshime tė ngjashme janė vėrejtur edhe brenda lidhjeve nė vet ekranin e laptopit.

Problemet e reja tė kompanisė Sony vijnė afėrsisht dy vjet pasi qė kompania ėshtė dashur qė nė mėnyrė masive tė tėrheqė bateritė e integruara nė bateritė e laptopėve, tė cilat kanė sjellė deri tek djegia e pajisjeve.

www.sony.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sony tėrheq 440.000 laptopė nga tregu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: