Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve Empty
MesazhTitulli: Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve   Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve EmptySun Aug 31, 2008 11:57 pm

Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve F.0831041250842_m


Se tė luash pa ditur me mjete tė hakerėve mund tė iu bien kokės njerėzve qė i pėrdorin ato, dėshmon edhe rasti mė i ri i programit me emrin Myspace Cracking tool. Nė vend qė tė futeni nė llogarinė e dikujt nė shėrbimin e internetit MySpace, me kėtė mekanizėm mė shumė do tė jepni tė dhėna pėr vetveten.

Pak kohė mė parė nė internet ėshtė paraqitur programi i cili gjoja dedikohet pėr tė hyrė nė llogari tė tjetėrkujt nė MySpace.

Programi i emėruar Myspace Cracking tool vjen nė formė tė njė dosje me emėrtimin MySpace Cracker v1.0.exe tė cilėn pėr ta pėrdorė duhet fillimisht ta instaloni nė kompjuter. Pėr fat tė keq shumica e atyre qė ‘e kanė hangar foren’, na duhet t’i informojmė qė Myspace Cracking tool do tu merr mjaft informata tuaja personale dhe do t’i dėrgojė ato tek njė person dashakeq anonim, i cili mund tė bėj ēfarė tė dojė me to.

Nė fakt, brenda kėtij programi gjendet skripti programues i emėruar Firefox password grabber, i cili do tė mbledh tė gjitha fjalėkalimet dhe emrat pėrdorues (username – password) tė futura dhe tė ruajtura nėpėrmes shfletuesit Firefox. Jo vetėm qė do t’i merr ato, por me anė tė protokollit FTP automatikisht do t’ia dėrgojė hakerit tė panjohur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: