Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Tutorials se si te hackni weba-For nobs

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TrImChe-3Nt
V.I.P
V.I.P
TrImChe-3Nt


Male Numri i postimeve : 64
Age : 31
Registration date : 07/08/2008

Tutorials se si te hackni weba-For nobs Empty
MesazhTitulli: Tutorials se si te hackni weba-For nobs   Tutorials se si te hackni weba-For nobs EmptySat Aug 30, 2008 4:20 pm

Ktu e keni nje tutorial se si me hack web,por osht ne pika te shkurtra se nuk pata koh shum me u merr.

Kjo eshte nje nga metod e shumta,sepse ka shum e shum metoda tjra qe mundeni me hack.

Se pari nese keni mundesi do te ju nevojtitet ni unix,nese nuk keni munedi qe ta keni uxin ateher bon edhe pa te,veq ma mir m e pas.
Por gjithsesi ju nevojitet ni Wingat adres dhe nje Shell acount

wingate ėshtė adresa nė tė cilen
gjendet njė program i vogėl qė i pėrngjan shum proxy-s. Egzistojnė shum wingate tė konfiguruara dobėt dhe
kjo mund tė shfrytzohet pėr tė u arritur njė lloj anonimiteti.
pėrmes telnet klijentit.

Shell Acount

Kjo ėshtė si njė faktur nė ndonjė kompjuter i cili shėrben pėr tė shfrytzuar at kompjuter me shėrbimet e saja ,por me disa por jo me te gjitha privilegjet.
Gjeja tjeter qe ju nevoitet eshte nje port skaner,ky osht nje program qe i shiqon portet e hapura te ndonje pc-je.
Portet sherbejn per tu u lidher me ndonje pc tejter.


Qka eshte UNIXI?

Unixi eshte nje sistem operativ shum shfrytezues deri me tani,Egzistojnė servise qė japin pa pages "acount" nė sistemet e tyre.Njera nga kėto ėshtė psh. http://www.luxadmin.org
Kur e merni accountin ketu mund ta shfrytzoni unixin ,por normal nuk osht me full opsione
dhe do tė ju lejojnė diku reth 50 MB.Kjo ju mjafton.Pra hyni nė
luxadmin.org dhe e merni ni shell account. Ju ipet username dhe passwordi.Tani duhet tė
telnetoheni nė at shell account qė tė mund ta shfrytzoni.Pra sė pari telnet nė wingate

Aty shkruani username dhe passwordin e juaj.
Kur tė logoheni,urime keni tani nje shell account tuaj,qe osht pra shum i rendesishem.

http://netcraft.com/
Hyni nė kėtė site dhe klikoni nė link nė tė cilin shkruen "Whats that site running" apo diqka tė ngjajshme.
Hyni aty dhe shenoni sajtin qė ju intereson.
Aty ju ipen shenimet mbi sajtin.

Pastaj skanoni portet e hapura me programin port scanner.
Telnetouni nė gjdo port dhe shiqoni se qka shkruen,cili ėshtė verzioni i programit,emrin....SHENONI TĖ GJITHA.
Kur ta kryeni kete do te keni mjaft informata mbi sajtin qė mund te i shfrytzoni per HACKED
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.TrImChe-3Nt.Co.Cc
 
Tutorials se si te hackni weba-For nobs
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» nese nuk punon right click naper do weba

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Kacaniku ToolBox :: Tutorials-
Kėrce tek: