Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Dhjetė pėr qind e kinezėve tė varur nga lojėrat e ‘rrezikshme’

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Dhjetė pėr qind e kinezėve tė varur nga lojėrat e ‘rrezikshme’ Empty
MesazhTitulli: Dhjetė pėr qind e kinezėve tė varur nga lojėrat e ‘rrezikshme’   Dhjetė pėr qind e kinezėve tė varur nga lojėrat e ‘rrezikshme’ EmptySat Aug 30, 2008 2:05 am

Dhjetė pėr qind e kinezėve tė varur nga lojėrat e ‘rrezikshme’ F.0829024829629_m


Sikur qė nuk mjafton qė shėtitėn nėpėr faqe potencialisht tė rrezikshme tė cilat do tė mund tė rrezikojnė ideologjinė thellė tė ngulitur nė ta, ēdo ditė e mė shumė kinezė tė rinj kanė filluar tė krijojnė varėsi nė video-lojėra, kanė njoftuar autoritetet kineze.

Siē raporton gazeta Beijing Times, rreth dhjetė pėr qind e pėrdoruesve tė rinj janė tė varur nga lojėrat potencialisht tė rrezikshme, dhe kėtė sipas Lee Jiang, kryetarit tė komitetit pėrgjegjės pėr kėtė problematikė nė Kongresin popullor kinez.

Jiang deklaron se janė rreth 10 pėr qind e pėrdoruesve tė internetit mė tė rinj se 18 vjet tė cilėt janė potencialisht tė varur nga lojėrat tė cilat brenda vetes pėrmbajnė materiale ‘ilegale’, siē ėshtė dhuna, pornografia apo elemente tė ngjashme tė cilėt do tė mund tė dėmtonin ideologjinė kineze tek tė rinjtė.

www.beijingtimes.com.cn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dhjetė pėr qind e kinezėve tė varur nga lojėrat e ‘rrezikshme’
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: