Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Aston Martin dizajnon automjetin mė tė shtrenjtė nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Aston Martin dizajnon automjetin mė tė shtrenjtė nė botė Empty
MesazhTitulli: Aston Martin dizajnon automjetin mė tė shtrenjtė nė botė   Aston Martin dizajnon automjetin mė tė shtrenjtė nė botė EmptyThu Aug 28, 2008 1:50 am

Aston Martin dizajnon automjetin mė tė shtrenjtė nė botė F.0827065553479_m


Kompania britanike “Aston Martin” ka publikuar disa detaje tė mangėta dhe vizatime tė automjetit tė ri me emrin “one-77", i cili do tė shitet me ēmim minimal prej 1.3 milionė euro, pa tatim, dhe do tė jetė automjeti mė i shtrenjtė nė treg.

Secili nga 77 njėsitė e Aston Martin, nga seria e kufizuar, do tė pėrshtatet pėr blerėsin e veēantė, derisa inxhinierėt dhe dizajnerėt do tė merren vesh pėr specifikat e sakta me secilin blerės tė ardhshėm veē e veē.

Karroceria e alumintė e automjetit do tė pėrpunohet me dorė, derisa pronari do tė jetė nė gjendje tė zgjedh zėrin e tubit tė shkarkimit. Motori me 12 cilindra dhe rreth 700 kuaj fuqi do tė mund tė zhvillojė shpejtėsinė maksimale prej 354 kilometrash nė orė dhe se shpejtėsinė deri nė 100 kilometra do ta arrijė pėr 3.5 sekonda.

Aston Martin dizajnon automjetin mė tė shtrenjtė nė botė Aston_martin1


Kompania Aston Martin ka identifikuar rreth 500 blerės potencialė, tė cilėve do t’u ofrojė paraqitjen e modelit demonstrues kudo qė tė donė ta shohin.

Pritet qė automjetet e tilla tė para do tė ju dorėzohen blerėsve deri nė fund tė vitit 2009.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Aston Martin dizajnon automjetin mė tė shtrenjtė nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: