Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė Empty
MesazhTitulli: Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė   Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė EmptyThu Aug 28, 2008 1:46 am

Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė F.0827035154538_m


Kur virusi e infekton kompjuterin e dikujt, nuk ėshtė edhe ndonjė lajm. Mirėpo kur kjo ndodhė nė Stacionin Ndėrkombėtar Hapėsinor i cili sillet rreth botės, atėherė kjo ėshtė dukshėm mė e pakėndshme.

Krimbi i cili ka hyrė nė laptopėt e astronautėve tė shkretė quhet W32.Gammima.AG dhe pėr qėllim ka tė vjedh fjalėkalimin e kompjuterit tė infektuar. Siē pohojnė nė NASA, janė infektuar disa laptopė, mirėpo asnjėri prej tyre nuk pėrdoret pėr operacione kritike nė hapėsirė, por bėhet fjalė pėr pajisjet nė tė cilat kryesisht lexohen e-mailat.

Megjithatė, vet mendimi se astronautėt nė hapėsirė do tė mund tė kishin probleme pėr shkak tė viruseve tė kompjuterit ėshtė shumė i pakėndshėm dhe bie nėn domenin e fantastikės shkencore nga tė nėntėdhjetat e hershme, pėr tė cilėn kemi menduar qė kurrė nuk do tė bėhet e vėrtetė.

NASA, dorėn nė zemėr, po bėhet e menēur, duke mos pranuar nė asnjė mėnyrė se laptopėt tė cilėt pėrdoren pėr gjėra tė rėndėsishme nuk mund tė infektohen me virus. E pyetur nėse ata laptopė si dhe laptopėt e infektuar nė tė njėjtin rrjet, zėdhėnėsja e NASA-s Kelly Humphries ėshtė pėrgjigjur me menēuri: Edhe po ta dija, nuk do tė mund tė ju tregoja pėr shkak tė shkaqeve tė sigurisė.

www.nasa.gov
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Virusi infekton kompjuterėt mė hapėsirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: