Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 BMW: Automjetet hibride mė tė rėndėsishme se ato sportive

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

BMW: Automjetet hibride mė tė rėndėsishme se ato sportive Empty
MesazhTitulli: BMW: Automjetet hibride mė tė rėndėsishme se ato sportive   BMW: Automjetet hibride mė tė rėndėsishme se ato sportive EmptyWed Aug 27, 2008 1:48 am

BMW: Automjetet hibride mė tė rėndėsishme se ato sportive F.0826032521600_m


Sapo na kanė zgjuar interesimin me konceptin M1 Hommage, nga BMW ka ardhur njė dush i ftohtė.

Klaus Draeger, anėtar i kryesisė sė BMW-sė, pėrgjegjės pėr iniciativėn 'Efficient Dynamics', pėr revistėn Autotelegraaf ka deklaruar se prodhuesi bavarez i automjeteve sportive nuk e ka nė plan tė prodhojė konkurrentin e superautomjetit R8 nga Audi.

Nė vend tė kėsaj, BMW do tė fokusohet nė prodhimin e automjeteve hibride dhe zhvillimin e teknologjive ekonomike.

Tingėllon pothuajse tragjike qė, nė kohėn kur Audi pėrgatit njė varg tė versioneve tė ndryshme tė R8-shit dhe njėkohėsisht ēdo ditė paraqet modele mė brutale sportive, Mercedes po bėn automjete mė tė fuqishme se kurrė mė parė, ndėrsa Porsche i qėndron besnik filozofisė sportive - prodhuesi i cili mburret me sloganin Ultimate Driving Machine mė shumė merret me automjete hibride sesa sportive.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
BMW: Automjetet hibride mė tė rėndėsishme se ato sportive
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: