Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam Empty
MesazhTitulli: Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam   Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam EmptyFri Aug 22, 2008 7:28 pm

Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam F.0822050150733_m


Pothuajse i pabesueshėm duket fakti se pėrkundėr tė gjitha pėrpjekjeve tė kompanive pėr siguri kompjuterike, spamit duket se kurrė nuk do t’i vjen fundi. Askush nuk e do prandaj do tė ishte e logjikshme qė spamerėt tė heqin dorė nga puna e tyre e pistė, mirėpo sipas disa analizave, pėr shkak tė marrėzisė sė njeriut kjo nuk do tė ndodhė.

Kompania Marshal, e cila merret me hulumtime nė fushėn e sigurisė kompjuterike, raporton se madje 29.1 pėr qind e shfrytėzuesve tė internetit ka blerė nė njė periudhė kohore ndonjė produkt i cili ėshtė reklamuar nė mėnyrė tė tillė, edhe pse e kanė ditur qartė se bėhet fjalė pėr spamin mė tė rėndomtė. Kėto rezultate kanė dalė pas anketės sė kryer nė tė cilėn kanė marrė pjesė 622 shfrytėzues tė internetit.

Pothuajse 30 pėr qind e tė anketuarve kanė deklaruar se kanė blerė ndonjė nga produktet tė cilat u kanė ofruar nėpėrmes spamit, dhe atė mė shpeshti tableta pėr pėrmirėsimin e jetės seksuale, produkte nga industria e kėnaqėsisė pėr tė rriturit, softuer dhe produkte luksoze siē janė orėt e dorės, stoli dhe gjėra tė ngjashme.

Ajo qė brengos ėshtė fakti se shumica e spamit pėr shkak tė veprimeve tė ofruesve tė shėrbimeve tė internetit nuk kalojnė pėrndryshe kjo pėrqindje do tė ishte sigurt mė e madhe.

www.marshal.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: