Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera Empty
MesazhTitulli: Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera   Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera EmptyThu Aug 21, 2008 5:12 pm

Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera F.0821052337856_m


Ashtu siē pritej, pajisja Lenovo IdeaPad U8 ėshtė lansuar gjatė Lojėrave Olimpike nė Pekin dhe pėrfundimisht janė paraqitur edhe performansat e saj zyrtare.

Kjo pajisje MID (Mobile Internet Device) ėshtė e dedikuar vetėm pėr tregun aziatik, derisa ėshtė e pajisur me procesorin mė tė ri mobil Atom i cili funksionon nė 800 MHz dhe ka memorie punuese prej njė apo dy GB dhe diskun e memories prej 6 GB.

Ekrani me madhėsi prej 4.8 inēėsh, natyrisht, i ndjeshėm nė prekje, menaxhohet me stylus (apo me thonj tė gjatė), posedon dy kamera dhe qasje USB pėr lidhje tė komponentėve shtesė - siē mund tė jetė TV tunner.

Teknologjia wireless (pa tela) e punuar nė pajisje pėrbėhet nga GPS, EDGE, Bluetooth, Wi-Fi derisa mbėshtetja pėr WiMAX e 3G ende mbetet fshehtėsi.

http://www.telegrafi.com/data/image/lenovo-ideapad-u8a.jpg" border="0" alt=""/>


Lenovo fillon me shitjen e IdeaPad U8 nė fillim tė muajit tetor me ēmim tani pėr tani tė panjohur, por i cili nuk do tė duhej tė kishte shumė dallim nga njė smartphone mesatar nė tregun lindor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: