Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Iron Maiden gjallėron Moskėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Iron Maiden gjallėron Moskėn Empty
MesazhTitulli: Iron Maiden gjallėron Moskėn   Iron Maiden gjallėron Moskėn EmptyWed Aug 20, 2008 12:42 pm

Iron Maiden gjallėron Moskėn F.0820023514337_m


Legjendarėt e muzikės rok "Iron Maiden" e kanė pėrfunduar nė mėnyrė shumė tė suksesshėm turneun e tyre botėror me njė koncert nė kompleksin olimpik tė Moskės.

Kjo ėshtė paraqitja e parė e bendit heavy-metal pas 15 vitesh nė Moskė. Mendohej se koncerti do tė dėshtonte pasi qė muzika e tyre dhe vetė anėtarėt e grupit janė ‘moshuar’ paksa, mirėpo gjithēka ndryshoi pas fillimit tė kėngės sė parė, “Aces High”, kur tė gjithė tė pranishmit kėndonin bashkė me frontmenin e grupit, Bruce Dickinson.

Nė koncertin moskovit tė grupit, i cili ka shitur mbi 80 milionė albume dhe i cili konsiderohet si njėri nga grupet mė ndikues tė zhanrit ‘metal’, nuk munguan hitet e pėrjetshme: "The Number Of the Beast", "Run To the Hills", "Fear Of the Dark" etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Iron Maiden gjallėron Moskėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: