Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar Empty
MesazhTitulli: Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar   Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar EmptyTue Aug 19, 2008 12:32 am

Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar F.0818011956428_m


Pasi qė ka humbur betejėn pėr formatin e ardhshėm tė high-definition (HD) i cili do tė trashėgojė DVD-nė, Toshiba ėshtė fokusuar nė ēėshtjen e madhe tė radhės: DVD.Kompania japoneze tė hėnėn ka lansuar DVD player tė ri pėr tė cilin pohon se do tė shfaq shumė mirė se paraardhėsit e tij filmat DVD nė televizorėt HD.

DVD playeri i ri nga Toshiba, XD-E500, do tė kushtojė rreth 150 dollarė amerikanė, qė ėshtė dyfish mė shumė se playerėt e vjetėr, i cili po ashtu pėrmirėson fotografinė e DVD-sė, por prapėseprapė ėshtė pėrgjysmė mė lirė se ēmimi i Blu-ray playerit.

Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar Xde


Blu-ray disku, tė cilin e ka punuar Sony, ka fituar nė fillim tė kėtij viti ndaj Toshiba HD DVD-sė duke vendosur format tė ri dominues HD, pas sė cilės Toshiba ka ndaluar prodhimin e HD DVD playerėve.

Gjatė prezantimit tė tij javėn e kaluar, Toshiba ka vendosur tė njėjtin DVD disk nė njė XDE player tė ri dhe i ka lidhur ato me LCD HD televizorė. Playeri i ri ka prodhuar njė fotografi tė butė dhe mė tė qartė.

Nga Toshiba theksojnė se ky produkt nuk do tė jetė konkurrent pėr Blu-ray.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: