Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Phelps thyen rekordin e Mark Spitz

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Phelps thyen rekordin e Mark Spitz Empty
MesazhTitulli: Phelps thyen rekordin e Mark Spitz   Phelps thyen rekordin e Mark Spitz EmptySun Aug 17, 2008 4:05 pm

Phelps thyen rekordin e Mark Spitz F_f0817031138m_f88fbfe
Notari amerikan, Michael Phelps, ka fituar medaljen e tij tė tetė nė Lojėrat Olimpike tė Pekinit, duke thyer rekordin e Mark Spitz, i cili nė vitin 1972 kishte fituar shtatė medalje. Me kėtė medalje Phelps ėshtė bėrė sportisti mė i suksesshėm i tė gjitha olimpiadave tė deritashme.

23-vjeēari e fitoi medaljen e tij tė tetė si pjesė e fitores sė SHBA nė stafetėn 4x100m, gjatė tė cilės garoi nė krah tė Aaron Peirsol, Brendan Hansen dhe Jason Lezak.

Ekipi amerikan vendosi njė rekord tė ri, 3.29.34 duke lėnė prapa Australinė dhe Japoninė.

Medalja e tij e tetė nė kėtė Olimpiadė e ēon nė 14 numrin e medaljeve tė arta tė SHBA-ve nė kėto Lojėra Olimpike dhe nė 16 numrin e pėrgjithshėm tė medaljeve tė fituara gjatė karrierės nga Phelps.

"Kjo nuk do tė ishte e mundur pa ndihmėn e shokėve tė mi. Unė pata mundėsi tė isha pjesė e tre stafetave, ne bėmė njė pėrpjekje solide dhe dolėm si njė ekip", tha Phelps pas fitores.
Phelps thyen rekordin e Mark Spitz F_phelps2m_25eadf5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Phelps thyen rekordin e Mark Spitz
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: