Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Lotus vetėm pėr akull

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Lotus vetėm pėr akull Empty
MesazhTitulli: Lotus vetėm pėr akull   Lotus vetėm pėr akull EmptySun Aug 17, 2008 1:05 pm

Lotus vetėm pėr akull F.0817015415472_m


Lotus Ice Vehicle ėshtė automjet i prodhuar pėr t’u vozitur vetėm nė akull, nė fakt pėr ekspeditat nė Antarktik, ndėrsa lėviz me ndihmėn e helikave tė shtyra nga motori i cili shfrytėzon bio-karburant.

Concept Ice Vehicle ėshtė i gjatė dhe i gjerė 4.5 metra dhe ka njė suspenzion tė pavarur i cili pritet ta bėjė vozitjen mė tė sigurt dhe mė komode.

Nė tė ėshtė i ndėrtuar edhe njė radar i cili do t’i zbulojė pengesat mė tė mėdha, derisa freni ėshtė nė formė tė shputės e cila lėshohet dhe shtyp mbi akull kur shoferi dėshiron tė ndalojė.

Lotus vetėm pėr akull Lotus1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lotus vetėm pėr akull
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Elvana Gjata-Vetem Ty te Kam

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: