Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Na vjen USB 3.0 me shpejtėsi prej 600 MB/s

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Na vjen USB 3.0 me shpejtėsi prej 600 MB/s Empty
MesazhTitulli: Na vjen USB 3.0 me shpejtėsi prej 600 MB/s   Na vjen USB 3.0 me shpejtėsi prej 600 MB/s EmptyFri Aug 15, 2008 6:44 pm

Na vjen USB 3.0 me shpejtėsi prej 600 MB/s F.0815061643856_m


Pėr gėzimin e shumėkujt, Intel ka publikuar specifikat e tė paralajmėruarit qė shumė kohė USB 3.0 i njohur nėn emrin Extensible Host Controller Interface (xHCI).

Specifikat e publikuara nga ana e kompanisė Intel do tu mundėsojnė prodhuesve tė ndryshėm tė harduerėve, fillimisht AMD-sė dhe NVIDIA-s, zhvillimin e harduerėve tė ri tė cilėt do tė bashkėpunojnė nė mėnyrė tė suksesshme me standardin e ri USB 3.0.

Intel ka ndėrmarrė kėtė hap nė mėnyrė qė sa mė shpejt tė fillojė zbatimin e USB 3.0 i cili ende quhet SuperSpeed USB.

Na vjen USB 3.0 me shpejtėsi prej 600 MB/s Usb30a


Nė fakt, shpejtėsitė e reja tė USB-ve 3.0 do tė duhej tė ishin diku rreth 4.8 Gb/s nė modelet me tela qė ėshtė rreth 600 MB/s, derisa mė vonė lidhja do tė realizohet me anė tė lidhjes optike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Na vjen USB 3.0 me shpejtėsi prej 600 MB/s
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: