Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Opel Insignia karavan vitin e ardhshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Opel Insignia karavan vitin e ardhshėm Empty
MesazhTitulli: Opel Insignia karavan vitin e ardhshėm   Opel Insignia karavan vitin e ardhshėm EmptyFri Aug 15, 2008 6:42 pm

Opel Insignia karavan vitin e ardhshėm F.0815032709628_m


Pasi qė nė fund tė korrikut Opel Insignia nė mėnyrė spektakolare ėshtė paraqitur nė Londėr, marrim vesh edhe datėn e paraqitjes sė versionit karavan tė kėtij automjeti.

Nga karavani, me emrin Sports Tourer, velloja e fshehtėsisė do tė hiqet nė panairin e automjeteve i cili mbahet nė kryeqytetin francez tė Parisit, kur vizitorėt do tė kanė rastin tė shohin njė automjet shumė tė pėrdorshėm me volum tė bagazhit prej 540 litrash dhe rreth 8 centimetra mė tė gjatė nga versioni i limuzinės.

Nė ofertė do tė jetė edhe versioni me fuqi nė tė katėr boshtet, derisa marshet, automatik dhe manual, do tė kanė gjashtė nivele tė shpejtėsive. Pėrzgjedhja e motorėve pėrfshin ata me benzinė prej 115 deri nė 260 KF, derisa ai me naftė prej 2.0 litrash do tė mund tė blihet nė tri versione– me 110, 130 e 160 kuaj fuqi.

Opel Insignia karavan vitin e ardhshėm Opel_insignia_1


Nė ndėrkohė pritet edhe 1.6 litėrshi turbo me benzinė dhe 180 KF, si dhe 2.9-litėrshi me naftė me plot 250 KF.

Ndryshe, shitja e kėtij automjeti do tė fillojė vitin e ardhshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Opel Insignia karavan vitin e ardhshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: