Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Laptop i vogėl pėr tė vegjlit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Laptop i vogėl pėr tė vegjlit Empty
MesazhTitulli: Laptop i vogėl pėr tė vegjlit   Laptop i vogėl pėr tė vegjlit EmptyThu Aug 14, 2008 11:39 am

Laptop i vogėl pėr tė vegjlit F.0813035122767_m


Duket se ėndrra e njė laptopi pėr secilin fėmijė dalėngadalė po realizohet. Fizzbook ėshtė laptop i ri i dedikuar pėr fėmijė i cili fillon shitjen e tij gjatė muajit tė ardhshėm.

Fizzbook ėshtė i dizajnuar pėr fėmijėt nė mes moshave 6 deri nė 14 vjeēar, dhe ėshtė i pajisur me njė softuer i cili lidhet drejtpėrdrejt me bazėn shtetėrore tė materialeve mėsimore nė Britani tė Madhe, qė do t’u lehtėsojė atyre mėsimin.

Pajisja pėrmban ekran 7 inēėsh, 512 megabajt memorie dhe 2 gigabajt tė hapėsirės pėr ruajtjen e tė dhėnave. Bateria i zgjat rreth katėr orė e gjysmė dhe ėshtė rezistent ndaj goditjeve e ujit.

Fizzbook ka dy porte USB, lexues tė integruar tė kartelave dhe altoparlantė, si dhe mbrojtje nga pėrmbajtjet e padėshiruara. Nė brendėsi fshihet procesori Intel Atom, derisa sistemi i parainstaluar Windows do t’u lehtėsojė fėmijėve gjetjen nė kompjuter.

Megjithatė, pėr ēmimin prej rreth 420 euro, duhet tė mendoheni paksa nėse ka ndonjė gjė tjetėr qė mund tė kalojmė edhe mė pėrshtatshėm. Pėr pak para mė shumė mund tė merrni njė laptop Asus EEE me mė shumė memorie dhe ekran mė tė madh, e siē po qėndrojnė gjėrat nė fushėn e ultralaptopėve, ēmimet sė shpejti do tė fillojnė edhe tė bien.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Laptop i vogėl pėr tė vegjlit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: