Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie Empty
MesazhTitulli: Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie   Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie EmptyThu Aug 14, 2008 11:36 am

Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie F.0812043106985_m


Kompania AMD sot ka filluar shitjen e saj tė ATI Radeon HD 4870 X2 me tė cilėn e ka zėnė vendin e parė nė garė me NVIDIA-n sa i pėrket kartelave grafike.

Kėtė kartelė e karakterizojnė performansa me tė vėrtetė tė avancuara, pasi qė ajo ėshtė nė gjendje tė pėrpunojė tė dhėna me shpejtėsi prej 2.4 teraflops derisa shpejtėsia maksimale e NVIDIA RSX nė PlayStation 3 ėshtė vetėm 1.8 teraflops, e nė Xbox 360 premton 1 teraflops.


Performansat e kartelės sė re grafike HD 4870 X2 janė arritur nė mėnyrėn e dėshmuar tė vjetėr, merri dy dhe vendosi nė njė. Domethėnė, kjo kartelė ėshtė kombinim i dy njėsive proceduese tė ATI Radeon HD 4800 nė njė, e si salcė i janė shtuar 2 GB memorie, qė ėshtė edhe rekordi i asaj qė mund tė gjendet aktualisht nė treg.


Pėrveē kėtyre tė dhėnave tė pėrsosura, ekziston njė ‘performansė’ e cila ndikon negativisht nė kėtė kėnaqėsi, e bėhet fjalė pėr ēmimin i cili arrin pothuajse 600 dollarė amerikanė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: