Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Robotėt nė policinė britanike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Robotėt nė policinė britanike Empty
MesazhTitulli: Robotėt nė policinė britanike   Robotėt nė policinė britanike EmptyThu Aug 14, 2008 11:19 am

Robotėt nė policinė britanike F.0811061521121_m


Deri nė vitin 2040 nė rrugėt e Britanisė sė Madhe do tė mund tė patrullonin policėt robotė (robokop), ėshtė deklaruar tė dielėn nė mbrėmje.

Robotėt nė stilin e Terminatorit, tė pajisur me armė qė nuk janė vdekjeprurėse do tė jenė tė pajisur me sensorė qė zbulojnė pistoletat dhe thikat dhe tė cilėt do tė mund “t’iu merrnin erė” bombave.

Profesori Noel Sharkey, ekspert nga inteligjenca artificiale nga Universiteti i Sheffield parasheh qė robotėt nga patrullat rrugore do tė mund tė pėrdoreshin edhe pėr shitjen e biletave tė ndonjė ngjarjeje apo edhe pėr pagesa tė dėnimeve.

Ai ka deklaruar se kėta robotė do tė mund tė memorizojnė tė dhėna pėr miliona njerėz dhe si tė tillė do tė mund tė identifikonin dhe arrestonin lehtė.

Deri nė vitin 2084, ata do tė mund tė mbuloheshin me lėkurė e cila do t’i bėnte tė dukeshin si qenie njerėzore, shkruan gazeta britanike The Sun.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Robotėt nė policinė britanike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: